PDA

View Full Version : سوال: نام کاربری و کد عبور ( Username and password)

afshin_zeinal
جمعه 18 اردیبهشت 1388, 11:50 صبح
سلام

من می خواهم برای برنامه ای که در شبکه می نویسم برای کاربران این برنامه نام کاربری و کد عبور تعریف کنم

دو عدد Text box گذاشته ام برای نام کاربری و کد عبور و یک Button

لطفا راهنمایی کنید
(سورس آن را بنویسید)

tdkhakpur
جمعه 18 اردیبهشت 1388, 14:15 عصر
سلام:
همانطور که شما هم باید بدونید شما برای شبکه برنامه مینویسید که احتیاج داره همه قوانین رو رعایت بکنه تا احتیاج به نوشتن برنامه کلاینت برای برنامه قبلی تون نداشته باشه.
ولی اگه دارید خصوصی رفتار میکنید یعنی سرویس دهنده رو نوشته و برای تمام کاربران خودتون میخواهید برنامه کلاینت رو هم بدید کار چندان سختی نخواهید داشت.
ولی با این وجود اگه به هر کاربر یه رمز عبور خاص رو میخواهید بدید باید یه بانک اطلاعاتی برای ثبت نام و ذخیره اون در بانک ایجاد کنید تا با بررسی بانک و صحت کد عبور اجازه ورود رو به کاربران داده بشه.
ولی اگه میخواهید یه رمز عبور داشته باشید کاری نداره یه مقدار خاص مثلا anyoneرو به عنوان نام کاربر و geustpassرو به عنوان رمز عبور داخل برنامه سرویس دهنده بررسی کنید
به هر حال باید از نحوه ارسال نام کاربر و رمز عیور ازجانب کاربران هم باید اگاهی داشته باشید.
اگه اطلاعی ندارید بهتر یه نگاهی به تاپیکهای توسعه شبکه بندازید.
دوست گرامی بررسی یه رمز و نام کاربر که دو رشته هست فکر کنم براتون سخت نباشه فقط دو شرط if لازم داره تا مقادیر EditBox هار با این دو رشته بررسی کنید.
موفق باشید.