PDA

View Full Version : سوال: نیاز به ShellListView برای دلفی 2009

Felony
جمعه 25 اردیبهشت 1388, 20:09 عصر
:لبخندساده:سلام

من نیاز به اکتیوکس یا کامپوننت ShellListView و ShellTreeView برای استفاده در دلفی 2009 دارم .

راستی چرا این 2 کنترل در دلفی 2009 حذف شدن ؟

vcldeveloper
جمعه 25 اردیبهشت 1388, 20:43 عصر
حذف نشدند. هیچ وقت به عنوان کامپوننت های استاندارد در دلفی وجود نداشتند، همیشه در Demoهای دلفی بودند که با اجرای Demo مربوطه، و نصب آن، می شد این کنترل ها را به لیست کامپوننت ها اضافه کرد.

علاوه بر آن، در در مجموعه JEDI هم کامپوننت های مشابه ایی وجود داره. فکر کنم در TMS هم باشه.

Felony
جمعه 25 اردیبهشت 1388, 23:37 عصر
اکتیوکس نیست ؟ نمیشه از دلفی 7 برش داشت ؟
اگر نه لطفت یه لینک بزارید برای دلفی 2009 من هرچی پیدا کردم برای دلفی 7 بود .

vcldeveloper
شنبه 26 اردیبهشت 1388, 02:34 صبح
اکتیوکس نیست ؟ نمیشه از دلفی 7 برش داشت ؟
اگر نه لطفت یه لینک بزارید برای دلفی 2009 من هرچی پیدا کردم برای دلفی 7 بود .
شما اصلا پست من را مطالعه کردید؟!

حذف نشدند. هیچ وقت به عنوان کامپوننت های استاندارد در دلفی وجود نداشتند، همیشه در Demoهای دلفی بودند که با اجرای Demo مربوطه، و نصب آن، می شد این کنترل ها را به لیست کامپوننت ها اضافه کرد
میگم در پوشه Demos دلفی هستند. تحت نام ShellControls. اون وقت شما از ActiveX و کپی کردن از دلفی 7 صحبت می کنید؟!

hadiaj168
یک شنبه 31 خرداد 1388, 21:47 عصر
سلام
خوب حالا چطوری باید نصبش کرد؟
سرچ کردم یه چیزایی در مورد پکیج کردن پیدا کردم ولی چیز زیادی دستگیرم نشد.

Felony
یک شنبه 31 خرداد 1388, 22:27 عصر
این پکیجش هست .

hadiaj168
دوشنبه 01 تیر 1388, 00:18 صبح
خیلی ممنون جناب SilverSoft (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=63881)
ولی حالا که چطوری این پکیج رو نصب کنم وقتی از منوی کامپوننت روی پکیج کلیک میکنم برای اد کردن دنبال فایلی با پسوند bpl میگرده در حالی که در پکیجی شما همچین فایلی وجود نداره!

hadiaj168
دوشنبه 01 تیر 1388, 20:13 عصر
یعنی سوالم این قدر ضایست!
:ناراحت:
خب من هر چی سرچ میکنم یه راهنمای نصب کامپوننت برای 2009 پیدا نمیکنم.:افسرده:

hadiaj168
چهارشنبه 03 تیر 1388, 01:16 صبح
خب آخرش مجبور شدیم دست به دامن اجنبی بشیم:بامزه:!

it looks like this package is not installed by default. Navigate to Delphi demos (they are in "c:\Users\Public\Documents\RAD Studio\6.0\Demos" on my machine) and open subfolder DelphiWin32\VCLWin32\ShellControls.
Open and compile vclshlctrls.dproj.
Open and compile dclshlctrls.dproj.
While this last project is still open, right-click on the dclshlctrls120.bpl item in the Project Manager window (View, Project Manager) and select Install from the popup menu. You should see a dialog box informing you of new components. One of them is TShellListView.
Information
Package C:\Users\Public\Documents\RAD Studio\6.0\Bpl\dclshlctrls120.bpl has been installed. The following new component(s) have been registered: TShellChangeNotifier, TShellComboBox, TShellListView, TShellTreeView.
New package should now also be visible in the Component, Install Packages window ("Shell Control Property and Component Editors").
ولی وقتی میخوام vclshlctrls.dproj و dclshlctrls.dproj رو کامپایل کنم ارور میده و میگه باید از Run ->Parameter بری .

یه ایراد دیگه در هنگام استفاده میگیره مثلا وقتی یک ShellTreeView رو فرم قرار میدم موقع کامپایل در چند جا تو یونیت ShellControls.pas ارور های زیر رو میده:

[DCC Error] ShellCtrls.pas(844): E2010 Incompatible types: 'Array' and 'PWideChar'
[DCC Warning] ShellCtrls.pas(858): W1050 WideChar reduced to byte char in set expressions. Consider using 'CharInSet' function in 'SysUtils' unit.
[DCC Error] ShellCtrls.pas(927): E2010 Incompatible types: 'Array' and 'PAnsiChar'
[DCC Error] ShellCtrls.pas(943): E2010 Incompatible types: 'Char' and 'AnsiChar'
[DCC Error] ShellCtrls.pas(970): E2010 Incompatible types: 'Char' and 'AnsiChar'
[DCC Fatal Error] Unit1.pas(7): F2063 Could not compile used unit 'ShellCtrls.pas'