PDA

View Full Version : نحوه اتصال به دیتا بیس دیگر موجود در شبکه توسط برنامه

mahyar-m
سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 22:26 عصر
دوستان عزیز
من یه برنامه دارم میخوام از داخل برنامه به دیتا بیس دیگه که تو یه کامپیوتر دیگه موجود هست connect بشم . از طریق خود sql این کارو کردم و دیتا بیس اونو با رجیست کردن اون دیتا بیس از طریق شبکه تونستم بهش دسترسی پیدا کنم اما از طریق برنامه نتونستم اینکارو انجام بدم و برنامه نتونست دیتا بیس رو بشناسه . حتی خود اس کیو ال رو هم چند بار تو حالتهای مختلف نصب کردم ( mix mode و یا remote ) اما بازم نشد ( دیتا بیسم sql 2000) . ضمن اینکه من دو تا سیستمی رو که تست میکردم به وسیله کابل لینک و به صورت peer to peer به هم وصل کردم . حالا اگر کسی محبت کنه و منو راهنمایی کنه خیلی ممنون میشم که باید چی کار کنم .
ضمن اینکه میخوام اگر بشه برنامه با پسورد به دیتا بیس کانکت شه یعنی تو کانکشن استریگنش integrated security به یوزر و پسورد کانکت شه . اینکارو خودم کردم یعنی تعریف کردن یوزر و قفل کردم دستا بیس اما مشکل اول باعث شد که نتونم این مسئله رو چک کنم

خیلی ممنونم که وقت گذاشتین تا کمکم کنید

xcomlock
سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 23:25 عصر
سيستمي كه روش SQL 2000 نصبه بايد ويندوزش يكي از ويندوزهاي سرور باشه
اگه ميخواي از ويندوز خانگي (XP) استفاده كني بايد از SQL2005 به بعد استفاده كني تا ديگه برنامه خطا نده.

asd_moghadas
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1388, 08:07 صبح
سلام
از ویندوز سرور 2000یا2003 استفاده کن وبروی کلاینتها sql 2000رابه صورت کلاینت استفاده کن بعد از نصب sqlفایل msde راهم از cd sql برروی کلاینتها نصب کن
موفق باشی

Unknownlive
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1388, 10:35 صبح
در دستور Conncection String قسمتی کهLocal را وارد می کنید IP سیستم مورد نظر را باید در درجه اول وارد کنید و بعد از ان در SQL سیستم مورد نظر به SQL مجوز Remote را بدهید.