PDA

View Full Version : gray کردن صفحه در ajax

dr.pantagon
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1388, 22:49 عصر
سلام
شاید این پست تو سایت باشه ولی یا جواب درست نداشتن یا اینکه من اون کار درست هاش رو پیدا نکردم :بوس:

من پیجم رو با ajax نوشتم با استفاده از update panel و update progress رو هم گذاشتم همه چیز ok است ولی خوب می خوام صفحه ام gray بشه مثل پنل plesk

یک پست دیدم که با html این کارو کرده بود زیاد جالب به نظرم نیومد کسی راه حل نداره برای این کار با خود ajax
متشکرم

Saber_Fatholahi
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1388, 23:20 عصر
دوست من می تونی از AnimationExtender توی ای جکس استفاده کنی برای راهنمایی میتونی این لینک (http://www.asp.net/AJAX/AjaxControlToolkit/Samples/Walkthrough/UsingAnimations.aspx) هم مطالعه کنی البته منم توی پروژه ام که توی این سایت قرار دادم استفاده کردم
موفق باشی

raziee
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1388, 23:31 عصر
استاد فتح اللهی اگه براتون ممکنه مقالاتی رو در مورد ajax بنویسید.

dr.pantagon
جمعه 18 اردیبهشت 1388, 01:56 صبح
لینکی که گفتین رو دیدم exam هاش رو هم ساختم ولی به نظرم ربطی نداشت و اینکه کل گیزنه های فورم من در حالت select در می یان اگر plesk کار کرده باشین می بینین که وقتی در حالت loading است به هیچ عنوان select نمی شه کرد
متشکر

Neo Persian
جمعه 18 اردیبهشت 1388, 15:04 عصر
توي update progress اينو بزار:

<div style="width:100%; height:100%; background-color:#000000; position:fixed; top:0; z-index:100; filter:alpha(opacity=60);-moz-opacity: 0.6;opacity: 0.6;color:#FFFFFF ">Loading...</div>

peymannaji
جمعه 18 اردیبهشت 1388, 19:05 عصر
توي update progress اينو بزار:

<div style="width:100%; height:100%; background-color:#000000; position:fixed; top:0; z-index:100; filter:alpha(opacity=60);-moz-opacity: 0.6;opacity: 0.6;color:#FFFFFF ">Loading...</div>

این روشی که شما میگید خود کد رو نشون میده نه محتویات تفسیر شده اون رو !

Saber_Fatholahi
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 13:32 عصر
لینکی که گفتین رو دیدم exam هاش رو هم ساختم ولی به نظرم ربطی نداشت و اینکه کل گیزنه های فورم من در حالت select در می یان اگر plesk کار کرده باشین می بینین که وقتی در حالت loading است به هیچ عنوان select نمی شه کرد
متشکر

دوست من الان فهمیدم چی میخوای فعلا سیستمم خرابه دسترسی ندارم به کامپیوتر در اسرع وقت بهتون پاسخ می دم اما این کارو از طریق جاوا اسکریپت میتونی انجام بدی
موفق باشی

Neo Persian
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 01:06 صبح
این روشی که شما میگید خود کد رو نشون میده نه محتویات تفسیر شده اون رو !
http://www.golzar.ir/fa

peymannaji
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 03:31 صبح
http://www.golzar.ir/fa

دوست عزیز روش کارتون رو لطفا توضیح بدید . چرا که من نتیجه ای نگرفتم .

Neo Persian
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 23:54 عصر
والا روش رو گه گفتم
اون div رو داخل update progress بزاريد و خلاص!
اگه مشكلي هست كدتون رو اينجا بزاريد

peymannaji
دوشنبه 21 اردیبهشت 1388, 00:55 صبح
والا روش رو گه گفتم
اون div رو داخل update progress بزاريد و خلاص!
اگه مشكلي هست كدتون رو اينجا بزاريد

کدی لازم نیست . من کاری که گفتید رو کردم اصلا جواب نمیده . کدهای مربوطه رو کپی پیست کردم تو update Progress . در ضمن اون خاصیت Transparent هم تو مرورگر وبی جواب میده که Css3 رو ساپورت کنه ...

dr.pantagon
دوشنبه 21 اردیبهشت 1388, 14:31 عصر
الان چی شد ؟

یک نتیجه علمی و عملی که وقتی کد رو گزاشتم تو حالت Desgin هم بتونم کار کنم چون یک کد برای آپدیت پنل تست کردم تو حالت Desgin هم صفحه رو Gray کرده بود و به صفحه اصلی دسترسی نداشتم

Neo Persian
سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 14:52 عصر
کدی لازم نیست . من کاری که گفتید رو کردم اصلا جواب نمیده . کدهای مربوطه رو کپی پیست کردم تو update Progress . در ضمن اون خاصیت Transparent هم تو مرورگر وبی جواب میده که Css3 رو ساپورت کنه ...
احتمالا تو حالت Design كه كد هارو copy paste نميكنيد؟

در ضمن اين كد تو اكثر مرورگر ها جواب ميده فكر كنم به غير از IE 6 كه من IE 6 رو مرورگر حساب نميكنم در نتيجه ويزيتوري كه از IE 6 استفاده ميكنه رو هم ويزيتور حساب نميكنم!!!

Neo Persian
سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 15:01 عصر
الان چی شد ؟

یک نتیجه علمی و عملی که وقتی کد رو گزاشتم تو حالت Desgin هم بتونم کار کنم چون یک کد برای آپدیت پنل تست کردم تو حالت Desgin هم صفحه رو Gray کرده بود و به صفحه اصلی دسترسی نداشتم
من كه هم كد رو گذاشتم هم يه نمونه به قول شما عملي كه ببينيد داره كار ميكنه!!!
ديگه نميدونم مشكل چيه!

peymannaji
سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 17:23 عصر
ممنون دوست عزیز مشکل حل شد ...

dr.pantagon
سه شنبه 05 خرداد 1388, 16:28 عصر
در ضمن اين كد تو اكثر مرورگر ها جواب ميده فكر كنم به غير از IE 6 كه من IE 6 رو مرورگر حساب نميكنم در نتيجه ويزيتوري كه از IE 6 استفاده ميكنه رو هم ويزيتور حساب نميكنم!!!

من فکر می کردم مشکلم حل شده
من همیشه از Fire Fox استفاده می کنم و یادم به IE6 نبود
درسته کدی که نوشتم روی IE6 جواب نمی ده
لطفا راهنمایی کنید 70 تا 80 درصد سیتسم ها از IE6 استفاده می کنن

من کدم رو نوشتم روی تمامی مرورگر ها جواب می ده جز IE6 رو اونم جواب می ده ولی به این شکل پیوست کردم عکس رو.
این پروژه رو آپلود کردم برای تست
http://testajax.edelta.ir

سورس رو هم برای دانلود گذاشتم بگین کجاش اشتباه است

Exception
سه شنبه 05 خرداد 1388, 23:50 عصر
من فکر می کردم مشکلم حل شده
من همیشه از Fire Fox استفاده می کنم و یادم به IE6 نبود
درسته کدی که نوشتم روی IE6 جواب نمی ده
لطفا راهنمایی کنید 70 تا 80 درصد سیتسم ها از IE6 استفاده می کنن

من کدم رو نوشتم روی تمامی مرورگر ها جواب می ده جز IE6 رو اونم جواب می ده ولی به این شکل پیوست کردم عکس رو.
این پروژه رو آپلود کردم برای تست

سورس رو هم برای دانلود گذاشتم بگین کجاش اشتباه است

IE6 معنی position: fixed رو نمیفهمه. بجاش بنویس position: absolute، فکر کنم درست بشه.
تازه اینو درست کنی اول دردسره! مشکل دیگه تو صفحه هایی هست که ListBox یا DropDownList داشته باشه! IE6 برای اونها z-index رو رعایت نمیکنه و راه حل متداول استفاده از iframe در پس زمینه هم برای حالتهایی مثل این که میخوای transparent باشه، فایده نداره.

odiseh
چهارشنبه 06 خرداد 1388, 12:14 عصر
با استفاده از JavaScript و ایجاد یک Css و استفاده از opacity , filter اینکار انجام میشه.

peymannaji
چهارشنبه 06 خرداد 1388, 19:48 عصر
با استفاده از JavaScript و ایجاد یک Css و استفاده از opacity , filter اینکار انجام میشه.

opacity در css3 ساپورت میشه و IE6 این ورژن رو ساپورت نمیکنه در نتیجه opacityدر IE6 کار نمیکنه ...

dr.pantagon
چهارشنبه 06 خرداد 1388, 23:58 عصر
وای سرم درد گرفت یعنی راه حل کلی نداره ؟
مستر راد یا باقی بزرگان کسی نظری نداره که از شر این موضوع خلاص شیم

dr.pantagon
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 17:07 عصر
یعنی کسی نیست یک جواب بده تا از شر این پست خلاص شیم
یک راه حل که توی IE6 به بالا و Fire Fox جواب بده

Exception
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 21:13 عصر
یعنی کسی نیست یک جواب بده تا از شر این پست خلاص شیم
یک راه حل که توی IE6 به بالا و Fire Fox جواب بده
امتحان کردی چیزی که گفتم رو؟

dr.pantagon
پنج شنبه 14 خرداد 1388, 02:06 صبح
اگر جواب داده بود به نظرت بی کار بودم بیام دوباره پست بدم ؟

نه خدا وکیلی خودت بگو ؟

اینم جواب
body { margin:0; padding:0;}
#container { margin:10px auto; }

#progressBackgroundFilter
{
position:absolute;
height: expression(document.body.clientHeight + "px");
width: expression(document.body.clientWidth + "px");
}
#processMessage {
top: expression((document.body.clientHeight * .30) + "px")
}

Exception
پنج شنبه 14 خرداد 1388, 11:58 صبح
اگر جواب داده بود به نظرت بی کار بودم بیام دوباره پست بدم ؟

نه خدا وکیلی خودت بگو ؟

اینم جواب
body { margin:0; padding:0;}
#container { margin:10px auto; }

#progressBackgroundFilter
{
height: expression(document.body.clientHeight + "px");
width: expression(document.body.clientWidth + "px");
}
#processMessage {
top: expression((document.body.clientHeight * .30) + "px")
}
این روش شما فقط در IE جواب میده. (expression که میدونی چیه؟) البته میتونی با همون روش قبلی ترکیبش کنی تا روی بقیه هم جواب بده. ولی مشکل DropDownList و ListBox رو هنوزم داری.

PS: ضمنا این چه وضع حرف زدنه؟ اینجا فروم برنامه نویسی هست و نه جای کل کل! اگر بخوام مثل خودتون صحبت کنم، باید بگم به نظرت من بیکارم بیام جواب تو رو بدم؟

dr.pantagon
پنج شنبه 14 خرداد 1388, 12:45 عصر
من منظورم توهین نبود عزیزم ، ولی سوالات کمی تا قسمتی ابری بی مربوط بود

خوب اگر حل شده بود که دیگه نمی یومدم بپورسم

dr.pantagon
پنج شنبه 14 خرداد 1388, 14:26 عصر
حالا چی کار کنیم ؟

حق با شما است با DropDown و listbox مشکل دارم توی IE6

dr.pantagon
شنبه 16 خرداد 1388, 11:39 صبح
راه حلی وجود نداره ؟

هنوز منتظرم

dr.pantagon
سه شنبه 19 خرداد 1388, 23:08 عصر
خبری نیست ؟ کسی جوابی بلد نیست ؟ برام خیلی عجیب است کسی تا حالا این کا رو نکرده باشه یا با این مشکل بر خورد نکرده باشه که بخواد حلش کنه

peymannaji
چهارشنبه 20 خرداد 1388, 00:25 صبح
من فکر میکنم اگر بدنبال این مورد در Jquery باشی ویا سوالتو تو قسمت جاوا اسکریپت مطرح کنی زودتر به نتیجه برسی ...

z_software
پنج شنبه 18 آذر 1389, 11:31 صبح
دوست من می تونی از AnimationExtender توی ای جکس استفاده کنی برای راهنمایی میتونی این لینک (http://www.asp.net/AJAX/AjaxControlToolkit/Samples/Walkthrough/UsingAnimations.aspx) هم مطالعه کنی البته منم توی پروژه ام که توی این سایت قرار دادم استفاده کردم
موفق باشی

سلام . بببخشید میشه بگید به کامپوننت
ajaxToolkit:AnimationExtender چطور می تونم دسترسی داشته باشم ؟ توی Ajax extensions پیداش نکردم.
کلاً اگه ممکن است یه راهنمایی درمورد نحوه استفاده ازش برای غیرفعال کردن صفحه و.. چون من اصلاً تا حالا با xml هم کار نکرده ام.
خیلی ممنون

z_software
شنبه 20 آذر 1389, 15:41 عصر
دوست من الان فهمیدم چی میخوای فعلا سیستمم خرابه دسترسی ندارم به کامپیوتر در اسرع وقت بهتون پاسخ می دم اما این کارو از طریق جاوا اسکریپت میتونی انجام بدی
موفق باشی
ببخشید آقای فتح اللهی اگه ممکن است یه راهنمایی کوچیک برای استفاده از AnimationExtender کنید . من زیاد به جاوا و xml آشنایی ندارم .
مرسی