PDA

View Full Version : سوال درباره دستورهای VB

_programmer_
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 01:23 صبح
با سلام خدمت همه دوستان و عزیزان
دوستان سوال من درباره دستورهای VB هستش من قصد دارم روی Function ها حفاظت بذارم یعنی طوری که بر فرض مثال برنامه ابتدا درخواست Key برای اجرا شدن داره بر فرض میگیرم رمز یا کلید 12345 هستش اما بعد از اجرای برنامه باز هم قسمت key چک بشه طوری که برنامه فقط برای کسانی که کد فعال سازی درست رو وارد کردند کار بکنه
باید ببخشید شاید یک مقدار بد توضیح دادم اما امیدوارم متوجه منظورم بشید :لبخندساده:

بطور مثال من خودم 3 نوع دستور رو میشناسم IF و Select Case و Do While

Public Function RotateList(TheList As ListBox)
Do While Text1 = "12345"
If TheList.ListIndex = TheList.ListCount - 1 Then
TheList.ListIndex = 0
Else
TheList.ListIndex = TheList.ListIndex + 1
End If
Exit Do
Loop
End Function

Public Function RotateList(TheList As ListBox)
Select Case Text1
Case "12345"
TheList.ListIndex = 0
Else
End If
End Select
End Function

If Text1 = "12345" Then
TheList.ListIndex = 0
Else
End If
End If

اما همه ی این دستورها به راحتی قابل دور زدن هستند برای کرکرها چرا که در Ollydebug همه این دستورها یک JE هستند و به راحتی با NOP کردنشون دور زده میشند! سوال من اینکه آیا در VB دستورهایی دیگری مانند مثالهایی که زدم وجود داره ؟ و کدوم دستور بهترین دستور برای حفاظت از Function یا برنامه میدونید؟

xxxxx_xxxxx
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 12:17 عصر
دستور همين هست. حالا چهار تا اضافه تر. ولي دركل فرقي نمي كنه. اگر Do While قابل دور زدن هست پس While Wend هم ميشه دور زند. شما بايد با دستورات كار كنيد. روال رو از يك تابع به يه تابع ديگه پاس بديد. تعريف توابع تو در تو. اجراي روتين هايي كه باعث ميشه كركر وقت خودشو رو اون ها تلف كنه. و در نهايت يكجا كليد رو چك كنيد و اونهم نه به اين واضحي كه در بالا نوشتيد.(البته مي دونم اين فقط يه مثاله).
ولي در كل هيچ وقت به امنيت 100% نمي رسيد.
توجه شما رو به اين تاپيك جلب مي كنم:
بحث پیرامون امنیت برنامه ها در مقابل کرک شدن (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=114644)
موفق باشيد/