PDA

View Full Version : مشکل با خروجی متن در Memo

AliReza Vafakhah
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1388, 17:53 عصر
سلام دوستان

ابتدا باید بگم که اگه سوالم تکراری هست ببخشید و معذرت می خوام شرایط استفاده طولانی از اینترنت رو ندارم (چون مودم ندارم)

می خوام در یک Memo و یا یک Edit با تایپ حروفی انگلیسی و فارسی کلمات به درستی تایپ شوند که البته این کار رو با تغییر BiDiMode برابر با RightToLeft انجام می دهم و درست میشه اما وقتی که می خوام از text برای خواند متن استفاده کنم متن به صورت وارانه نمایش داده میشه چرا ؟

عکس و برنامه رو قرار دادم

mafazel
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1388, 18:35 عصر
سلام دوست عزیز
دستور ;Application.BiDiMode := bdRightToLeft رو جایی که یه بار اجرا بشه بنویس مثلا توی فایل پروژه.

AliReza Vafakhah
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1388, 19:00 عصر
سلام دوست عزیز
دستور ;Application.BiDiMode := bdRightToLeft رو جایی که یه بار اجرا بشه بنویس مثلا توی فایل پروژه.

دوست عزیز ممنون واقعا کمک بزرگی بود

ولی چرا وقتی از خود کنترل رو تغییر میدادم اون مشکل رخ میداد ؟ کسی میدونه چرا ؟

AliReza Vafakhah
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1388, 19:36 عصر
دوست عزیز مشکل با نمایش در پنجره پیغام حل شد ولی وقتی می خواهم متن را در پایگاه داده ذخیره کنم باز هم همون مشکل رو دارم

اگه میشه باز هم راهنمایی کنید

merced
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1388, 23:25 عصر
دوست عزیز مشکل با نمایش در پنجره پیغام حل شد ولی وقتی می خواهم متن را در پایگاه داده ذخیره کنم باز هم همون مشکل رو دارم

يعني چي ؟‌
متن در پايگاه داده به هر روشي (چپ به راست يا...) ممكنه ذخيره بشه. مهم اينه كه برنامه شما به همون شكلي كه ذخيره اش كردي بازيابي مي كنه

ممكنه تو فرم ذخيره اطلاعات فرمت رو راست به چپ كردي ولي توي فرم نمايش داري چپ به راست نمايش ميدي !

mafazel
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1388, 08:33 صبح
ولی چرا وقتی از خود کنترل رو تغییر میدادم اون مشکل رخ میداد ؟ کسی میدونه چرا ؟
سلام دوست عزیز
همونطور که میدونید پنجره Message یک فرمه که والد اون خود Application ئه و BidiMode رو از اون به میگیره. من مدتهاست که از ShowMessage بجز در نمایش متون انگلیسی استفاده نکردم (چون دکمه های تایید و انصراف و ... کلمات Ok و Cancel و... هست).
در مورد پست بعدی تون هم با نظر دوستمون merced در بالا موافقم به اضافه اینکه به نظر من اطلاعات اصلا به یک روش ذخیره میشه و راست به چپ و برعکس نداره یعنی کاراکتر دیدنی اول و دوم و سوم و ... در هر دو روش نمایش یکیه. فقط موقع نمایش دادن فرق میکنه شما با یک سری کنترلهایی داده ها رو دریافت و ذخیره می کنید و با همونها هم نمایش میدید که نباید مشکلی باشه. احتمالا با یک User Intreface دیگه سراغش رفتید که اونهم میشه گفت طبیعیه.