PDA

View Full Version : سوال: ارتباط یک به چند عکس

dadsara
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1388, 12:02 عصر
سلام
در فایل ضمیمه ، طراحی به گونه ای است که هر رکورد می تواند دارای عکسهای مختلفی باشد بناچار یک جدول جهت اطلاعات اصلی و جدول دیگر فقط جهت آدرس عکسها و با ارتباط یک به چند با جدول فوق طراحی نمودم که دارای فیلدهای رابط ، شماره ایندکس و آدرس عکس را در خود ذخیره می کند
سپس یک فرم( F_Insert ) طراحی نمودم که با زدن شماره رکورد اولین عکس رکورد را نمایش می دهد و می تواند برروی عکس بعدی و قبلی پیمایش نمود تا اینجای کار رضایت بخش است و در این سایت چنین نمونه ای حداقل بنده نیافتم که تمام حالتها را داشته باشد از قبیل : اضافه و حذف و تغییر ، بعدی و قبلی ، بزرگ نمائی و کوچک نمائی و شماره دهی اتوماتیک( عمدا شماره ایندکس را درصورتیکه خالی باشد +100 می کنم )
- د رحال حاضر برای هر بار اضافه کردن باید یکبار کلید مربوطه را فشار دهم و عکسهای خود را یکی پس از دیگری اضافه کنم ، حال تصور کنید به ازاء هر رکورد کاربر بخواهد فرضا 50 عکس اضافه کند مشاهده خواهید نمود که کار پر دردسری است
** در Form2 نیز از آدرسی که قرارداده ام عکسها فراخوانی می شود
سوال :
چگونه می توان فایلهای مورد نظر را یکباره انتخاب نمود که آدرس آنها در فیلد مربوطه ذخیره شود
درصورتیکه راه حل مناسب تری نیز بنظر دوستان می رسد لطفا ارائه نماید

مهدی قربانی
جمعه 25 اردیبهشت 1388, 00:43 صبح
سلام
فكر مي كنم بشه يه همچين كاري كرد منتها بايد روش كار بشه بويژه انتخاب يكجاي همه فايلها مثلاً با توابع API فايلها رو صدا زد و فرستاد به يك ليست باكس بعد با تابع حلقه و توانمندي كنترل ليست باكس عمليات ذخيره سازي ركوردها رو با يك ركوردست اجرا كرد ....

saan1359
جمعه 25 اردیبهشت 1388, 03:23 صبح
دوست عزيز سلام، يك فايل Taxi در موضوع توضيح در مورد پروژه تاكسي تلفني farsha_kocholo گذاشتم، در قسمت پرسنل امكان پيوست نمودن عكس را دارد كه البته بايد فولدر آن ساخته شود، ببينيد راه حلي براي شما ايجاد خواهد كرد يا خير. :لبخندساده:
«در پناه خداوند مهربان»

dadsara
شنبه 26 اردیبهشت 1388, 09:51 صبح
دوست عزيز سلام، يك فايل Taxi در موضوع توضيح در مورد پروژه تاكسي تلفني farsha_kocholo گذاشتم، در قسمت پرسنل امكان پيوست نمودن عكس را دارد كه البته بايد فولدر آن ساخته شود، ببينيد راه حلي براي شما ايجاد خواهد كرد يا خير. :لبخندساده:
«در پناه خداوند مهربان»
سلام
دوست عزیز فایل شما کجاست؟

dadsara
شنبه 26 اردیبهشت 1388, 09:56 صبح
سلام
فكر مي كنم بشه يه همچين كاري كرد منتها بايد روش كار بشه بويژه انتخاب يكجاي همه فايلها مثلاً با توابع API فايلها رو صدا زد و فرستاد به يك ليست باكس بعد با تابع حلقه و توانمندي كنترل ليست باكس عمليات ذخيره سازي ركوردها رو با يك ركوردست اجرا كرد ....
سلام
ضمن تشکر از جنابعالی ، آیا اصلا روشی که بنده پیشنهاد نموده ام اصولی می باشد یا جنابعالی و سایر دوستان پیشنهاد دیگری دارند

saan1359
شنبه 26 اردیبهشت 1388, 12:25 عصر
سلام، فکر میکنم که با قراردادن یک لیست باکس با حالت Value or Field بعنوان مبدأ عکسها و یک کلید اضافه و یک لیست باکس دیگر بعنوان دریافت از لیست قبلی برای هر ردیف با ایندکس مشابه برای هر ردیف بتوان این کار را انجام داد. البته من این کار را برای تهیه ویزاد گزارش ساز در فایل خودم انجام دادم و نه برای فرم ها.

مهدی قربانی
شنبه 26 اردیبهشت 1388, 14:09 عصر
سلام
نمونه جالبيه من مشكلي در ساختار عملياتي و طراحيش نمي بينم اين ديتابيس شما من رو ياد Picture Server ميندازه كه معمولاً كاربران تصاوير يا بقولي آلبوم هاي خودشون رو در اون ذخيره مي كنن البته يقيناً برنامه شما براي تبديل به يك همچين سطحي مقداري به كار بيشتر نياز داره و طبعاً استفاده از Active X ها و Component هاي مرتبط و گرافيكهاي متنوع لازمه تا عملاً داراي كارآيي و امكانات بيشتري بشه در كل منظورم امكانپذير بودن بسط و توسعه نزم افزار شماست كه اين ظرفيت رو داره .
موفق باشيد

dadsara
یک شنبه 27 اردیبهشت 1388, 09:31 صبح
سلام، فکر میکنم که با قراردادن یک لیست باکس با حالت Value or Field بعنوان مبدأ عکسها و یک کلید اضافه و یک لیست باکس دیگر بعنوان دریافت از لیست قبلی برای هر ردیف با ایندکس مشابه برای هر ردیف بتوان این کار را انجام داد. البته من این کار را برای تهیه ویزاد گزارش ساز در فایل خودم انجام دادم و نه برای فرم ها.
سلام
میتونید موارد فوق را باذکر یک نمونه ارائه نمائید

dadsara
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1388, 11:01 صبح
سلام
آیا از دوستان کسی به راه حل جدیدی دست یافته ؟

dadsara
یک شنبه 10 خرداد 1388, 09:27 صبح
سلام
اگر از دوستان کسی به راه حلی رسیده است لطفا راهنمائی کند
من می خواهم بااستفاده از پنجره Open File برای فراخوانی گروهی از فایلها استفاده کنم . بدین ترتیب که تعدادی فایل را با استفاده از موس و یا . . . انتخاب نمائیم و بعد از زدن کلید OK آدرس آنها در لیست باکس و یا . . . منتقل شود

dadsara
دوشنبه 18 خرداد 1388, 13:01 عصر
سلام
همچنان منتظر راهنمائی دوستان هستم