PDA

View Full Version : سوال: خواهشا کمک کنید خیلی فوریه!!!!!

K.Mohammadreza
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1388, 11:42 صبح
با سلام به همه phpکارای عزیر
میخوام تابعی بازگشتی یا معمولی داشته باشم که در دو آرایه جستجوکند و شماره خانه هایی از دو آرایه که جمع مقدار آنها با هم 11 می شود برگرداند.
از آرایه اول باید یک عنصر انتخاب کند و در آرایه دوم هر تعداد که خواست انتخاب کند از یک عنصر تا بینهایت.
مثال
آرایه اول دارای 4 عنصر است که عبارتند از 1و5و6و4
آرایه دوم دارای 10 عنصر است که عبارتند از : 1و1و3و5و8و7و3و6و2و4

حالا تابع باید از آرایه اول یک عنصر انتخاب کند و با تمام عناصر آرایه دومبررسی کندودر هر حالت که جمع 11 شد.شماره آن خانه ها را برگرداند.مثال
1و1و1و8
1و1و1و5و3
1و1و1و3و5
1و8و2
1و7و3
1و4و6
و...
که تمام حالت بالا مربوط به عنصر اول آرایه اولند کههمین عمل نیز باید برای عناصر بعدی نیز تکرار شود یعنی عناصر 5و6و4 .
درضمن مقدار عنصرمهم نیست بلکه شماره عنصر مهم است

با تشکر لطفا جواب رابرایم ایمیل کیند.
mk.friendmail@gmail.com

امیـرحسین
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1388, 14:41 عصر
رکن اصلی همچین اسکریپتی، یک تابع است که بیاد سقف رو بگیره (مثلا 11) حالا باید بیاد مشخص کنه که جمع چه اعدادی میشه 11. یازده تا 1، نه تا 1 با یه 2 و شش تا 1 با یه 2 با یه 3 و ......
این باید یازده تا حلقه تو در تو باشه که بیاد دونه اینها دونه رو دونه بسازه. یا روش بهتر اینه که خودتون این حالتها رو پیدا کنید و تو برنامه داخل کنید که تعدادش فکر کنم 11 فاکتوریل باشه و برای پیدا کردن بیاید اینجوری عمل کنید:
مثلا عدد 3 رو دارید. یک حالت این هست که عددهای بعدی باید 1 و 2 و 3 و 2 باشن. میاین توی آرایه دومی چک می کنید که آیا همه این اعداد با هم وجود دارند یا نه......

as13851365
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1388, 16:16 عصر
دوستت گرامی شما اول مشخص کنید که کجای کار مشکل دارید !

کدی را که نوشتید بزارید تا بررسی شه .

نهایتا فکر کنم با چهار تا For بشه حلش کرد

khazaie01
جمعه 25 اردیبهشت 1388, 23:38 عصر
سلام K.Mohammadreza (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=98110) عزیز ... استادتون این پروژه را داده که روش فکر کنید نه از اینترنت دانلود کنید !!!

K.Mohammadreza
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1388, 17:26 عصر
با سلام به دوستان و دستتون درد نکنه که اینقدر کمک کردید!!@!!!!
در مورد جواب امیر حسین باید عرض کنم که الگوریتم بدون کاربردیه زیرا در صورتی که زمان بررسی در الگوریتم ایشون از 60ثانیه بیشتر بشه وب سرور خطا میده و درباره Khazaei01 باید عرض کنم که جناب من هم دارم تحقیق می کنم اگر جواب را میدونستم که از شما مشورت نمیخواستم.

جواب را پیدا کردم باز خدا پدر کتب دانشگاهی و مخصوصا طراحی الگوریتم ها را بیامرزد در اون کتاب با استفاده از الگوریتم کوله پشتی تونستم خوابم را پیدا کنم.
با تشکر از دوستان که زحمت کشیدند و جواب دادند

khazaie01
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1388, 10:17 صبح
با سلام به همه phpکارای عزیر
میخوام تابعی بازگشتی یا معمولی داشته باشم که در دو آرایه جستجوکند و شماره خانه هایی از دو آرایه که جمع مقدار آنها با هم 11 می شود برگرداند.
از آرایه اول باید یک عنصر انتخاب کند و در آرایه دوم هر تعداد که خواست انتخاب کند از یک عنصر تا بینهایت.
مثال
آرایه اول دارای 4 عنصر است که عبارتند از 1و5و6و4
آرایه دوم دارای 10 عنصر است که عبارتند از : 1و1و3و5و8و7و3و6و2و4

حالا تابع باید از آرایه اول یک عنصر انتخاب کند و با تمام عناصر آرایه دومبررسی کندودر هر حالت که جمع 11 شد.شماره آن خانه ها را برگرداند.مثال
1و1و1و8
1و1و1و5و3
1و1و1و3و5
1و8و2
1و7و3
1و4و6
و...
که تمام حالت بالا مربوط به عنصر اول آرایه اولند کههمین عمل نیز باید برای عناصر بعدی نیز تکرار شود یعنی عناصر 5و6و4 .
درضمن مقدار عنصرمهم نیست بلکه شماره عنصر مهم است

با تشکر لطفا جواب رابرایم ایمیل کیند.
mk.friendmail@gmail.com

من اینجا درخواست راهنمایی نمیبینم !!!

خوشحالم که به جواب رسیدید...