PDA

View Full Version : 80040e07 error

shaghayegh_miri
پنج شنبه 24 دی 1383, 11:54 صبح
با سلام خدمت دوستان.
من یک صفحه asp دارم که تاریخ و ساعت فعلی سیستم و چند فیلد دیگر را در جدول اس کی یو ال میریزد این صفحه روی بعضی از کامپیوتر ها error زیر را می گیرد(فیلد جدول از نوع datetime است.)
ms oledb provider for sqlserverError(80040e07) syntax convertion from char string,line 72 solit.asp

دستور insert در table مربوطه:
datestr=Date() & " " & time()
(qstr="insert into JobQueue(Start_Time,Sender,Recipient
"('" & values('" & datestr & "','" & stusr & "','" & mobile

با توجه به اینکه دستور date() و time() ساعت و تاریخ روی سرور را میدهند چرا برنامه روی بعضی از کامپیوترهای error ، client میدهد؟

Vahid_Nasiri
پنج شنبه 24 دی 1383, 13:02 عصر
به احتمال زیاد قصد ریختن کاراکتر در فیلدی از نوع عددی را دارید (و همچنین اگر نوع فیلد تاریخ از نوع تاریخ استاندارد است ، زیاد با کاراکترها همخوانی ندارد) و یا طول فیلدها کافی نیست.

shaghayegh_miri
پنج شنبه 24 دی 1383, 18:59 عصر
نوع فیلد جدول از نوع datetime است و در ضمن روی server اجرا میشود و مشکلی ندارد روی چند کامپیوتر دیگر هم امتحان کردم و اشکالی نداشته اما روی چند کامپیوتر error میدهد. ایا متفاوت بودن فرمت تاریخ روی کامپیوترهای client میتواند علت این error باشد ؟ در حالی که دستور date , time روی سرور اجرا میشود چرا باید با تغییر فرمت تاریخ روی کامپیوترهای client مختلف error داشته باشد
با تشکر از راهنماپی شما

Vahid_Nasiri
پنج شنبه 24 دی 1383, 19:33 عصر
اگر این کد با Time‌ روی سرور مشکلی ندارد جاهای دیگر هم مشکلی نخواهد داشت.(چون اصلا ربطی به تاریخ کلاینت ندارد)
بحث بر سر سایر فیلدهایی است که کاربر وارد می کند. آیا درست وارد می کند؟ آیا از اندازه ی مجازی که تعیین کرده اید فراتر نمی روند؟
آیا برای مثال در فیلد عددی ، کاراکتر وارد نمی کنند و از این نوع بررسی ها.