PDA

View Full Version : مشکل در ارتباط با بانک Sql Server

Reza_Yarahmadi
دوشنبه 21 اردیبهشت 1388, 12:43 عصر
سلام
قبل از هر چیز توضیح بدم قضیه از چه قراره ، من توی برنامه ام قراره وقتی یک رکورد حذف شد از جدولی دیگه هم رکوردی حذف بشه. توی صفحاتم از GridView استفاده کردم که Delete Button بهش اضافه کردم و توی SqlDataSource هم دستور حذف رو نوشتم.
حالا مشکلم اینه که وقتی توی بانک یه trigger یا Store Proc می نویسم که بعد از حذف از جدول اول از جدول دوم هم حذف کنه و ... از هر دو جدول حذف میکنه ولی برنامه اعلام یه Exception میکنه. مشکل از trigger یا Store Proc نیست چوت توی Win App امتحان کردم و مشکلی نداشتن. وقتی هم trigger رو پاک میکنم یا Store Proc تغییر میدم که فقط از جدول اول حذف کنه هیچ مشکلی پیش نمیاد.
از دوستان اگه کسی کمکم کنه ممنون میشم
متن exception هم اینه :
System.ArgumentOutOfRangeException: Specified argument was out of the range of valid values.

An unhandled exception was generated during the execution of the current web request. Information regarding the origin and location of the exception can be identified using the exception stack trace below

bahman_akbarzadeh
دوشنبه 21 اردیبهشت 1388, 12:56 عصر
اين دو ركورد كه قراره حذف بشن با هم كليد خارجي ميسازن؟
اگه ميسازن بايد اول ركورد كليد خارجي حذف بشه و بعد ركورد كليد اصلي.
ميتونين از on delete cascade هم استفاده كنين.

Reza_Yarahmadi
دوشنبه 21 اردیبهشت 1388, 13:15 عصر
دو رکورد با هم کلید خارجی دارن، هم قبل از حذف رکورد اصلی هم بعدش هم وسطش!! این کارو کردم اما...
دستور کارشو درست انجام میده چون وقتی این پیغام میاد به بانک که سر میزنم میبینم کار درست انجام شده ، صفحه رو که refresh میکنم تغییرات به درستی اعمال شده.
مشکل من اینه که چرا این صفحه ظاهر میشه؟ چطور این Exception رخ میده؟ چطور میشه کنترلش کرد؟ ...؟