ورود

View Full Version : سوال: طول كشيدن اجراي queryها در برنامه

sanaz e
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 10:12 صبح
با سلام به همه دوستان
من توي يكي از فزمهاي برنامه ام queryهاي سنگيني دارم كه اجراي اونها گاهي 30ثانيه يا بيشتر طول ميكشه. آيا راهي هست كه اجراي يك query زمان كمتري مصرف كنه آخه اينجوري كاربر حوصله اش سر ميره و برنامه هم الان خيلي زشت و كند اجرا ميشه
با تشكر:لبخندساده:

ACorvinus
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 14:15 عصر
ًQuery رو در Store Procedure بنویس نه توی برنامت .

موفق باشی، بای بای

sanaz e
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 14:27 عصر
توي sql هم اجراش طول ميكشه. من يك راه حل بسيار تخصصي تر مي خوام:خجالت: ممنون از توجهتون

davoodrm666_666
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 14:35 عصر
ما هم توی قسمت گزارش ساز برنامه به این مشکل برخوردیم البته زمان خیلی بیشتری صرف اجرای Query میشد که فعلا با MultiThered یه کارایی تونستیم بکنیم

sanaz e
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 15:19 عصر
فعلا با MultiThered یه کارایی تونستیم بکنیم

تصوري كه من از threed دارم (درست يا غلط) اينه كه كدهايي كه ميخواهيم بطور موازي توي برنامه اجرا بشه رو توي يك threde بنويسيم بطوري كه در حين اجراي اين كدها كاربر بتونه با برنامه تعامل داشته باشه. ولي گمان ميكنم threde توي سرعت اجرا تأثيري نداشته باشه.

مشكل من اينه كه اصلا قرار نيست تا اتمام اجراي دستورات كاربر با برنامه كار كنه و فقط بايد بشينه و منتظر باشه......:متفکر:
اگه راهي هست كه اجراي queryهاي سنگين توي برنامه سريعتر صورت بگيره بفرمائيد لطفا

davoodrm666_666
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 17:07 عصر
تصوري كه من از threed دارم (درست يا غلط) اينه كه كدهايي كه ميخواهيم بطور موازي توي برنامه اجرا بشه رو توي يك threde بنويسيم بطوري كه در حين اجراي اين كدها كاربر بتونه با برنامه تعامل داشته باشه. ولي گمان ميكنم threde توي سرعت اجرا تأثيري نداشته باشه.

مشكل من اينه كه اصلا قرار نيست تا اتمام اجراي دستورات كاربر با برنامه كار كنه و فقط بايد بشينه و منتظر باشه......:متفکر:
اگه راهي هست كه اجراي queryهاي سنگين توي برنامه سريعتر صورت بگيره بفرمائيد لطفا

بله دقیقا همین طوره که شما میگید ما به دلیل زمان بسیار بالای واکشی (بین 3 تا 15 دقیقه) مجبوریم از این روش برای جلوگیری از هنگ کردن برنامه استفاده کنیم