PDA

View Full Version : مراحل راه اندازی یک وب سایت داخلی

sahar480
سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 11:34 صبح
با سلام.
یک وب سایت که با asp.net و html طراحی شده و بانک اطلاعاتی اون sql server2000 هست دارم. می خوام اونو روی سرورمون (که windows server 2000) بذارم. و اونو طوری تنظیم کنم که توی شبکه هر کس IP سرور رو داد این سایت باز بشه. یعنی می خوام به یک سایت داخلی تبدیل بشه. لطفا مراحل کار رو بهم بگین. ممنون.

sahar480
سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 11:35 صبح
لطفا مراحل رو به ترتیب بگین. مرسی

ali.akhbary
سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 12:49 عصر
توی control panel توی adminSTRATIVE TOOLSاول dns server رو تنظیم میکنیم و یه zoom جدید ایجاد کنید.
بعدش iis رو تنظیم کنید رو فایل های پروژه

sahar480
سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 14:44 عصر
دقیقا کجا zone رو باید بسازیم؟؟ علت ایجاد اون چیه؟ در مورد zone اطلاعاتی ندارم....
اگه میشه بیشتر توضیح بدین.
ممنون.

iman_22a
سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 16:07 عصر
لطفا مراحل رو به ترتیب بگین. مرسی

سلام ، اگر فقط با Ip قصد دارین تا به سایت دسترسی داشته باشین ، نیازی به تنظیم dns server نیست . کامپیوترها اگر بتونن هم دیگه رو Ping کنن (توی یک شبکه باشن) پس به هم دسترسی دارن . مثلا با زدن آدرس زیر میشه به سایت دسترسی داشت :

http://192.168.0.1/site/index.aspx

اما اگر لازم باشه که مثلا یک دامین به اسم thispc.com ایجاد کنین و تمامی سیستم ها با این دامین به سایت دسترسی داشته باشن ، مراحل زیادی داره از جمله نصب Dns Server ، تعریف Zone ها ، تنظیم IIS و ...

موفق باشید

raminchala66
سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 17:31 عصر
ممکنه نتظیم DNS توضیح بدید ؟ ممنون

iman_22a
سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 19:23 عصر
ممکنه نتظیم DNS توضیح بدید ؟ ممنون

اما بطور کامل تنظیم dns رو وارد نیستم ، تا حدی که توی پست قبلی هم اشاره کردم ، می تونم توضیح بدم (روند کار رو بلدم ، اما اگر براتون سوال پیش اومد ممکنه نتونم جواب بدم ) . توی پست بعدی یه مطلب در موردش می نویسم . انشالله

sahar480
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1388, 08:25 صبح
سلام. روی windows server2000 غیر از موارد زیر دیگه چی باید نصب بشه؟؟؟ به ترتیب؟
1- visual studio.net
2- IIS
3- SQL Server2000
4- اعمال تنظیمات در IIS

iman_22a
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1388, 09:02 صبح
سلام ، برای راه اندازی وب سایت داخلی ، همین هایی که گفتین کافیه ، به ترتیب زیر :

1- IIS
2- Visual Studio .Net
3- Sql Server
4- تنظیمات پروژه در IIS

دلیل اینکه IIS رو اول آوردم اینه که مجبور نباشین بصورت دستی IIS رو با دات نت معرفی کنین (aspnet_regiis -i)

sahar480
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1388, 10:07 صبح
ممنون از پاسختون.
همه این مراحل رو انجام دادم ولی پیام زیر اومد:

Server Error in '/' Application.

SQL Server does not exist or access denied.

Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code
دیگه نمی دونم چیکار کنم..... کمک...

goldax
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1388, 10:56 صبح
این پیام خطا مربوط میشه به sql server .ربطی به تنظیمات iis نداره.

iman_22a
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1388, 14:31 عصر
ممنون از پاسختون.
همه این مراحل رو انجام دادم ولی پیام زیر اومد:

Server Error in '/' Application.

SQL Server does not exist or access denied.

Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code
دیگه نمی دونم چیکار کنم..... کمک...

شما باید Connection String تون رو چک کنین .

xcomlock
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1388, 20:47 عصر
برای نتیجه بهتر
1- ویندوز سرور نصب کنید (ترجیحا 2003)
2- دات نت 2 رو نصب کنید.
3- دات نت 2 رو به IIS معرفی کنید ( در سرور 2003 دات نت 1.1 به صورت پیش فرض نصبه)
4- محل فایل های سایت رو به IIS معرفی کنید( ایجاد دایرکتوری مجازی)
5- چون در ویندوز سرور امنیت بالا مد نظر است در Connection String , از یوزر و پسورد استفاده کنید.(Integrated Security رو true کن و برای بانک هم login تعریف کنید SQLServer رو هم تنظیم کنید تا از امنیت SQL استفاده کنه )
موفق باشید.

sarajoonee
جمعه 25 اردیبهشت 1388, 01:23 صبح
سلام
برای برنامه نوسی با asp.net 2008 با linq حتما باید از sql 2005 نسخه express آن استفاده کنم یا اینکه از هر نسخه ای میشه

iman_22a
جمعه 25 اردیبهشت 1388, 01:59 صبح
سلام
برای برنامه نوسی با asp.net 2008 با linq حتما باید از sql 2005 نسخه express آن استفاده کنم یا اینکه از هر نسخه ای میشه

سوالتون به این تاپیک مربوط نمیشه ، ولی باید بگم فرقی نمیکنه هم با Express جواب میده هم با بقیه ورژن ها .

sahar480
شنبه 26 اردیبهشت 1388, 12:33 عصر
سلام.
تمام روش ها رو امتحان کردم.... error عوض شد...
Server Application Unavailable

The web application you are attempting to access on this web server is currently unavailable. Please hit the "Refresh" button in your web browser to retry your request.
Administrator Note: An error message detailing the cause of this specific request failure can be found in the application event log of the web server. Please review this log entry to discover what caused this error to occur
ممکنه از چی باشه؟؟ نمی دونم چکار کنم...
لطفا راهنماییم کنین...

iman_22a
شنبه 26 اردیبهشت 1388, 14:16 عصر
سلام.
تمام روش ها رو امتحان کردم.... error عوض شد...
Server Application Unavailable

The web application you are attempting to access on this web server is currently unavailable. Please hit the "Refresh" button in your web browser to retry your request.
Administrator Note: An error message detailing the cause of this specific request failure can be found in the application event log of the web server. Please review this log entry to discover what caused this error to occur
ممکنه از چی باشه؟؟ نمی دونم چکار کنم...
لطفا راهنماییم کنین...

این ارور بعضی وقتها به این خاطر ایجاد میشه که Application Pool شما با سایت دیگه ای که از ورژن پایین تری از دات نت استفاده می کنه تداخل داشته باشه .
ممکن هم هست که Sql Server سایت شما مشکل داشته باشه . از درست بودن Conn String اطمینان حاصل کردین ؟!

sahar480
یک شنبه 27 اردیبهشت 1388, 14:00 عصر
connection string درسته.
Application Pool شما با سایت دیگه ای که از ورژن پایین تری از دات نت استفاده می کنه تداخل داشته باشه .؟؟؟ اگه ممکنه بيشتر توضيح بدين. ممنون.

iman_22a
یک شنبه 27 اردیبهشت 1388, 15:39 عصر
من معنی و کاربرد دقیق Application Pool رو نمی دونم ولی می دونم وقتی وب سایت روی IIS ساخته میشه بطور پیش فرض درون یک Application Pool قرار میگیره که ورژن دات نت اونها باید همه از یک ورژن باشن و برای ورژن های مختلف AP های جداگانه ساخته شود بعنوان مثال اگه روی یک سرور یا روی یک IIS چندین وب سایت اجرا شده باشن که تعدادی مثلا از ورژن 1.1 دات نت و تعدادی از ورژن 2 دات نت استفاده کنن ، در صورتیکه هر دو در یک AP قرار بگیرن ، چنین اروری مشاهده خواهد شد (روی IIS خودتون هم می تونین این موارد رو بررسی کنین)
البته این یکی از احتمالات می باشه که من باهاش برخورد داشته ام ، ممکنه از آفلاین بودن Sql یا موارد دیگر هم باشه .