PDA

View Full Version : خبر: ****ساخت سیستم عامل****

prof.farahmand
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 22:24 عصر
***** از مدیران تقاضا می شود که این تاپیک را حذف نکنند.******

سلام به تمام برنامه نویسان خوب ایران زمین.

متخصصای سی شارپ خوب بخونن.
نویسنده : عباس فرهمند متخصص طراحی حرفه ای نرم افزار + مینی برنامه نویس (البته تعریف از خود نباشه)
این طرح به آینده ی کشور کمک می کنه.(جدی بگیرید)

از اونجا که می دونم همه ی عزیزان عضو این سایت هدفشون کمک به دیگران هست
به خودم اجازه دادم تا این تاپیک رو ایجاد کنم.

ما یه گروه 3 /4 نفره ایم و داریم یه کار بزرگ انجام میدیم(داریم سیستم عامل میسازیم)
البته نه اونی که شما فکر می کنید. ولی طرح خیلی خوبیه و اگه انجام بشه مثل توپ تو
دنیا صدا می کنه.
البته ما به کمک های فوری شما دوستان هم نیاز داریم. چون اول باید طرح توی جشنواره
خوارزمی جوان اول بشه یا (رتبه بیاره) و بعد بتونیم تبلیغات و این حرفهاو ...(سرمایه گذاری) .

شما دوستای عزیز می تونید به دو روش با ما کمک کنید.
روش اول : ما گروهمون تو کرج هست (توی یه دفتر که همه امکانات توشه) دوستانی که
تو تهران یا کرج زندگی می کنن می تونن عضو گروهمون بشن. + استفاده از امکانات اداره.

روش دوم : که روش معمول هست. یعنی توی همین فروم(که به نظر من یکی از بهترین فروم های برنامه نویسی دنیاست سوالامون رو می پرسیم و جواب می گیریم.)
نکته : اسم تمام کسانی که حتی یکی از سوالات رو جواب بدن (یا راهنمایی کنن) توی سیستم عامل آورده میشه .و امتیازات به او تعلق می گیره.

حالا اگه خواستید می تونید کمک کنید و اگر هم نه عیب نداره!!!! تا همین جا هم من مدیون شما
دوستان هستم به خصوص مدیران بخش سی شارپ(علیرضا مداح، Sinpin ، مهدی کیانی و....)

کسانی که از روش دوم می خوان کمک کنن(email و یا پیام بدن) تا یه تاپیک کلی بزنیم و الکی
فروم رو شلوغ و پلوغ نکنیم.

و کسانی که از روش اول می خوان کمک کنن(همشهریان) حتماً یا زنگ بزنن یا email بدن.

Email : prof.farahmand@gmail.com
Mobile : 0936 - 620 - 9184

اطلاعات بیشتر
http://www.alertwork.blogsky.com

tdkhakpur
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 22:51 عصر

نویسنده : عباس فرهمند متخصص طراحی حرفه ای نرم افزار + مینی برنامه نویس (البته تعریف از خود نباشه)

ما یه گروه 3 /4 نفره ایم و داریم یه کار بزرگ انجام میدیم(داریم سیستم عامل میسازیم)
دنیا صدا می کنه.
خوارزمی جوان اول بشه یا (رتبه بیاره) و بعد بتونیم تبلیغات و این حرفهاو ...(سرمایه گذاری) .

تو تهران یا کرج زندگی می کنن می تونن عضو گروهمون بشن. + استفاده از امکانات اداره.

روش دوم : که روش معمول هست. یعنی توی همین فروم(که به نظر من یکی از بهترین فروم های برنامه نویسی دنیاست سوالامون رو می پرسیم و جواب می گیریم.)
نکته : اسم تمام کسانی که حتی یکی از سوالات رو جواب بدن (یا راهنمایی کنن) توی سیستم عامل آورده میشه .و امتیازات به او تعلق می گیره.

حالا اگه خواستید می تونید کمک کنید و اگر هم نه عیب نداره!!!! تا همین جا هم من مدیون شما

کسانی که از روش دوم می خوان کمک کنن(email و یا پیام بدن) تا یه تاپیک کلی بزنیم و الکی

اطلاعات بیشتر

سلام:
دوستان خوب امیدوارم هر حرفی زدیم ناراحتتون نکنه و فکر نکنید نسبت به کار شما خوشحال نیستیم.
بهتون شاید بتونیم کمک کنیم اما باید تحلیل کاریتون رو بصورت مقاله درآورده و برایمان ارسال کنید تا بعد از مطالعه با هم هماهنگ بشیم.
حتما خودتون متوجه هستید که اقدام به نوشتن یک سیستم عامل- شما رو تو برنامه نویسی به حدی رسونده که تحلیل اولیه رو کرده و طی مقاله ای درآورده باشید.
ممنون.......

razavi_university
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 23:12 عصر
همونطور که دوستمون گفتند اگر لطف کنید و مستندات فعلی پروژه رو در اینجا قرار بدید تا همه دوستان بتونن اون رو مطالعه کنند.
چقدر از کار رو پیش بردید؟
تخصص هر کدوم از افراد گروهتون چیه؟

ali_kolahdoozan
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 23:33 عصر
کاش خواهش نکرده بود اولش و مدیران پاکش میکردن

prof.farahmand
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 08:03 صبح
بازم سلام.
خوب من هم گفتم که این شبیه اون سیستم عاملی نیست که شما فکر می کنید(مک ، ویندوز و...).
این یه شبه سیستم عامل هست واسه کارهای اداری + یکمی برنامه های کاربردی.

درمورد گروه:
من این طرح رو سه هفته ی پیش طراحی کردم و قرار بود هفت نفره این کارو انجام بدیم(3 تا دانشجو c++ و یه برنامه نویس C به اضافه یه وبی دات نت کار و خودم هم مقدار ناچیزی سی شارپ بلدم.(ولی الآن 3 نفریم : برنامه نویس C و وی بی و خودم).
البته من طراحم و GUI به عهده ی من هست.

من لینک وبلاگ رو گذاشتم. توی اون تمام دارایی های برنامه رو آوردم.
و مستندات رو هم به زودی میزارم.
ولی در کل چون بیشتر برنامه ها ی این سیستم عامل آماده شده میشه گفت 20/30 درصدش تکمیل شده.
خوب اگر من و یا افراد دیگر گروه مثل شما حرفه ای بودیم ، هرگز این تاپیک رو نمی زدم و بهتون پیام خصوصی میدادم.
در هر صورت تا چند ساعت دیگه اطلاعات کامل تری در اختیارتون می زارم.

prof.farahmand
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 08:10 صبح
کاش خواهش نکرده بود اولش و مدیران پاکش میکردن

دوست گرامی
من می تونم این افراد و یا حرفه ای ترش رو توی شهر خودم و یا محله ی خودم پیدا کنم.
هدفم از ایجاد این تاپیک این بود که ببینم شما چقدر برای کشورتون اهمیت قائل هستید.

این حرف هم از من یادگاری داشته باش : تا وقتی که با این طرز فکر (به شوخی یا تمسخر گرفتن)
پیش بریم و زندگی کنیم همیشه باید محتاج غرب باشیم.

******** پس بهتره که دست به کار بشیم***********

البته جسارت نباشه چون ما با هم دوستیم این جمله رو نوشتم.

aminM#
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 09:52 صبح
من مطالب وبلاگ شما رو خوندم حالا من يه سوال از شما دارم.
آيا سيستم عامل شما براي نصب و اجرا به يه سيستم عامل ديگه مثل ويندوز نياز داره يا نه يعني اگه شما مي گيد كه من با C# كار ميكنم و دوستم با VB مي دونيد كه C# با دات نت كار مي كنه و دات نت فقط روي ويندوز قابليت اجراي قابل قبولي داره حالا شما براي اجراي سيستم عاملتون به ويندوز كه خودش يه سيستم عامل مستقله نياز دارين يا نه ؟

Saeed_m_Farid
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 10:07 صبح
دوست گرامی
من می تونم این افراد و یا حرفه ای ترش رو توی شهر خودم و یا محله ی خودم پیدا کنم.
هدفم از ایجاد این تاپیک این بود که ببینم شما چقدر برای کشورتون اهمیت قائل هستید.

این حرف هم از من یادگاری داشته باش : تا وقتی که با این طرز فکر (به شوخی یا تمسخر گرفتن)

با سلام
قبل همه چی امیدوارم با منطق و خونسردی صحبتهای بنده رو بخونین :

دوست عزیز شما شاید این بحث ها و ایده های اولیه براتون جذاب باشه و دروس سیستم عامل و ... رو به تازگی پاس کرده باشین ولی باید بدونبن که مطرح کردن یه همچین ایده ای تو بخش C# هم یه نوع توهین به خودتونه و هم به اعضاء فروم.
توهین به خودتون : چون کسی که داره سیستم عامل طراحی میکنه و 20-30 درصد هم پیشرفت داشته (حالا O.S. یا Semi O.S فرقی نمیکنه) باید بدونه که از یه پلت فرم وابسته به یه سیستم عامل دیگه نمیشه واسه طراحی (حتی Plug-in ها) سیستم عامل جدید استفاده کرد. از طرف دیگه با یه C کار تو گروهتون و اینکه شما دارین وی بی کار میکنین ( که جدای از وابستگی به مایکروسافت اصلا کامپایلر نیست! درواقع اینترپرتری هست که فقط واسه آسون شدن و نهان سازی پیچیدگیهای برنامه نویسی طراحی شده و هر جا هم بدرد بخوره مطمئنا اینا ناکارآمد هست ...) انتظار یه برنامه تحت ویندوز که بتونه اینتراپت ها، سمافورها، میوتکس ها و نواحی بحرانی رو مدیریت کنه نمیره چه برسه به یه سیستم عامل : به این دلایل و اینکه میگین به آینده کشور کمک میکنه؛ من به اون دوستمون حق میدم که این حرف رو بزنه، چون مطمئنا دهها بار چنین ایده های مطرح شده ای تو این سایت رو دیدن و نتایج نهایی هم که ناگفته پیداست، برای یکی از جدیدترین نمونه ها نمونه ر.ک. :سیستم عامل ایرانی (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=115645) ونتیجه نهایی که شد این : نقل قول: سیستم عامل ایرانی (http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=702889&postcount=46)
توهین به اعضاء : باید قبول کرد که حتی با داشتن دانش کامل از کل فرآیندهای یک سیستم عامل و مدیریت کامل منابع و رخدادها و ... نوشتن سیستم عامل سفارشی بیشتر به وقت اضافی و بیکاری مربوط میشه تا خلاقیتو نبوغ و عرق ملی! چون واقعاً متخصصی با این همه معلومات و تجربه اشتباهه محرز میکنه که بیاد از اول چرخ رو اختراع کنه و بخواد تمام کمبودها و نیاز به نیروهای متخصص در اکثر شرکت ها (که معمولاً به در بسته میخورن) رو نادیده بگیره و بره با یه گروه کامل تو یه جزیره دورافتاده سیستم عامل واسه اداره خودشون طراحی کنه!!! به این علل و اینکه شما میفرمایید ببینم شما چقدر برای کشورتون اهمیت قائل هستید. در واقع شما نه تنها به کشورتون، بلکه به اعضای این فروم هم ارزش قائل نیستید که با هم محله ای هاتون دارین مقایسشون می کنید و از طرف دیگه دارین با یه ادعای بی بنیان (بدون هیچ گونه داکیومنت فنی) فراخوان ملی می دید!!!
احساسی که در اولین نگاه به تاپیک شما با جمله های خام و انتحاری! به آدم دست میده اینه که یا سما دارین یه پروژخ دانشجویی انجام میدین! یا با یکی دارین کل میذارین و اومدین یه جایی که ربطی به این مباحث ربطی نداره (البته با علم به اینکه شما همین تاپیک رو تو بخش C هم مطرح کردین، که همینکار به خودی خود ممنوع است) و ... ولی تنها چیزی که به ذهن متبادر نمیشه یه گروه متخصصه! پس لطف بفرمایید عنوان تاپیک رو یه جور دیگه مطرح کنید که نه خودتون و نه فرد دیگه ای هم ناراحت نشه؛ مثلا یه چیزی مثل این : درخواست کمک برای شبیه سازی سیستم عامل آزمایشی ؛ ضمنا لطف بفرمایید و صحبت هایی مثل آینده کشور، احتیاج به غرب، حرفه ای و صدای توپ و ... رو مطرح نکنین که مطمئناً نتیجه اش خیلی به اون صورتیکه فکر میکنین نخواهد بود.
با تشکر.

NewFoxStudent
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 10:08 صبح

در ادامه صحبتهای #aminM

اگه قراره این پروژه مثل توپ تو دنیا صدا کنه و مایه سربلندی کشور باشه
به نظر شخص بنده باید پلت فرم خودش رو داشته باشه و بی نیاز از هر تکنولوژی که ساخته دست غربیهاست باشه

و فکر نمیکنم استفاده از داتنت که در بهترین حالت باعث حذف % 50 از کاربران رایانه در جهان میشه (به خاطر اینکه اونا از ویندوز استفاده نمیکنن) توی این پروژه کار صحیحی باشه
تازه حتی اگه شما به وسیله سی این سیستم رو پیاده کنید باز هم وسیله کارتون ساخته دست غربیهاست

پس بهتره به جای این حرف

تا وقتی که با این طرز فکر (به شوخی یا تمسخر گرفتن)

به گذشته تابناکمون افتخار کنیم و با تعامل با غرب قبول کنیم که هرچه قدر ما به اونا احتیاج داریم
اونها هم به ما احتیاج دارن

من به شخصه طرح شما رو تایید میکنم و هر کمکی که از دستم بر بیاد دریغ نمیکنم

linux
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 10:10 صبح
دوست گرامی

دوست عزیز شما در مورد سیستم عامل اصلا دانش مقدماتی هم ندارید.
اگر یک کم در مورد سیستم عامل آشنایی داشتید اصلا در این بخش این پیغام را نمی نوشتی.

فکر نمی کنید به اندازه کافی بقیه ما را دست انداخته اند ، خودمان نباید خودمان را دست بندازیم ، عجالتا اجازه بدهید همون دختر دانش آموز 14-15 ساله که تو خونش با دادشش انرژی هسته راه انداخته به نتیجه برسند. بعد شما تو دنیا صدا کن.

Unknownlive
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 10:46 صبح
اخه با C# می رن برنامه نویسی سیستم عامل می کنند!!!

amirjalili
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 11:19 صبح
با سلام..
دوستان اگرچه به نظر میاد تایپیک این دوستمون در مورد سیستم عامل ملی بسیار احساسی بوده اما با عرض معذرت خواستم بگم من هم این تایپیک و هم اون تایپیک قبلی در مورد سیتم عامل ملی رو کامل مطالعه کردم..

من نمیدونم حالا چرا همه اصرار دارند تا میتونن و با تمام قوا حمله کنن و یه کاری کنن که کسی که همچین تایپیکی مینویسه کلا از زندگی سیر بشه..
تحقیر و کوبیدن دیگران باعث ایجاد ارزش برای هیچ کسی نشده که اینبار دومش باشه..
چرا همه دنبال ایراد گرفتن هستن.. ایراد گرفتن بد نیست اما اینجا انگار همه دارن تلاش میکنن که ایراد بگیرن..طرف رو بکوبن.. تحقیر کنن.. و این تلاش بی وقفه بعضی از دوستان خیلی مشخصه.
انگار بعضی ها اصلا قبل از اینکه این تایپیک رو بخونن فقط اومدن که حال طرف رو بگیرن و برن.. این لحن های تند از همون تایپیک های اول کاملا مشخصه..

خدمت این دوستمون هم سوالی دارم..
واقعا جای این تایپیک اینجا بود؟؟ و آیا واقعا میشه با زبانی که خودش وابسته به یه سیستم عامله یه سیستم عامل ایجاد کرد؟ کاش بیشتر دقت میکردید.

mojtaba00
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 11:21 صبح

دنیا صدا می کنه.

اطلاعات بیشتر
من خیلی خوشحالم که این صحبت ها رو میشنوم. این همه اعتماد به نفس، خود اتکایی و... واقعا قابل تحسینه.
ولی اجاره بدید من هم یه چیز اضافه کنم. شما سیستم عامل لینوکس رو در نظر بگیر. یه هسته داره که تو یه فلاپی جا میگیره. چند تا سیستم فایل مربوط به خودش داره. و خیلی چیز های دیگه، ولی هرچی داره رابط گرافیکی وابسته نداره. یعنی یه کنسول داره که همه ی کارها رو میشه از همونجا انجام داد، بعد اومدن واسه راحتی کار چند تا واسط گرافیکی هم واسش درست کردن. یعنی رو سیستم سوار میشه و جزئی از اون نیست.
یعنی اینطور نیست که کسی می خواد سیستم عامل طراحی کنه اول چند تا دکمه بندازه رو فرم و بعد کد بنویسه، ببخشید اینو گفتم.
اون vb نویس رو بذارید فقط مستندات بنویسه و تایپ کنه، چون بدرد هیچ کاری نمی خوره تو طراحی سیستم عامل. اینو جدی میگم.
یه چیز دیگه سیستم عامل رو معمولا با اسمبلی و سی مینویسن، بیشتر هم سی. ولی من یه سیستم عامل دیدم که با سی شارپ طراحی شده، خودش رو که نه، مستنداتش رو. الآن آدرس تو ذهنم نیست. بعدا حتما می گذارم. حالا این بابا اومده چیکار کرده؟ اول امده یه برنامه ای نوشته که زبان میانی رو به اسمبلی تبدیل می کنه. این خیلی مهمه، چون سی شارپ باید روی یه پلت فرم اجرا بشه که دات نت داشته باشه، پس چه جوری می خوای وقتی سیستم میاد بالا به بایوس بفهمونی که این سی شارپه، میبینی که نمیشه.
شما هم اصلا فعلا فکر واسط گرافیکی نباش. شما سیستم عامل رو شروع کن، اول یه هسته بنویس، میتونی از مینیکس کمک بگیری. یه سیستم عامل 16 بیتی ساده به سیستم فایل fat16، بعد بیا این رو به عنوان یه پروژه کد باز با مستندات ارائه بده، بعد بیا نیرو جمع کن، همون رو گسترش بده، بکنش 64 بیتی، سیستم فایل مربوط به خودش درست کن، همه هم کمکت می کنن.من هم اول از همه.
می بخشید سر همتون رو درد آوردم.
امید وارم که بنویسیدش.

mojtaba00
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 11:24 صبح
برای شروع کارت من MikeOS رو پیشنهاد می کنم. با اسمبلی نوشته شده، 16 بیتیه، کوچیک و کم حجمه، کد بازه، خلاصه خیلی خوبه واسه تحقیق.

ali_kolahdoozan
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 11:40 صبح
وقتی در هنگام بحث درباره نوشتن سیستم عامل حرف از #C و vb به میان می آید حتی من خائن به مملکت و دارای اندیشه بسته و نیازمند به غرب هم خنده ام میگیره . ما هنوز یک چیزی در حد microsoft money یا share point نمی تونیم با همون #C بسازیم و یا حتی یک ERP نداریم که فقط در حد اسم نباشه .

2 مورد رو بگم و از این مبحث برای همیشه برم بیرون

1 - شمایی که میخواهی سیستم عامل بسازی . با همون #C من به شما یک مسئله میدهم که توش بیش از یک thread لازم باشه . ببین میتونی جمعش کنی و حافظه رو مدیریت کنی . یا همه چیز از دستت در میره . اکثر ما اسم thread که میاد میریم سراغ background worker که خودمون رو با thread ها درگیر نکنیم . حالا چطوری می خواهی در فضای lowlevel با اینها کار کنی . شما خیلی روز بزنی تا آخر عمرت بتونی با اکثر api های windows کار کنی و همش رو مدیریت کنی خیلی برد کردی . سیستم عامل پیش کش .

2- در بهمن سال گذشته یک گروه آمده بودن در نمایشگاه دست آوردهای ملی یک پروژه رو هم ثبت کرده بودند و ازشون tv فیلم گرفته بود و .......... / خدا میداند چقدر براشون شلوغ کرده بودند . میدانید چه کرده بودند : کاری که برای اکثر ما یک پروژه خنده دار و سادس . هر دانشجو میتونست یک sms بده به یک شماره و بعد هر کس sms داده بود در آنروز براش یک ژتون غذا گذاشته بودند کنار . اینرو براش آمده بودند 100 میلیون وام هم گرفته بودند و خورده بودند و باش کیف کرده بودند . از این مدل خدمتها به جامعه اگر قراره کسی بکنه که همه بلدن

در این سایت من اشخاصی رو میشناسم که واقعا دارن علمی کار میکنند . و آنها هم هیچکدام فکر نکنم وقتی برای این مدل خدمتها به جامعه داشته باشند . شما هم بهتره از همون بچه محلهاتون استفاده کنید

کاش هر کدام از ما بتونیم یک برنامه فقط یکی بنویسیم که فقط یک اداره دولتی یا خصوصی حد اقل 20 سال بتونه استفاده کنه و کارمنداش هر روز برای همون برنامه قبلی که با fox بود و ایتالیایی ها براشون نوشته بودند آه نکشند . و فحش ندهند به ما همین ما را بس است

prof.farahmand
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 12:00 عصر
با سلام..
دوستان اگرچه به نظر میاد تایپیک این دوستمون در مورد سیستم عامل ملی بسیار احساسی بوده اما با عرض معذرت خواستم بگم من هم این تایپیک و هم اون تایپیک قبلی در مورد سیتم عامل ملی رو کامل مطالعه کردم..

من نمیدونم حالا چرا همه اصرار دارند تا میتونن و با تمام قوا حمله کنن و یه کاری کنن که کسی که همچین تایپیکی مینویسه کلا از زندگی سیر بشه..
تحقیر و کوبیدن دیگران باعث ایجاد ارزش برای هیچ کسی نشده که اینبار دومش باشه..
چرا همه دنبال ایراد گرفتن هستن.. ایراد گرفتن بد نیست اما اینجا انگار همه دارن تلاش میکنن که ایراد بگیرن..طرف رو بکوبن.. تحقیر کنن.. و این تلاش بی وقفه بعضی از دوستان خیلی مشخصه.
انگار بعضی ها اصلا قبل از اینکه این تایپیک رو بخونن فقط اومدن که حال طرف رو بگیرن و برن.. این لحن های تند از همون تایپیک های اول کاملا مشخصه..

خدمت این دوستمون هم سوالی دارم..
واقعا جای این تایپیک اینجا بود؟؟ و آیا واقعا میشه با زبانی که خودش وابسته به یه سیستم عامله یه سیستم عامل ایجاد کرد؟ کاش بیشتر دقت میکردید.

دوست عزیز ممنون که جواب دادی.
من اصلا ناراحت نمی شم

من که ادعای برنامه نویسی ندارم. و از ... کمک مالی هم نخواستم. فقط راهنمایی

من طراح نرم افزارم.(حرفه ای) و اگه یکی (فقط یکی )از طرح هامو رو کنم گوگل و یا ناسا اون رو به قیمت
........... از من میخرن.
فقط خواهشم اینه که اگر کمک یا راهنمایی نمی کنید لطفا مسخره و یا زخم زبون نزنید.

prof.farahmand
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 12:02 عصر
در ضمن از همه متشکرم و پوزش می طلبم که وقتتون رو گرفتم.
اگه کسی خواست راهنمایی کنه (کمک نخواستیم) فقط ایمیل بده
و تاپیک رو شلوغ نکنه
با تشکر

darksunrise
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 12:05 عصر
دوست عزیز من صاحب نظر نیستم اما شما که میخوای یه کار بزرگ بکنی اولا نباید از انتقاد به این زودی رنجیده خاطر بشی ثانیا انتظار نداشته باشی که به این زودی جواب بگیری و به امید خدا تحقیقات شما در بلند مدت جواب بده . مطالعه ات رو زیاد کن و مایوس نشو

linux
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 12:06 عصر
وقتی در هنگام بحث درباره نوشتن سیستم عامل حرف از #C و vb به میان می آید حتی من خائن به مملکت و دارای اندیشه بسته و نیازمند به غرب هم خنده ام میگیره . ما هنوز یک چیزی در حد microsoft money یا share point نمی تونیم با همون #C بسازیم و یا حتی یک ERP نداریم که فقط در حد اسم نباشه .

در ادامه صحبت شما به دوستان دیگر عرض می کنم ساخت سیستم عامل در حد کار تحقیقاتی چیزی هست که هر سال در کلی از دانشگاه ها انجام می شود و یا بعضی برای سرگرمی کارهایی کردند چیز عجیبی هم نیست کلی سورس و کد و مقاله روی اینترنت هست.این دوستان هم می توانند برای ارضای حس کنجکاوی روش کار کنند.
دوستان عزیزی که می خواهید اسم در کنید حالا دنیا نمی خواهد همین ایران خودمان ، آنقدر در زمینه نرم افزار های کاربردی خوب دچار مشکل هستیم.
بیشتر از 100 تا نرم افزار حسابداری تو بازار هست ولی شاید 1-2 تاش هم چیزی که مشتریان می خواهند نباشد.
دوستان عزیز اگر سرمایه مادی و معنوی دارند لیست بلند بالایی از نرم افزارهای کاربردی مورد نیاز جامعه هست که با ساختن این نرم افزار ها با کیفیت و استاندارهای بین المللی هم می توانند به جیب خودشان کمک کنند هم می توانند مشکل مردم را حل کنند.

behrad110
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 12:23 عصر
من طراح نرم افزارم.(حرفه ای) و اگه یکی (فقط یکی )از طرح هامو رو کنم گوگل و یا ناسا اون رو به قیمت
........... از من میخرن.

خب داداش مگه بخیلی طرح هات رو رو کن تا گوگل و ناسا هم یه نونی ببرن:گیج:
در ضمن شما اگه حرفه ای بودید ادعای نوشتن سیستم عامل با csharp رو نمیکردی اگه متوجه منظورم نمیشی سیستم ات رو یه restart بکن و به مراحل بالا اومدن سیستم دقت بکن بعد متوجه میشی که اگه با سی شارپ سیستم عامل بنویسی اونوقت میخوای روی چی سوارش کنی . سی شارپ خودش رو ویندوز سوار میشه. شما احتمالا برنامه ماشین حساب و نوت پد ویندوز رو نوشتی فکر کردی بقیه اش هم کاری نداره
حس میهن دوستی ات قابل تحسینه ولی یادت باشه برای مبارزه باید قوی شد

emadfa
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 13:27 عصر
دوست عزیز

بدت نیاد اما اسم خودتو گذاشتی متخصص حرفه ای نرم افزار. یعنی چی؟ متخصص حرفه ای نمی دونه .Net , CLR , platform. چیه. اگه این مفاهیم ساده رو می دونستی دیگه با C#سیستم عامل نمی نوشتی. تمام سیستم عامل های دنیا به زبان C++ نوشته شدند. ولی با pascal یا برخی دیگر هم می شه. ضمن ما در دنیا صدها سیستم عامل داریم. ( شاید هم بیشتر ) :

ما یه گروه 3 /4 نفره ایم و داریم یه کار بزرگ انجام میدیم(داریم سیستم عامل میسازیم)البته نه اونی که شما فکر می کنید. ولی طرح خیلی خوبیه و اگه انجام بشه مثل توپ تو دنیا صدا می کنه

ولی فقط سه تاشون یعنی windows و mac و linux تو دنیا جایی واسه خودشون باز کردند.بقیه os ها هم برای کارهای تحقیقاتی یا اهداف خاصیه. نوشتن یک سیستم عامل به شکل cmd برای یادگیری چیز خوبیه اما برای نوشتن os واقعی فکر می کنم 20 ساله دیگه می تونی. >اینم دلیل<
این ها هم چیزهایی هست که برای نوشتن سیستم عامل نیاز داری:
1) تسلط کامل به زبان C++
2) بررسی دقیق عملکرد os در کنترل منابع سخت افزاری و نرم افزاری
3) تسلط و بررسی سیستم های گوناگون
4) بررسی kernel یک سیستم کد باز مثل linux ( اگه تونستی بفهمی ما رو هم خبر کن )
5) تیم برنامه نویسی خبره
6) صبر کن که مجلس کپی رایت رو تصویب کنه تا سیستم عاملت کرک نشه.
7) بازاریابی قدرتمند و آشنایی با مبانی تجارت
8) حالا یک 1 درصدی احتمال داره با عمو بیلی بتونی رقابت کنی....

برای رسیدن به برخی اهداف باید سال ها تلاش کرد.

esmaeily-hosein
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 13:58 عصر
بابا microsoft با اون همه برنامه نویسش وقتی میخواد سیستم عامل جدید بده همون کدای engine قدیمی windows هاش میاد میزاره .
قبل این کار فقط یه نیگاه به کتاب سیستم عامل استالینگ بنداز. در حد عملی ببین کدومش تو میتونی پیاده کنی اگر تو بتونی 5 تاشو پیاده کنی من خودم اسمت میزارم سلطات برنامه نویسی .
بعضی چیزها رو با عرق ملی نمیشه انجام داد . خود چین برای اینکه چین بشه تا مدت ها داشت تکنولوژی میخرید .
من بهت توصیه میکنم به جای سیستم عامل یه custome file manager برای خودت بنویس رو engine windows بیار بالا بعد فکر کن کلش مال خودته .

mahdi_7610
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 13:59 عصر
به نظر من به جای اینکه این همه همدیگه را به تمسخر بگیرید بهتره ایده ها و نظرات خودتون را بگید .

اگه این کار نشدنی هست بیایید و بگید که این کار بنا به دلایلی نشدنی هست . و باید این ابزارها را داشته باشه .
این طوری حداقل اگه این کار نشدنی هم باشه ، چند نفر میان با خوندن این تاپیک به اطلاعاتشون اضافه می کنند که بنا به دلایلی این کار نشدنی هست .

یا اگه این کار شدنی هست بیاید و بگید این کار شدنی هست اما هزینه زیادی در بر خواهد داشت . و تمام نیازهایی که برای این کار احساس میشه را بگید .

موفق باشید

emadfa
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 14:18 عصر
به نظر من به جای اینکه این همه همدیگه را به تمسخر بگیرید بهتره ایده ها و نظرات خودتون را بگید.
دوست عزیز من نگفتم که این کار نشدنیه. مهمتر از هر چیزی از نحوه سوال دوستمون تعجب کردم. مثلا خودشو برنامه نویس حرفه ای معرفی کرده بود ( خیلی تاکید هم داشت ) در حالی رو پایه مشکل داشت. یا مثلا روی جهانی شدن پروژه تاکید داشت. اتفاقا من خودم همیشه دنبال ایده های نو هستم و از این ایده ها هم طرفداری می کنم چون چیزی که باعث پیشرفت کامپیوتر شده ایده های بکره به شرطی این که منطقی و حساب شده باشه با یک برنامه ریزی منسجم و مهم تر از هر چیزی با علم مربوط به اون باشه.

mahdi_7610
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 14:34 عصر
دوست عزیز من نگفتم که این کار نشدنیه. مهمتر از هر چیزی از نحوه سوال دوستمون تعجب کردم. مثلا خودشو برنامه نویس حرفه ای معرفی کرده بود ( خیلی تاکید هم داشت ) در حالی رو پایه مشکل داشت. یا مثلا روی جهانی شدن پروژه تاکید داشت. اتفاقا من خودم همیشه دنبال ایده های نو هستم و از این ایده ها هم طرفداری می کنم چون چیزی که باعث پیشرفت کامپیوتر شده ایده های بکره به شرطی این که منطقی و حساب شده باشه با یک برنامه ریزی منسجم و مهم تر از هر چیزی با علم مربوط به اون باشه.

البته نباید از این دوستمون هم خرده گرفت . هر کی باشه اگه قرار باشه همچین تاپیکی بزنه یه خورده ممکنه جو گیر بشه و احساسی با قضیه برخورد کنه .

اخه ما ایرانی ها احساس همیشه به عقلمون قلبه می کنه (درست گفتم دیگه)

نمونه اش سیستم عامل ملی هست که هنوز فقط قراره فارسی بشه . بعد از این که 60 درصد پروژه جلو رفت مشخص نشد چرا پروژه کلا خابید و هیچ خبری دیگه ازش نشد .

حالا خدا میدونه اگه اینها بخوان سیستم عامل بنویسن چند صد هزار سال طول خواهد کشید .

فراموش نکنید خواستن ، توانستن هست
عمو بیلی هم وقتی میخواست استارت کار را بزنه . هزاران برابر این مشکلات را پیش رو داشت .

darksunrise
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 14:48 عصر
به نظر من به جای اینکه این همه همدیگه را به تمسخر بگیرید بهتره ایده ها و نظرات خودتون را بگید .

اگه این کار نشدنی هست بیایید و بگید که این کار بنا به دلایلی نشدنی هست . و باید این ابزارها را داشته باشه .
این طوری حداقل اگه این کار نشدنی هم باشه ، چند نفر میان با خوندن این تاپیک به اطلاعاتشون اضافه می کنند که بنا به دلایلی این کار نشدنی هست .

یا اگه این کار شدنی هست بیاید و بگید این کار شدنی هست اما هزینه زیادی در بر خواهد داشت . و تمام نیازهایی که برای این کار احساس میشه را بگید .

موفق باشید
دوست عزیز اگه این کار نشدنی بود پس زیر دست شما چیزی به نام سیستم عامل وجود نداشت پس شدنی هست
وشما دوست عزیز که قصد طراحی یه سیستم عامل رو دارید بدونید که همیشه کار های بزرگ با تمسخر و کارشکنی روبه رو بوده فکر کنید که 200 سال پیش اگه کسی میگفت میخوام برم کره ماه بهش میخندیدن اما الان همون افراد رو تحسین میکنن. شما هم دوست خوبم مایوس نشو و پر قدرت کارت رو ادامه بده من جای شما بودم از این انتقاد ها انرژی میگرفتم و برای اثبات خودم بیشتر و بیشتر تلاش میکردم.....تکرار میکنم اگه کار نشدنی بود قبل از شما کسی نمیتونست این کار رو انجام بده اما چون کار بسیار بسیار دشوار هست و اطلاعات پایه وسیعی در زمینه های مختلف نیاز داره باید اولا در زمینه زبانهای پایه مثل اسمبلی و cو ساختار های سیستم عامل های کنونی ( برای گرفتن ایده ) مطالعه کنید دوما همکاران و دوستان خبره در این زمینه پیدا کنید که کمکتون کنن چون قطعا این کار , کار یک نفر نیست
به خدا توکل کنید انشا اله حتما پیروز می شید

tdkhakpur
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 15:18 عصر
سلام به همه دو.ستان:
دوستان گرامی بذارین این آقای عزیز بیاد بالا و یه کمی از ناگفته های خودش رو به ما عینا نشون بده بالاخره اون هم واسه خودش هر چند آدم مجهولیه ادعایی داره شاید بخاد قدم تو راهی بزاره که حداقل وقتش رو از دست میده.
و اما شما دوست گرامی وقتی کسی به شما محترمانه پیشنهادی میکنه احتیاجی نیست ناراحت شده یا بی ادبی کنید.
دوست گرامی از کشور و سایر مطالب که که ربطی به کار و جوابهای ما که از شما مستندات و تحلیل کاری خواستیم نداره شما میتونستید به جای طوماری که بالا نوشتید اون مطالب خواسته شده رو ارسال میکردید .
دمت گرم..................................:لبخن ساده:

esmaeily-hosein
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 15:53 عصر
فراموش نکنید خواستن ، توانستن هست
عمو بیلی هم وقتی میخواست استارت کار را بزنه . هزاران برابر این مشکلات را پیش رو داشت .

فراموشم نشه موقعی که اون اونکارو کرد هیچ سیستم عامل به درد بخور و سخت افزار مالی هم نبود .
الان هر چی سخت افزار تولید میشه باید اول شرکتش Certificate بیلی بگیره تا کسی سخت افزارش بخره
یعنی تمام استانداردها رو عمو بیلی تعیین میکنه تازه linux یه خورده بزرگ شده شرکت های سخت افزاری باسه اینکه فروششون پایین نیاد اونم support میکنند اونم نه همه .
شاید مفاهیم سیستم عامل از نطر من با شما فرق کنه .
هر موقع 50 میلیارد دلار پول داشتی با 10 سال زمان شاید بتونی برای خودت win me beta داشته باشی .
اون موقع بیلی احتمالا بیلی windows 70 داره .
با این حال شما بازم بگید میشه ... حرفای این دوستمون منو یاد دانشجو های تازه فارغ التحصیل میندازه که ...

seven7777777
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 15:55 عصر
با عرض پوزش به خاطر اینکه در جمع بزرگان سایت مطلبی می نویسم :

فقط می خواستم بگم از طرز صحبت و برخورد برخی از دوستان واقعا شگفت زده شدم . نهایت توهین رو میشه در صحبت های دوستان دید .

دوستان به فرض که من بیام و بگم می خوام فتوشاپ درست کنم یا نه نرم افزار هوا کردن ماهواره . آیا واقعا لازمه یکی بیاد بگه کاش این تاپیک پاک میشد که این همه جنجال درست بشه ؟
آیا از ابتدای کار بی احترامی از دوستمون دیدیم ؟
آیا اینجا برای هر نوع قشری با هر نوع معلوماتی ساخته نشده ؟
آیا اینجا برای جواب گرفتن دوستان در مورد شدن یا نشدن یک کاره؟

من موندم چرا برخی دوستان هی قضیه رو به خودشون می گیرنو درصدد براندازی و احتمالا نابودی این دوست عزیز بر میان ؟

من ایشون رو نمی شناسم اما اگه می گه حرفه هستم اینقدر شرع و عرف رو بلدم که بگم حق با شماست .
در ضمن دوستان من هیچ ادعایی تو برنامه نویسی ندارم اما دوستان حرفه ای هم به ستاره های زرد و قرمز خودشون ننازن و باز شدن این تاپیک رو د انجا مسخره ندونن حتی اگر این کار نشدنیه !!!

در پایان از مدیران سایت می خوام این تاپیک کلا حذف بشه تا بیشتر از این آبروریزی نشه ( برای دوستان حرفه ای که فکر می کنن با ایجاد این تاپیک آبروشون زیر سال رفته ) .

.:: حرفه ای گری علاوه به سوابق کاری به اخلاق و رفتار هم هست ::.

xxxxx_xxxxx
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 15:59 عصر
جالبه - خيلي جالبه
هنوز يه روز از ايجاد تاپيك نگذشته كه نزديك به 30 تا پست، كه همش تحقير و تمسخر هست مي بينيم.
همه مي دونيم كه اين سايت هرازچند گاهي يك همچين تاپيكي توش ايجاد ميشه كه نويسنده هدفش ساخت سيستم عامل هست. متأسفانه هنوز ياد نگرفتيم كه وقتي يكي داره چيزي ميگه/حرفي ميزنه/ كاري انجام ميده/ كه هنوز كارش تموم نشده ما نپريم وسط كارش. بابا بزارين بنده خدا كارشو بكنه حالا اگه تاپيك عنوانش مشكل داره، اگه تو بخش مناسبي ايجاد نشده يا هر چيز ديگه اي شما كه فرهنگ استفاده از فروم رو داريد مي تونيد تاپيكو گزارش كنيد. چرا گير بيخود ميديد.

و اما در مورد خود كاري كه ايشون مي خوان انجام بدند/انجام دادند/انجام خواهند داد/:
هنوز هيچي معلوم نيست، دوستان بزاريد حداقل دو روز از ايجاد اين تاپيك بگذره و طرف مستنداتي كه گفته بود رو ارئه كنه بعد شما نظر فني تونو مطرح كنيد. اگر هم بعد از مشاهده مستندات ملاحظه فرموديد كه با اين چيزها نميشه به هدف رسيد به قول دوستمون مي فهميم كه اول بايد يه file manager بسازيم بعد سراغ لقمه هاي گنده تر بريم.
حالا اين كه ايشون متخصص هستند يا نيستند زياد براي ما مهم نيست. بزاريد خود ايشون ادعاشونو اثبات كنند.

اين رو هم فراموش نكنيم كه استالمن از يك سرگرمي (به قول خودش) به اينجا رسيد.
--------------------------------------------------------------
اين پست رو به دليل فاقد محتوا بودن چند ساعت ديگه حذفش مي كنم

esmaeily-hosein
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 16:12 عصر
هنوز يه روز از ايجاد تاپيك نگذشته كه نزديك به 30 تا پست، كه همش تحقير و تمسخر هست مي بينيم.
من فکر نمکنم کسی قصد توهین داشته . برای من اگر کسی جوک تعریف کنه من میخندم و این موضوع بیشتر برای من حالت جوک داشت . اینکه 4 تا آدم میخوان یه سیستم عامل بنویسن .
ما داریم درباره os صحبت میکنیم نه درباره نرم افزاری که 2 تا عددو با هم جمع کنه.

در کل اگر کسی از حرفای من ناراحت شده معذرت خواهی میکنم .

vcldeveloper
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 16:33 عصر
اینکه فردی یا گروهی بخوان سیستم عامل تولید کنند، فی نفسه نه تنها کار بدی نیست، بلکه خیلی هم مفید هست؛ اما باید دقت کرد...

دوست عزیز، من تا بحال در عمر خودم طراح حرفه ایی نرم افزار ندیدم که برنامه نویسی بلد نباشه، یا فقط مقداری برنامه نویسی بلد باشه! طراح نرم افزاری که خودش برنامه نویس نباشه، اسمش طراح حرفه ایی نرم افزار نیست! شما اگر فرضا می بینید فردی مثل Anders Helzberg به عنوان یک طراح نرم افزار، بخصوص در زمینه طراحی زبان های برنامه نویسی و کامپایلرها مطرح هست، اگر به سوابقش نگاه کنید، می بینید که در زمان خودش یکی از بهترین برنامه نویسان اسمبلی بوده. پس وقتی شما ادعا می کنید که طراح حرفه ایی نرم افزار هستید، و بعدش عنوان می کنید که خودتون کمی #C بلدید، و سایر صحبت ها، طبیعی هست که ادعایتان جدی گرفته نشه.

درباره #C و ساخت سیستم عامل با آن هم من قبلا در یک تاپیک دیگه که یکی از کاربران خیلی از ساخت سیستم عامل با #C خوشحال شده بود، توضیح دادم که آن سیستم عامل فقط جنبه تفریحی و تحقیقاتی داره. نویسنده آن هم به این موضوع اشاره کرده. اصولا #C زبانی نیست که به درد این کار بخوره. حالا یک نفر از روی علاقه ایی که داشته، رفته با #C یک پروژه سیستم عامل کوچک نوشته. البته برای این کار هم هزینه زیادی صرف کرده، یعنی هم وقت زیاد، و هم ساخت یک کامپایلر جدید برای تبدیل کردن کدهای #C به اسمبلی، و استفاده از یک کامپایلر اوپن سورس اسمبلی برای کامپایل به کد ماشین. یک شرکت یا یک فردی که قصد ساخت یک سیستم عامل جدی را داشته باشه، نمیاد اینقدر وقت صرف #C بکنه، و براش یک کامپایلر هم بنویسه، فقط برای اینکه سیستم عاملش با #C نوشته شده باشه!
پس وقتی شما ادعا می کنید که میخواید با #C سیستم عاملی بنویسید که دنیا را تکان بده، باز هم طبیعی هست که ادعای شما کمتر مورد توجه قرار بگیره و بیشتر به عنوان یک شوخی فرض بشه.

بحث این نیست که یک نفر خواسته کار بزرگی بکنه، و دیگران با مسخره کردنش نا امیدش کردند. بحث این هست که یک نفر ادعایی درباره خودش و پروژه اش کرده، که با صحبت هایی که کرده، و اطلاعاتی که تابحال از خودش منتشر کرده، متناقض هست.

انشاء الله موفق باشید

sd.CSharpProgrammer
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 16:42 عصر
سلام خدمت دوستان

شتر در خواب بیند دانه دانه...گهی لپ لپ زند گه دانه دانه!
آخه مرد مومن مگه نوشتن یک سیستم عامل جدید به همین آسونی هاست که شما یه گروه 3-4 نفره جمع کردی ادعا می کنی که میخوای یه سیستم عامل ایرانی بسازی (اونم با سی شارپ).
قبول کنید که این کار ما نیست بلکه گاو نر میخواهد و مرد کهن!!!
عزیز من اگه ساختن سیستم عامل به این آسونی ها بود که الان هر کسی تو خونش سیستم عامل خودش رو داشت و استفاده میکرد!!! این کار بچه بازی نیست. اولاً باید اطلاعات زیادی (حداقل مقدماتی) از سیستم عامل ها داشته باشی و دوماً اینکه برنامه نویسی سخت افزار و مدیریت حافظه و خیلی چیزای دیگه رو کاملاً مسلط باشی.
تا اونجایی که من میدونم ما ایرونی ها فقط بلدیم برنامه های حسابداری و انبارداری و حقوق و دستمزد و ... بسازیم!

به من بگید آیا تا بحال دیدین یه نرم افزار گرافیکی خیلی قوی (در حد فتوشاپ یا کرل یا فلش) توسط برنامه نویسای ایرانی ساخته شده باشه؟!
قصد توهین به هیچ کدوم از برنامه نویسای ایرانی رو ندارم ولی باید بگم ما عرضه ساختن برنامه هایی غیر از حسابداری و انبارداری رو نداریم که با چند تا دستور مشخص با پایگاه داده ارتباط برقرار میکنیم و اطلاعات رو ردوبدل کنیم.

بهتر بیخیال این طرح خیالی بشین که بیشتر از این تحقیر نشین

vcldeveloper
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 17:04 عصر
آخه مرد مومن مگه نوشتن یک سیستم عامل جدید به همین آسونی هاست که شما یه گروه 3-4 نفره جمع کردی ادعا می کنی که میخوای یه سیستم عامل ایرانی بسازی
اگر پست قبلی را با دقت مطالعه می کردید، توضیح دادم که بحث بر سر نوشتن سیستم عامل یا توانایی های برنامه نویسان ایرانی نیست.

اگر می خواید انتقاد کنید، انتقادی بکنید که ارزش داشته باشه. یعنی چی که مثلا با سه چهار نفر نمیشه سیستم عامل نوشت! مگه لیونس توروالدز که کرنل لینوکس رو نوشت، چند نفر بود؟! خواهشا انتقادهای بیخودی محض اینکه نظری داده باشید، نکنید!

تا اونجایی که من میدونم ما ایرونی ها فقط بلدیم برنامه های حسابداری و انبارداری و حقوق و دستمزد و ... بسازیم!

ما عرضه ساختن برنامه هایی غیر از حسابداری و انبارداری رو نداریم که با چند تا دستور مشخص با پایگاه داده ارتباط برقرار میکنیم و اطلاعات رو ردوبدل کنیم.
مگه شما چندتا برنامه نویس ایرانی دیدی که همه را با هم جمع بستی؟!

anahita6
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 18:05 عصر
اگه این حرف هایی که به این بنده خدا زدید به من زدید من از فردا برنامه نویسی رو ول میکردم میرفتم سبزی فروشی باز میکردم .
حالا فرض کنیم یکی یه ادعایی کرد که خارج از توانش هست بهتر نبود سکوت میکردید تا خودش به اشتباهش پی ببره یا اینکه همگی بریزیم سرش و از زندگی نا امیدش کنیم.....
:افسرده:بعضی وقت ها ما آدم ها چقدر سنگدل میشیم:گریه:

emadfa
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 19:01 عصر
سلام عزیزان

قصد توهین به هیچ کدوم از برنامه نویسای ایرانی رو ندارم ولی باید بگم ما عرضه ساختن برنامه هایی غیر از حسابداری و انبارداری رو نداریم که با چند تا دستور مشخص با پایگاه داده ارتباط برقرار میکنیم و اطلاعات رو ردوبدل کنیم.

داری بی انصافی می کنی. ببین عزیزم. من الان می آم به عنوان بک برنامه نویس یک نرم افزار مترجم هوشمند یا TTS یا پردازش تصویر می نویسم. تو از نرم افزار من خوشت می آد. حاضری 120 دلار بابتش به من بدی. احتمال 99 درصد نه!!! می ری از بازار نسخه 2000 تومانی کرک شده رو می خری. مشکل ما تو ایران اینه. وگرنه برنامه نویس ایرانی هم پای خارجی هاست. ما الان تو مایکروسافت 100 ها برنامه نویس ایرانی داریم. در دنیا ما برنامه نویس ایرانی کم نداریم. منتها شرایط برای بروزش تو ایران نیست.

اگه این حرف هایی که به این بنده خدا زدید به من زدید من از فردا برنامه نویسی رو ول میکردم میرفتم سبزی فروشی باز میکردم .حالا فرض کنیم یکی یه ادعایی کرد که خارج از توانش هست بهتر نبود سکوت میکردید تا خودش به اشتباهش پی ببره یا اینکه همگی بریزیم سرش و از زندگی نا امیدش کنیم.....
:افسرده:بعضی وقت ها ما آدم ها چقدر سنگدل میشیم:گریه:

کسی اینجا سنگدل نیست. کسی هم به این دوست عزیز چیز بدی نگفته که به اش بر خورده. از کی تا حالا این جمله که >> با C# نمی شه OS نوشت << شده فحش.من فقط یک چیز به این دوست عزیزمون که دنبال سیستم عامل هست بگم.
اگه قرار باشه با دو کلمه حرف حساب بهت بر بخوره هیچ وقت به اون خواسته هات نمی رسی. اگه من جای تو بودم به جای دلخوری پست ها رو به دقت می خوندم و می فهمیدم که چرا همه می گن که یه جای کارت می لنگه!!!!!
واقعیت اینه که نوشتن سیستم عامل , طراحی زبان , طراحی کامپایلر و این جور کارها به سالها علم و تجربه نیاز داره. امیدوارم از انتقادات زود دلخور نشی و بدونی که:

دنیا برای کسانی موفقیت به ارمغان می آورد که کاری که دیگران کردند را تکرار نکنند و ایده های بکر داشته باشند.

موفق باشی.

ali_kolahdoozan
دوشنبه 21 اردیبهشت 1388, 00:41 صبح
یکی از دوستان مثال ماشین حساب ویندوز رو زده بودند . پیشنهاد میکنم سری به ماشین حساب windows 7 بزنید . دیگر مثل اون رو هم نمی تونیم بنویسیم

aminM#
دوشنبه 21 اردیبهشت 1388, 16:01 عصر
هدف من از مطرح كدن اون سوال رد كردن پيشنهاد prof.farahmand (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=98015) در مورد نوشتن سيستم عامل نبود فقط مي خواستم متوجه بشين محيط هاي مناسبي رو براي طراحي سيستم عامل انتخاب نكردين بزارين دقيق تر بگم ، ماكروسافت ابتدا با زبان هاي پايه اي اومده سيستم عاما خودش رو طراحي كده و بعد براي استفاده راحت تر از منابع و امكاناتي كه سيستم عاملش براي توسعه نر افزار ايجاد مي كنه زبانهايي مثل وي بي رو كه راحت تره رو ساخته تا توسعه نرم افزار روي پلت فرمش را حت تر باشه و به اين وسيله سيستم عامل خودش رو گسترش داده شما هم اگر مي خواهيد سيستم عامل درست كنين بايد از پايه با زبان هايي كه مستقيما از منابع سخت افزاري استفاده مي كنن كار رو شروع كنين.

اميدوارم كارو ادامه بدين در مسير درست

mojtaba00
دوشنبه 21 اردیبهشت 1388, 16:22 عصر
فکر می کنم که این بحث دیگه تموم شده. ولی دوستان من سعی کنیم هیچ وقت توانایی های خودمون وبقیه رو زیر سوال نبریم. هیچ کاری نشد نداره. فقط بعضی کار ها ممکنه نسبت به هزینه مالی و زمانی و انسانی نصرفه.
موفق باشید.

sd.CSharpProgrammer
دوشنبه 21 اردیبهشت 1388, 19:11 عصر
یعنی چی که مثلا با سه چهار نفر نمیشه سیستم عامل نوشت! مگه لیونس توروالدز که کرنل لینوکس رو نوشت، چند نفر بود؟!

جناب آقای علی کشاورز لیونس توروالدز که میگید "چند نفر بود؟!" دانش کافی برای اینکار داشت نه مثل این آقا که ادعا میکنه طراح حرفه ای نرم افزار هست ولی به قول دوستان حتی نمیدونه که با سی شارپ که وابسته به سیستم عامل هست نمیشه اینکار رو کرد!!! به نظر شما حرفایی که این آقا میزنه حرفای یه متخصصه؟!
کسی که میخواد سیستم عامل بسازه باید اینقدر اطلاعات داشته باشه که بدونه با سی شارپ یا vb نمیشه سیستم عامل نوشت!

مگه شما چندتا برنامه نویس ایرانی دیدی که همه را با هم جمع بستی؟!

من شاید برنامه نویسای کمی دیده باشم ولی از بازار نرم افزار کشور میشه فهمید که ما تو صنعت نرم افزار از دنیا خیلی عقب هستیم. قبلاً هم یه عده ادعا کردن که میخوان سیستم عامل ملی بسازن در حالی داشتن رو لینوکس کار میکردن که کمی ظاهرش رو عوض کنن با layout فارسی بدن دست ملت بگن این سیستم عامل ملیه!!!!!!!!! به نظر شما اینکار هنره؟ این سیستم عامل نمیشه اینو اسمشو باید گذاشت : کپی برداری و دزدی!

آدم باید کمی واقع بین باشه نه بلند پرواز!!! آره منم خیلی دوست دارم یه سیستم عامل بسازیم که بزنه رو دست عمو بیلی ولی تا وقتی که خودمون رو به چند خط کد برای دیتابیس عادت دادیم به جایی نمیرسیم!!!

به من بگید ما از هند چی کم داریم؟! هند با اون وضع اقتصادیش که از ما خیلی بدتره تو صنعت نرم افزار رتبه چندم رو داره؟ و ما کجا هستیم...؟!
چرا نباید برنامه هایی بنویسیم که مثلاً از word خیلی قویتر باشه و یا بزنه رو دست شرکت adobe! چرا نباید برنامه هایی بسازیم که تو صنعت نرم افزار دنیا نام و آوازه ای داشته باشیم؟!

من نمیگم ساخت سیستم عامل غیر ممکنه! ولی اینکار متخصص میخواد! و منظورم از متخصص اینه که افرادی بیان جمع بشن که واقعاً متخصص باشن! نه در حد حرف و ادعا! در ضمن اینکار برنامه ریزی دقیق و درست حسابی میخواد! نه اینکه یکی بیاد 2-3 نفر رو دور خودش جمع کنه بگه : بسم الله کدنویسی رو شروع کنیم!

مخلص کلام : من فقط نظرم رو گفتم اگه چیزی گفتم کسی ناراحت شده بی قصد و قرض بوده

موفق باشین

linux
دوشنبه 21 اردیبهشت 1388, 22:54 عصر
توضیح کل ماجرا کمی سخت هست.
نگاه به این ماجرا و تجزیه و تحلیلش هم واقعا در تخصص من نیست.ولی تا جایی که می توانم مساله را از نگرگاه خودم شرح خواهم داد.
حرفه به معنی پیشه ، شغل و کار هست ، حرفه ای در هر رشته ای ،کسی هست که زندگی اش از قِبَل کاری که انجام می دهد می گذرد. چند نفر اینجا برنامه نویسی براشون سرگرمی هست و چند نفر درآمدشان از برنامه نویسی هست؟ به معنای واژه ها باید خوب فکر کرد.
اتفاقاتی که در جامعه برنامه نویسی ما می افتد ، آینه هست از جامعه ایرانی ، حتما شنیدید که یک بدلکاری در حادثه ای مرد (http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=34614) در همان ابتدا هم افرادی گفتند که این بنده خدا این کاره نیست ، "حرفه ای" نیست ، ولی یادتان باشد که "ما می توانیم" طرف هم آخر سر خودش را به کشتن داد.

به نظر من جامعه ما در شرایطی به سر می برد که احتیاج دارد هر روز کسی چیز اختراع ، ابداع یا اکتشاف کند تا خودمان را به خودمان اثبات کنیم ، در این شرایط محیط برای افرادی که جویای نام هستند فراهم می شود ، حالا بدلیل اینکه در این جامعه کوچک ما در برنامه نویس که اکثرا تحصیلات تخصصی در این رشته دارند ، مساله روشن تر هست ، اینجا صرف ادعا چیزی درست نمی شود باید اثبات کرد ، اینجا خانه قاضی هست و معلق بازی راهی ندارد.
وقتی کسی ادعای حرفه ای بودن می کند ولی از حرف زدنش مشخص هست که این کاره نیست ، اگر ما ساکت بنشینم انتهایش به هدر دادن وقت و پول و هزینه کردن بی جا هست.

دوستان اگر مثال می آورید، حوادث را در ظرف زمان و مکان خود تجزیه و تحلیل کنید ، موفقیت شرکت ماکروسافت مدیون رخدادهایی هست، یا لینوکس فرصتی بود شاید در حقیقت فاصله خالی بود که باید پر می شد اگر تراولدز هم این کار را نمی کرد کس دیگری این کار را انجام می داد.

دوستان اگر می بینید که ما حرفی برای گفتن نداریم ، برای اینکه در جریان حرکت جامعه جهانی نیستیم.
وقتی در جریان نباشیم در نتیجه فرصت هم نخواهیم داشت.

vcldeveloper
سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 03:11 صبح
جناب آقای علی کشاورز لیونس توروالدز که میگید "چند نفر بود؟!" دانش کافی برای اینکار داشت نه مثل این آقا که ادعا میکنه طراح حرفه ای نرم افزار هست ولی به قول دوستان حتی نمیدونه که با سی شارپ که وابسته به سیستم عامل هست نمیشه اینکار رو کرد!!! به نظر شما حرفایی که این آقا میزنه حرفای یه متخصصه؟!بحث شما به اون آقا که چه ادعایی کرده ربطی نداره. شما در پست خودت کمتر از هر چیزی به اون آقا پرداختی و بیشتر روی این موضوع مانور دادی که سیستم عامل نوشتن کار یک نفر نیست، و برنامه نویس ایرانی چنین و چنان هست. این با رد کردن ادعای آن آقا خیلی فرق داره!

من شاید برنامه نویسای کمی دیده باشم ولی از بازار نرم افزار کشور میشه فهمید که ما تو صنعت نرم افزار از دنیا خیلی عقب هستیم. این هم بی ربط هست. دوستان برای شما توضیح دادند که وضعیت فعلی بازار نرم افزار ایران لزوما نشان دهنده دانش برنامه نویسان ایرانی نیست. برنامه نویس توسط شرکت های تجاری استخدام میشه، شرکت های تجاری هم به دنبال منفعت خودشان هستند. در بازار فعلی هم امن ترین بازار مربوط به نرم افزارهای اتوماسیون اداری هست. تولید تجاری سایر نرم افزارها برای شرکت های نرم افزار در شرایط فعلی مفرون بصرفه نیست.
فرق ما با هند هم در این هست که اولا هند از قوانین مربوط به کپی رایت پیروی میکنه، و ثانیا، هند یکی از مراکز مهم Outsourcing در جهان هست. این هم که چرا فرضا چین یا هند در زمینه Outsourcing جلو هستند و ما نیستیم، چندان ربطی به نرم افزار و برنامه نویسان ایرانی نداره، و بیشتر به مسائل اقتصادی و سیاسی مربوط میشه.

چرا نباید برنامه هایی بنویسیم که مثلاً از word خیلی قویتر باشه و یا بزنه رو دست شرکت adobe!شما بساز. الان برو به یک شرکت نرم افزاری بگو که میخوای نرم افزاری بهتر از MS Word بسازی، ببین حاضر میشه از تو پشتیبانی مالی بکنه یا نه؟ اگر توانستی نرم افزاری بسازی که از MS Word بهتر باشه، و قیمتش هم از 500 تومان (قیمت فعلی کپی کل مجموعه Office در ایران) کمتر باشه، بیا اینجا از سایر برنامه نویسان ایرانی انتقاد کن.

قرار نیست چون جو حاکم بر تاپیک جو انتقاد آمیز هست، هر کی از راه رسید از هر چیزی انتقاد کنه. اگر اینطوری باشه، فردا یکی هم با گرونی و تورم مشکل داره، میاد یکجوری ربطش میده به این تاپیک، و در این تاپیک از تورم انتقاد میکنه!

govaleshgar2
سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 09:12 صبح
ولی من این پروفسور فرهمند رو درک میکنم، آخه من هم از اون آدمهایی هستم که اگه ولم کنند دوست دارم هر کاری بکنم، دیروز سر کار بحث این بود که اگه چقدر پول داشتیم دیگه کار نمیکردیم، من هم داشتم فکر میکردم که یه چند میلیاردی داشتم میشستم سیستم عامل مینوشتم، ولی دریغ که حتی یک loader (همونا که میذاری تو سکتور نخست هارد و کنترل سیستم را از bios میگیره) هم نرسیدم که راجع به اون مطالعه کنم!!! فعلاً داریم کدهای معمولی سیستم های معمولی کاربرهای معمولی را به معمولی ترین روشهای کدنویسی مینویسیم شاید یه روزی چند میلیارد پول دستم اومد!!!

NewFoxStudent
سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 09:46 صبح
بحث شما به اون آقا که چه ادعایی کرده ربطی نداره. شما در پست خودت کمتر از هر چیزی به اون آقا پرداختی و بیشتر روی این موضوع مانور دادی که سیستم عامل نوشتن کار یک نفر نیست، و برنامه نویس ایرانی چنین و چنان هست. این با رد کردن ادعای آن آقا خیلی فرق داره!

این هم بی ربط هست. دوستان برای شما توضیح دادند که وضعیت فعلی بازار نرم افزار ایران لزوما نشان دهنده دانش برنامه نویسان ایرانی نیست. برنامه نویس توسط شرکت های تجاری استخدام میشه، شرکت های تجاری هم به دنبال منفعت خودشان هستند. در بازار فعلی هم امن ترین بازار مربوط به نرم افزارهای اتوماسیون اداری هست. تولید تجاری سایر نرم افزارها برای شرکت های نرم افزار در شرایط فعلی مفرون بصرفه نیست.
فرق ما با هند هم در این هست که اولا هند از قوانین مربوط به کپی رایت پیروی میکنه، و ثانیا، هند یکی از مراکز مهم Outsourcing در جهان هست. این هم که چرا فرضا چین یا هند در زمینه Outsourcing جلو هستند و ما نیستیم، چندان ربطی به نرم افزار و برنامه نویسان ایرانی نداره، و بیشتر به مسائل اقتصادی و سیاسی مربوط میشه.
شما بساز. الان برو به یک شرکت نرم افزاری بگو که میخوای نرم افزاری بهتر از MS Word بسازی، ببین حاضر میشه از تو پشتیبانی مالی بکنه یا نه؟ اگر توانستی نرم افزاری بسازی که از MS Word بهتر باشه، و قیمتش هم از 500 تومان (قیمت فعلی کپی کل مجموعه Office در ایران) کمتر باشه، بیا اینجا از سایر برنامه نویسان ایرانی انتقاد کن.

قرار نیست چون جو حاکم بر تاپیک جو انتقاد آمیز هست، هر کی از راه رسید از هر چیزی انتقاد کنه. اگر اینطوری باشه، فردا یکی هم با گرونی و تورم مشکل داره، میاد یکجوری ربطش میده به این تاپیک، و در این تاپیک از تورم انتقاد میکنه!

کاش میتونستم هزار بار از این پست تشکر کنم

mahdi_7610
سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 13:57 عصر
سلام دوستان

تا حالا دیدین کسی از اب گل الود ماهی بگیره .

من این تاپیک را خوندم و برای اینکه این تاپیک حداقل برای من مفید باشه یه چند تا سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید .

1 - طراح نرم افزار به چه کسی گفته می شه ؟

2 - مگه طراحی نرم افزار چیزی غیر از برنامه نویسی هست ؟

3 - چه طور میشه طرف طراح نرم افزار باشه اما یه کمی برنامه نویسی بلد باشه ؟

4 - کلا میخوام بدونم کار طراح نرم افزار چیه ؟ با چی برنامه را طراحی می کنه ؟

5 - مینی برنامه نویس یعنی چی ؟