PDA

View Full Version : سوال: به هم ریختن صفحات وب

reza_majid68
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1388, 12:21 عصر
سلام
من وقتی صفحات وب روی کامپیوتر های دیگه باز میکنم به هم میریزه
آیا روشی وجود داره که جلوگیری کنه؟
در باره master page یه ک توضیح بدین و روش کار اون چیه؟

rezazd
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1388, 15:36 عصر
دوست من احتمال خیلی زیاد داره که کامپیوتر شما از اکسپلورر 6 استفاده میکنه و در نسخه بالا تر صفحه شما بهم میخوره ضمنا خروجی ویزوال لستدیو در اپرا فایر فاکس وسفری هم بهم میخوره بنا براین قبل از اپ لود سایت باید مطمئن بشیدنکته دیگر اگر برای تنظیمات صفحه از جاوا اسکریپ استفده کرده باشید و در سیستم دیگر جاوا غیر فعال باشه مشکل پیش میاد

reza_majid68
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1388, 18:23 عصر
نه اکسپلورر من 7 هستش ولی روی کامپیوتر های دیگه به هم میریزه .
از جاوا اسکریپت هم استفاده نکردم .
به نظر شما مشکل از ابسولوت یا . . . نیست؟

m_kalantar.cs
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 09:10 صبح
سلام
من هم همین مشکل را برای جدول ها داشتم کافیه margine مربوط به شئی را در حالت auto تنظیم کنی

<table style=" margin:auto">

m_kalantar.cs
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 09:22 صبح
در مورد master page ها هم با یک مثال برات توضیح می دم
ببین مثلا من دارم یه پروژه می نویسم که قراره توی تمام صفحات یک logo قرار بدم .به جای این که بیام اون logo را در تمام صفحاتم کپی کنم میام یه master page ایجاد می کنم و اون logo را در جای دلخواهم در master page قرار می دم از این به بعد هر صفحه خالی که خواستم ایجاد کنم (در قسمت add new item ) گوشه پایین صفحه یه چک باکس وجود داره به نام master page اگه اون را فعال کنم صفحه ای که ایجاد کردم محتویات master page را درون خودش دارد .همچنین می تونی صفحات ایجاد شده را در قسمت properties به master page اتصال بدی

daffy_duck376
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 12:23 عصر
من فکر میکنم شما به جای استفاده کردن از جدول برای قرار دادن کنترل ها روی صفحه آنها را به صورت دستی در محل های مختلف قرار دادی . اگه حدث من درسه بگو تا بیشتر توضیح بدم

reza_majid68
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 18:26 عصر
من فکر میکنم شما به جای استفاده کردن از جدول برای قرار دادن کنترل ها روی صفحه آنها را به صورت دستی در محل های مختلف قرار دادی . اگه حدث من درسه بگو تا بیشتر توضیح بدم

دقیقا همینطوره
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید .

daffy_duck376
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 00:05 صبح
خوب پس من ادامه میدم . شما نباید از این ذروش استفاده کنید . چوم مرور گرهای مختلف به روشهای مختلف صفحه شما رو باز میکنند . واسه اینکار اول همه چیز رو روی صفحهای رو که میخواهی طراحی کنی مشخص می کنی . مثلا گوشه سمت راس دوتا تکست باکس هست و و یه کلید ... . خوب حالا از منوی layout صفحه خودتو جدول بندی کن . شما اگه صفحه رو جدول بندی کنی و هر کنترل رو توی یک جدول بگذاری دیگه اونها تکان نخواهند خورد . برای درست کردن سایز جدولها هم دیگه خیلی ساده هست درگ کن درست میشه مثل Word .

raziee
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 10:07 صبح
البته در بعضی مرورگرها با همین هم مشکل دارند.
من قالب وبلاگ هام رو خودم طراحی میکردم. از جدول استفاده میکردم و در بعضی مرورگر ها (مثل opera) جدول به جای اینکه در وسط صفحه باشه به سمت چپ بود. در صورتی که قالب های خود بلاگ فا بهم نمی ریخت.
قالب های بلاگفا و دیگر سرویس دهنده ها که من دیدم از DIV استفاده میکنند حتی برای فرمت بندی های اصلی. و دیگه در هیچ مرور گری که من کار کردم به مشکل بر نمیخوره.

بیتافرهی
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 10:54 صبح
من قالب وبلاگ هام رو خودم طراحی میکردم.
اگه بخوایم خودمون بتونیم قالب درست کنیم ،چه پیش نیازایی داره ،باید چه مباحثی را بلد باشیم؟

milade
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 12:55 عصر
Html Css ye kam ham age niaz shod javascript

بیتافرهی
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 16:58 عصر
من یه قالب آماده پیدا کردم ،چطوری باید از اون استفاده کنم؟(منظورم اینه که تو چه محیطی باید اونو باز کنم،با توجه به اینکه من الان برناممو تو محیط visual studio نوشتم و برنامم دارای تعدادی button ,GridView ,... است.)

آیا این قالب های آماده ای که تو سایتا برای دانلود گذاشتن ،به راحتی قابل استفاده برای برنامه های تحت وب هستند؟

kermaki
دوشنبه 21 اردیبهشت 1388, 22:57 عصر
سلام
خب منم همین مشکلو دارم البته به یه صورت دیگه
سایت رو با جدول ساختم ولی عکس ها رو که میزارم توی مانیتورهای مختلف کوچیک و بزرگ می شن یعنی عکس ها فیت نیستن. تنظیمی هست که باید انجام بشه؟؟؟

raziee
سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 13:21 عصر
سایت رو با جدول ساختم ولی عکس ها رو که میزارم توی مانیتورهای مختلف کوچیک و بزرگ می شن یعنی عکس ها فیت نیستن. تنظیمی هست که باید انجام بشه؟؟؟

این بزرگ و کوچک شدن اندازه ی عرض و طول هست دیگه ها؟
ببین اگه اندازه رو بر حسب % بدی در هر سیستم با رزولیشن تغییر میکنه.
مثلا جدولی با 80% همیشه 80% صفحه رو پر میکنه حالا با هر اندازه ای که میخواد باشه.
اما یه وقت میخوای به مقدار ثابت باشه. مثلا 700px .
حالا این عکسی که شما میگی ببین با چی چیزی مقدار میگیره.

من قالب وبلاگ هام رو خودم طراحی میکردم.

اگه بخوایم خودمون بتونیم قالب درست کنیم ،چه پیش نیازایی داره ،باید چه مباحثی را بلد باشیم؟

برای طراحی قالب وبلاگ فقط HTML بلد باشی کافیه.
اما من چیزه دیگه ای رو در باره گفته بودم.

raziee
شنبه 26 اردیبهشت 1388, 11:24 صبح
قبلا گفته بودم که بهنره به جای استفاده از Table از DIV استفاده کنید.
مطلب زیر رو بخونید:

-جداول كمتر، سرعت بيشتر
جداول از متداول ترين عناصر بكار گرفته شده در صفحات HTML هستند. آنها يكي از مهمترين تگهاي HTML براي فرمت بندي و شكل دهي صفحات بشمار ميروند.براي مثال اگر بخواهيد صفحه خود را به چند بخش تقسيم كنيد يا براي ايجاد نوار رنگي كه در گوشه صفحه بكار گيري تگهاي جدول ميتواند شما را به هدف نزديك كند. اما جداول معايبي دارند. اول اينكه پردازش اين كد و محتويات آن براي مروگر وقت بيشتري ميگيرد و مهمتر اينكه اكثر مرورگرها تا دانلود كامل تمام متنها و ديگر دستورات HTML موجود در يك جدول صبر ميكنند و سپس آنرا نمايش ميدهند.براي مثال اگر شما صفحه وبلاگ خود را با جدول تقسيم بندي كرده ايد و تمام مطالب ماه جاري را در سلولهاي اين جدول نوشته ايد و يا حتي در جداولي در زير مجموعه اين جدول نوشته ايد خواننده بايستي تا دانلود كامل تمامي مطالب ماه جاري صبر كند و البته گزينه بهتري نيز وجود دارد و آنكه در هنگامي كه جديدترين يادداشت نمايش داده شده است و خواننده مشغول خواندن آن است ديگر مطالب نيز به ترتيب دانلود و نمايش داده شوند. امروزه طراحان وب براي رسيدن به اين مقصود بجاي تگ Table از تگهاي DIV و يا SPAN استفاده ميكنند . اين تگها اگرچه عملكردي دقيقا مانند جدوال ندارند. اما براي رفع بسياري از نيازها مانند نوار رنگي در كنار مطالب وبلاگ و رنگي نمودن و يا تعيين مكان يك محدوده كارآمدتر و سريعتر از تگهاي Table هستند.(براي مثال اگر مايليد مطالب هر پست در پس زمينه اي با رنگ متفاوت نمايش داده شوند تگ DIV همراه با STYLE نظر شما را تامين ميكنند.)
--------------
منبع : مجله بلاگفا (http://journal.blogfa.com)

araz_pashazadeh
پنج شنبه 11 تیر 1388, 01:22 صبح
با احترام کامل به گفته شما ولی شخصا موافق نیستم به هیچ وجه