PDA

View Full Version : سوال: قدرت mysql در php

billgivz
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1388, 20:12 عصر
در سایت های بزرگ که کاربر زیادی دارند و query های زیادی در یک لحظه گرفته میشه , از یک دیتابیس استفاده میشه.
آیا یک دیتابیس که با mysql ساخته میشه قدرت گرفتن این همه query در یک لحظه داره یا باید از متدودی استفاده کرد که حجم کارها برای mysql کم کرد یا اینکه یک دیتابیس mysql قدرت بالایی در گرفتن query های زیاد و همزمان داره بدون استفاده از متدودی ؟

لطفا مرا راهنمایی کنید اگر متدودی وجود دارد اون رو نام ببرید.

__ziXet__
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1388, 21:09 عصر
در سایت های بزرگ که کاربر زیادی دارند و query های زیادی در یک لحظه گرفته میشه , از یک دیتابیس استفاده میشه.
آیا یک دیتابیس که با mysql ساخته میشه قدرت گرفتن این همه query در یک لحظه داره یا باید از متدودی استفاده کرد که حجم کارها برای mysql کم کرد یا اینکه یک دیتابیس mysql قدرت بالایی در گرفتن query های زیاد و همزمان داره بدون استفاده از متدودی ؟

لطفا مرا راهنمایی کنید اگر متدودی وجود دارد اون رو نام ببرید.
اگه امکان داره یه توضیحی در مورد "متدودی" بده!

billgivz
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1388, 21:57 عصر
منظورم روشی که باعث بالا رفتن سرعت mysql در queryهای زیاد در یک زمان

__ziXet__
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1388, 23:18 عصر
منظورم روشی که باعث بالا رفتن سرعت mysql در queryهای زیاد در یک زمان
آهان! منظورت همون متد (method) بود!
بهترین راهش اینه که ساختار دیتابیس رو درست طراحی کنی. لینک دهی صحیح تیبل ها در دیتابیس توسط id تاثیر زیادی در افزایش پرفرمنس داره

امیـرحسین
جمعه 25 اردیبهشت 1388, 00:28 صبح
مشابه این سوال رو من هم دارم که تا چقدر میشه به MySQL تکیه کرد و تعداد جدولها و سطرها تا چه می تونه بزرگ باشه و کیفیت سیستم پایین نیاد یا مثلا برای کوئری های کوچیک، فایل بهتره یا دیتابیس و ....

__ziXet__
جمعه 25 اردیبهشت 1388, 00:48 صبح
مشابه این سوال رو من هم دارم که تا چقدر میشه به MySQL تکیه کرد و تعداد جدولها و سطرها تا چه می تونه بزرگ باشه و کیفیت سیستم پایین نیاد یا مثلا برای کوئری های کوچیک، فایل بهتره یا دیتابیس و ....
فکر کنم شما خیلی mysql رو دست کم گرفتید!
به نظر من اگه سروری که mysql روش کار میکنه بتونه منابع لازم رو برای اجرای کوئری های زیاد یا سنگین رو تامین کنه مشکلی ایجاد نمیشه!
الان خیلی از forum ها هستن که با vb کار میکنن و vb واقعا قدرت mysql رو نشون داده!

امیـرحسین
جمعه 25 اردیبهشت 1388, 01:11 صبح
فروم نمونه جالبی بود! میشه از روی ساختارشون فهمید که میشه چقدر گل و گشاد کار کرد و نتیجه خوب گرفت.
ممنون