PDA

View Full Version : برنامه نمونه جهت اتصال به دیتابیس

ghasemi414
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 18:56 عصر
با سلام

همه دوستان می دانند که روشهای مختلفی برای ارتباط با دیتابیس و دستکاری داده ها وجود دارد .

من نیز در این برنامه با استفاده از Dataset و روال های ذخیره شده این کار را انجام داده و سعی کرده ام که به معماری سه لایه نزدیک باشد . البته هنوز آن را روی هاست تست نکردم .

خواهش می کنم :

1-اساتید بزرگوار برنامه من را دیده و نظر خود را در مورد کارائی این روش اعلام نمایند.

2- همچنین در مورد شیوه مدیریت تصاویر (روش استفاده شده در مثال) نظر خود را بیان نمائید. (من توی حذف فایلها در هنگام update و delete مشکل دارم)

ممنونم

"یا راهی پیدا می کنم یا راهی خواهم ساخت"

ghasemi414
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 16:42 عصر
واقعا اگه موضوع جالبی نیست بگم که حذفش کنن.

بابا یه کمکی ! چیزی !:عصبانی:

ghasemi414
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1388, 00:26 صبح
با سلام

جهت رسیدگی به این تاپیک مجبورم که آن را بالا نگهدارم.

با تشکر
قاسمی:عصبانی:

milade
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1388, 13:19 عصر
سلام استاد قاسمی

1-اساتید بزرگوار برنامه من را دیده و نظر خود را در مورد کارائی این روش اعلام نمایند.
خوبه ! P:

2- همچنین در مورد شیوه مدیریت تصاویر (روش استفاده شده در مثال) نظر خود را بیان نمائید. (من توی حذف فایلها در هنگام update و delete مشکل دارم)
شما میتونید نام فایل رو توی یه Table توی Db ذخیره کنید و هنگام حذف اون عکس رو هم از فولدر مربوطه با System.IO پاک کنید

( من چون Vs ندارم کمکم تقریبی بود )

موفق باشید

kiosksoft
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1388, 13:47 عصر
واقعا اگه موضوع جالبی نیست بگم که حذفش کنن.

بابا یه کمکی ! چیزی !:عصبانی:

سلام

دوست عزیز

کار خیلی بزرگی کردی. دستت درد نکنه. همین که همت کردی و دانش خودت رو در اختیار دیگران گذاشتی کافیه . ایده های جدیدتری هم داری میتونی ___اینجا___ (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=154739) ارائه بدید.

موفق باشید.

ghasemi414
جمعه 18 اردیبهشت 1388, 02:32 صبح
سلام استاد قاسمی

این بهتونا به ما نمی چسبه ! :خجالت:

شما میتونید نام فایل رو توی یه Table توی Db ذخیره کنید و هنگام حذف اون عکس رو هم از فولدر مربوطه با System.IO پاک کنید

دمه شما گرم به این روش فکر نکرده بودم

ghasemi414
جمعه 18 اردیبهشت 1388, 02:38 صبح
در مورد این شیوه دسترسی به داده (DataSet) من از بعضی از همکاران خارج از این تالار نیز نظرخواهی کرده ام .

بیشتر آنها بر این عقیده بودند که این روش کد سربار زیادی ایجاد می کند و باعث کاهش کارائی خواهد شد . در صورتی که من این برنامه را قبل از آپلود preCompile نیز خواهم کرد.

نظر شما در این مورد چیست ؟:اشتباه:

milade
جمعه 18 اردیبهشت 1388, 09:22 صبح
بیشتر آنها بر این عقیده بودند که این روش کد سربار زیادی ایجاد می کند و باعث کاهش کارائی خواهد شد . در صورتی که من این برنامه را قبل از آپلود preCompile نیز خواهم کرد.
سلام استاد قاسمی ;)
البته همیشه توصیه میشه که خودتون کد نویسی کنید تا تحت نظرتون باشه کارا
اما اینکه سربار ایجاد میکنه رو بپرسید چرا !
اما بعضی مواقع توصیه میشه که از ریدر استفاده بشه اما وقتی امکانش نباشه ( مثلا" برای یه گرید ) خوب راه معقول همون DataSet هست !
چرا که حتی اگه ما با کد نویسی یه دیتاست ایجاد کنیم بازم همون پروسه با تحت نظر بودن انجام میشه

موفق باشید

ghasemi414
جمعه 18 اردیبهشت 1388, 16:15 عصر
از پاسخ آقا میلاد بسیار متشکرم.

اساتید دیگر (علی الخصوص مدیران دل انگیز) نظری ندارند؟

ghasemi414
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 18:55 عصر
الوووووووووووووو

چیرا هیچکی نیست؟:گیج: