PDA

View Full Version : گفتگو: مشکل در فراخوانی توابع وب سرویس با آژاکس

xamfia
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 04:20 صبح
من یک پروژه چت با asp.net نوشته ام که بخش سرور آن کاملا بر پایه اصول membership و profile دات نت و بخش کلاینت نیز با استفاده از ajax .net از توابع وب سرویس سرور استفاده میکند.
من قصد دارم بخش کلاینت را علاوه بر صفحات asp در صفحات php و jsp نیز استفاده کنم یا به صورت واضح تر قصد دارم توابع وب سرویس ام را با جاوا اسکریپت(بدون استفاده از آژاکس دات نت)
فراخوانی کنم.
لطفا اگر کسی تجربه ای در زمینه دخل و تصرف(!) در کدهای سمت کاربر ajax .net دارد و یا اینکه کتابخانه و کلاس JS خوب و کاملی برای فراخوانی توابع وب سرویس دارد لطفا کمک کند.
سپاسگزارم.

xamfia
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 17:07 عصر
یعنی کسی پیدا نمیشه جواب سوال منو بده؟؟؟؟؟؟

milade
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 17:13 عصر
سُلام دوست عزیز
تا جایی که من میدونم PHP و هر زبان دیگه ای از وب سرویس ساپورت میکنه

اما در مورد جاوا و این چیزا بهتره بری توی بخش مربوطه بپرسی تا زودتر جواب بگیری چرا که ما نمیدونیم چه طوری باید با جاوا به PHP سمت سرور متصل بشیم

اما در کل فکر نکنم راهی برای ارتباط مستقیم جاوا-وب سرویس باشه

موفق باشید

peymannaji
دوشنبه 21 اردیبهشت 1388, 00:24 صبح
شما با کتابخانه JQUERY میتوانید ارتباط بین وب سرویس و برنامه خود رو برقرار کنید . از آنجایی که مثال ها زیاد بود لطفا jquery and webservice in asp.net را در گوگل سرچ کنید ... تا مثال و مطالب مورد نظر را راحتر پیدا کنید . این هم یک لینک مرتبط : لینک (http://dotnetslackers.com/articles/ajax/Using-jQuery-with-ASP-NET.aspx#consuming-asp-net-web-services-using-jquery)

موفق باشید .

xamfia
دوشنبه 21 اردیبهشت 1388, 11:15 صبح
مرسی دوست من اما Jquery کتابخانه بسیار سنگینی برای این کار می باشد(از لحاض میزان حجم) در صورت امکان اگر کتابخانه سبک تری سراغ دارید معرفی کنید.

peymannaji
دوشنبه 21 اردیبهشت 1388, 21:42 عصر
مرسی دوست من اما Jquery کتابخانه بسیار سنگینی برای این کار می باشد(از لحاض میزان حجم) در صورت امکان اگر کتابخانه سبک تری سراغ دارید معرفی کنید.

دوست عزیز کجاش حجمش زیاده 55 کیلوبایت هست !!! دیگه این روزها برای کاربران با سرعت اینترنت Dailup هم این مقدار با اون قدرتی که داره قابل چشم پوشی هست . بهر حال خودتون بهتر میدونید ...