PDA

View Full Version : سوال: خواندن آخرين اخبار از سايت هاي خبري مختلف بدون نياز به RSS

kiarash_h18
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 10:36 صبح
با سلام به همه دوستان و اساتيد.

من در حال نوشتن يك سايت منبع خبري هستم، به اين صورت كه بدون نياز به RSS جديدترين اخبار را از يك سري از سايت هاي خبري دريافت كنه و بياره.
مثلا سايت http://www.parseek.com و http://www.ghatreh.com آخرين اخبار را از RSS سايت هاي خبري نمي خونن .
سوال من اينه كه اگه از RSS استفاده نميكنن و پس چطوري اخرين اخبار را مخونن؟؟؟

ممنون ميشم اساتيد محترم راهنماييم كنن.

با تشكر

kiarash_h18
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 15:30 عصر
در مورد اين مطلب از اساتيد كسي اطلاعي نداره؟

kiarash_h18
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1388, 09:38 صبح
آقا لطفا يكي هم به داد ما برسه، خيلي ضروريه...

Alireza Orumand
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1388, 11:47 صبح
سلام

من در حال نوشتن يك سايت منبع خبري هستم، به اين صورت كه بدون نياز به RSS جديدترين اخبار را از يك سري از سايت هاي خبري دريافت كنه و بياره.
مثلا سايت http://www.parseek.com (http://www.parseek.com/) و http://www.ghatreh.com (http://www.ghatreh.com/) آخرين اخبار را از RSS سايت هاي خبري نمي خونن .
سوال من اينه كه اگه از RSS استفاده نميكنن و پس چطوري اخرين اخبار را مخونن؟؟؟
خوب راه های مختلفی وجود داره. مثلا ممکنه با سایت های دیگه قرار داد داشته باشن و خبر رو از اونها بگیرن یا اینکه سایت هایی که اخبار جدیدی دارن با یک web service اخبار رو در اختیار سایت های دیگه قرار میدن.
یه روش دیگه که به ذهن من میرسه و خودم ازش استفاده کردم روش سرخ پوستیه. یعنی چی؟ یعنی اینکه میای صفحات اون سایت رو میخونید و بعد متن داخل صفحات رو پردازش میکنید. من خودم این کار رو با یکی از سایت ها انجام دادم ولی خوب کاری که من کردم و سایتی که من اطلاعاتش ور میخونم کاملا تگ های استاندارد داره و ساختار صفحات عوض نمیشه.
موفق باشید.

iman_ad
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1388, 16:15 عصر
سلام

خوب راه های مختلفی وجود داره. مثلا ممکنه با سایت های دیگه قرار داد داشته باشن و خبر رو از اونها بگیرن یا اینکه سایت هایی که اخبار جدیدی دارن با یک web service اخبار رو در اختیار سایت های دیگه قرار میدن.
یه روش دیگه که به ذهن من میرسه و خودم ازش استفاده کردم روش سرخ پوستیه. یعنی چی؟ یعنی اینکه میای صفحات اون سایت رو میخونید و بعد متن داخل صفحات رو پردازش میکنید. من خودم این کار رو با یکی از سایت ها انجام دادم ولی خوب کاری که من کردم و سایتی که من اطلاعاتش ور میخونم کاملا تگ های استاندارد داره و ساختار صفحات عوض نمیشه.
موفق باشید.
می شه کذش در اختیار دوستان قرار بدید

kiarash_h18
جمعه 18 اردیبهشت 1388, 23:06 عصر
سلام

موفق باشید.

اگه کدشو در اختیار ما هم قرار بدی ممنون میشم.

milade
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 13:03 عصر
سلام دوست عزیز

این روش سرخ پوستی شما اولا" گناه هست !
دوما" اگه یارو بیاد یه کم ساختار صفحه رو به هم بریزه کار تمومه !
سوما" توی این سایت با پست وارز برخورد میشه

اگه کدشو در اختیار ما هم قرار بدی ممنون میشم.

دوست عزیز با سایت مکاتبه کن ممکنه یا Web Service یا XML در اختیار قرار بدهند که این طوری در مورد XML مطلب هست و وب سرویس که کمتر مورد استفاده هست کم و بیش توی سایت مطلب هست

موفق باشید

Alireza Orumand
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 13:49 عصر
سلام

این روش سرخ پوستی شما اولا" گناه هست !

به چه مناسبت؟ پایین سایتشون نوشته استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلا مانع است. ما هم از مطالب سایتشون استفاده میکنیم و منبع رو هم ذکر میکنیم. فقط به جای اینکه یه آدم بگذاریم که دستی داده ها رو بخونه و وارد دیتابیس کنه واسش یه ربات نوشتیم. همین. گناه کار از نظر شما کجاست؟ اصلا با مسئولین سایت صحبت کردیم ولی چون سایت رو قبلا براشون نوشته بودن دیگه حاضر نبودن هزینه ای پرداخت کنن که براشون web service راه اندازی بشه.

دوما" اگه یارو بیاد یه کم ساختار صفحه رو به هم بریزه کار تمومه !
این اتفاق نخواهد افتاد. کد صفحه اتوماتیک generate میشه. برنامه هم طی صحبی که با مسئولین سایت داشتیم حالا حالا ها عوض نمیشه. اگه هم عوض شد اشکالی نداره. از مزایای برنامه نویسی شی گرا استفاده میکنم و فقط یکی از کلاس های کل برنامه رو که کلا 100 خط بیشتر نیست عوض میکنم.

سوما" توی این سایت با پست وارز برخورد میشه
میشه وارز رو برای ما هم تعریف کنید تا یاد بگیریم. یعنی به استفاده از مطالب یک سایت با ذکر منبع که تو کپی رایت خودش هم نوشته بلا مانع است از نظر شما وارز محسوب میشه؟
نمیخاستم این حرف رو بزنم ولی وقتی میبینم تو یه سایت علمی به جای اینکه جواب سوال داده بشه که مشکلی از کسی حل بشه به حاشیه ها پرداخته میشه مجبورم بگم که یا درست حرف بزن یا عاقلانه سکوت کن.

می شه کذش در اختیار دوستان قرار بدید

میاگه کدشو در اختیار ما هم قرار بدی ممنون میشم.
امکان در اختیار قرار دادن کل کد رو ندارم. اگر بگید کجای کار مشکل دارید میتونم راهنمایی کنم. در نهایت اگه مشکل حل نشد برام پیغام خصوصی بگذارید یه کمی class رو اصلاح میکنم و در اختیارتون میگذارم.

milade
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 14:08 عصر
سلام دوست عزیز

این برای شما صحت داره
برا افرادی دیگه که ممکنه حق کپی رو پایمال کنند همون مطالب درسته
حالا شما بزرگی کردی و سایت اجازه ذکر منبع رو داده و ساختارش عوض نمیشه خوب این حرف جدا که ممکنه استثنا باشه !

من روی صحبتم کلی بود ،

شاید شما مستقیما" وارز نکنید اما همین که دارید ( ممکنه و ناخواسته ) در انتشار اون کمک میکنید خوب وارز هست
ضمن اینکه شاید ماری کوری هم هدفش از ساخت اورانیوم بمب نبوده :لبخند:

نمیخاستم این حرف رو بزنم ولی وقتی میبینم تو یه سایت علمی به جای اینکه جواب سوال داده بشه که مشکلی از کسی حل بشه به حاشیه ها پرداخته میشه مجبورم بگم که یا درست حرف بزن یا عاقلانه سکوت کن.

من کلا" ادم بردباری هستم ، طرز برخورد هر کس نشانه ادب اوست ؛ هدف من ایجاد یک محیط مناسب جهت جلوگیری از مطالب غیر اخلاقی هست ، هر چند من یک عضو کوچک اون هستم

موفق باشید

kiarash_h18
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1388, 10:10 صبح
از دوستاني كه پاسخ دادند ممنونم، ولي هنوز مشكل من حل نشده...

iman_ad
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1388, 23:02 عصر
شما وکیل سایتها هستی؟
من اصلا نمی خوام از مطالب هیچ سایتی تو سایت دیگه استفاده کنم
بار آموزشیش برام مهمه

mojniknam
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1388, 11:21 صبح
ادبیات بکار رفته در یکی دو تا پست در حد یک شخصیت علمی نیست...
بحث علمی کنید و توهین نکنید
اما نظر بنده:
آموزش این جور موارد هیچ اشکالی نداره ، به عنوان مثال همون اورانیوم از نوع غنی شدش شده حق مسلم ماست!!! هرچند که ممکنه بعضی ها از اون بمب اتم بسازن ولی میشه از اون برای مقاصد صلح آمیز استفاده کرد و این مانعی برای عدم استفاده از اورانیوم میشه
بنابراین انتشار یک مطلب علمی با فرض اینکه ممکنه کپی رایت رعایت نشه ، صحیح نیست...
تاکید میکنم: ادبیات بکار رفته در پاسخ به این دوستمون که فقط ابراز نگرانی و توصیه به رعایت کپی رایت رو کرده بودن ، اصلا مناسب نیست... روی شما به عنوان یک شخصیت علمی و متفکر حساب میکنن