PDA

View Full Version : كمك در ساخت Setup

mohsen002
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 23:17 عصر
سلام به همه بروبچه هاي گل
آقا كسي اينجا سورس ساخت Setup داره؟
اگه كسي داره لطفاً كمك كنه به خدا كارم گيره
thank

reza_mn
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 00:17 صبح
تو انجمن Install Sheild جستجو کن ، یکی از قویترین نرم افزارهای ساخت Setup هست.

mohsen002
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 00:42 صبح
سلام
منظورم اينه كه خودمون يه setup تو محيط vb6 درست كنيم با كد نويسي كه انجام بديم نه با نرم افزارهاي ارائه شده مثل setup factory ya ....
thank

mohsen002
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 13:06 عصر
يعني كسي تو اين انجمن بلد نيست؟؟؟؟؟؟

xxxxx_xxxxx
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 13:28 عصر
قبلاً يكي از كاربران يه همچين برنامه اي رو تو سايت قرار دادند. من دانلود نكردم. جستجو كنيد.
يعني دانلود كردم بعد پاكش كردم. يادمه روش seup كردن فايل هاش زياد جالب نبود.

reza_mn
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 13:29 عصر
تو اونجایی که من اطلاع دارم برنامه های وی بی برای اجرا خودشون باید پیش نیازهاشون نصب شده باشه ، اگه اینطور بود خب چه نیازی به ستاپ داشت ، همونطوری ، برنامه رو مینوشتیم و میدادیم اجرا میکردن .
نمیدونم دوستان دیگه چه نظری دارن .

vbhamed
دوشنبه 21 اردیبهشت 1388, 11:12 صبح
تو اونجایی که من اطلاع دارم برنامه های وی بی برای اجرا خودشون باید پیش نیازهاشون نصب شده باشه ، اگه اینطور بود خب چه نیازی به ستاپ داشت ، همونطوری ، برنامه رو مینوشتیم و میدادیم اجرا میکردن .
نمیدونم دوستان دیگه چه نظری دارن .

سلام

اگر در برنامه هاي وي بي 6 از اكتيوايكس يا رفرنس خاصي استفاده نكنيد فقط وجود فايل msvbvm60.dll در كنار برنامه معمولا كفايت مي كنه
با اين فايل مي تونيد از اشياء استاندارد ويژوال بيسيك استفاده كنيد و دستورات كپي و حذف داخلي رو بكار بگيريد

حتي اگر از اكتيوايكس هم استفاده كرديد، مي تونيد قبل از اينكه فرمش رو باز كنيد، با استفاده از regsvr32 يا api در داخل برنامه اكتيوايكس رو رجيستر كنيد

خب تا امكانات مقدماتي مورد نياز براي ساخت ستاپ رو داريد
حالا بايد ببينيد برنامه اي كه قراره نصبش كنيد چه فايلها و اكتيوايكسهايي نياز داره، از چه رفرنسهايي استفاده كرده و تو رجيستري چه چيزهايي بايد نوشته بشه

بقيه كار هم كپي فايل و نصب فونت و نمايش نمودار و ... هست

انجام اين كارها سخت نيست ولي با وجود نرم افزارهاي ستاپ ساز معروف مثل Wise Installation System و InstallShield با امكانات بسيار زياد و كار راحت ديگه فكر نكنم نياز به اين كارها باشه مگر در موارد خاص

اگر هم نياز داريد برنامتون رو اجرا كنيد بدون اينكه ستاپ داشته باشه مي تونيد از نرم افزارهاي ساخت برنامه پرتابل استفاده كنيد مثل Thinstall يا نام جديدش vmware
سايتش هم اينه : http://www.thinstall.com

خروجي اي برنامه ها يك فايل exe تنها هست كه خودش رو نصب مي كنه و اجرا ميشه و چيزي از عمليات نصب به كاربر نمايش داده نميشه

mohsen002
دوشنبه 21 اردیبهشت 1388, 12:11 عصر
سلام
من منظورم اينه كه خودمون تو ويبي Setup طراحي كنيم من خودم يه نمونه طراحي كردم اما در انتقال فايلها به مشكل بر ميخورم. من فايل ها رو در VB Resours Editor ميزارم و اونارو يكي يكي load ميكنم همه اونا به خوبي كار ميكنن الي فايل exe نميدونم حالا چه جوري اين كارو كنم :افسرده:

alborz2
دوشنبه 21 اردیبهشت 1388, 17:43 عصر
يه سر به اين سايت به زن حتما پيدا مي كني
http://www.planetsourcecode.com

Mbt925
دوشنبه 21 اردیبهشت 1388, 19:09 عصر
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=479733&postcount=7

mohsen002
سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 00:16 صبح
من با استفاده از دستور زير اين كارو انجام ميدم اما ارور زير رو ميده:

و از كد زير استفاده كردم :

Private Sub Command1_Click()
Dim file() As Byte
file = LoadResData(101, "CUSTOM")
Open "C:\Program Files\Anti Keiler\Anti.exe" For Binary As #1
Put #1, , file()
Close #1
end sub
با اين كار تو خود ويبي اگه انجامش بدي كار ميكنه اما اگه compile بشه و اجراش كنيم ديگه كار نميكنه و پيغام زير رو ميده :

xxxxx_xxxxx
سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 02:54 صبح
به اين شكل تغيير بديد:

Private Sub Command1_Click()
Open "C:\Program Files\Anti Keiler\Anti.exe" For Output As #1
Print #1, StrConv(LoadResData(101, "CUSTOM"), vbUnicode)
Close #1
End Sub
نيازي هم به اشغال فضاي اضافي نيست (منظورم تعريف ()file هست)
موفق باشيد/