PDA

View Full Version : سوال: رویداد مربوط به کلیک نوار عنوان

حسنی نگو بلا بگو
شنبه 26 اردیبهشت 1388, 04:14 صبح
و سوال سوم: رویداد مربوط به کلیک نوار عنوان، دکمه ی Close اون و رویداد کلیک آیکون فرم تو taskbar می دونید چیه؟
مشکل من اینه که نتونستم یه دیکشنری از متدها و کدهای موجود تو سی شارپ پیدا کنم.
اگه پیدا می شد چی می شد!!؟
ممنون میشم اگه جواب بدید

Parham.D
شنبه 26 اردیبهشت 1388, 08:17 صبح
رویداد کلیک رو نوار عنوان همان کلیک برای فرم هست. و دکمه Close هم که Form.Closing و Form.Closed زا فعال میکنه. اگر هم روی آیکون فرم توی TaskBar کلیک کنی فکر کنم یا Form.Show ویا Form.Load و یا Form.Active را فعال کنه، شاید هم همش با هم!!!

"مشکل من اینه که نتونستم یه دیکشنری از متدها و کدهای موجود تو سی شارپ پیدا کنم." نفهمیدم یعنی چی؟؟؟!! بیشتر توضیح بده!!

حسنی نگو بلا بگو
شنبه 26 اردیبهشت 1388, 11:49 صبح
Parham.D عزیز ، از توجه تون ممنونم،اما من وقتی برای رویداد click یا mouseclick مربوط به فرم کد می نویسم، به کلیک روی نوار عنوان جواب نمی ده، فقط با کلیک روی سطح فرم کد اجرا میشه
منظورم از یک دیکشنری:
منبعی که همه ی متدهاو کلاس های #c رو دسته بندی کرده باشه و یا کدهایی که شرکت سازنده ی #c برای ساخت آیکون ها استفاده کرده رو در اختیار بگذاره
بازم از محبتتون متشکرم

SMRAH1
شنبه 26 اردیبهشت 1388, 12:55 عصر
سلام

منویی که هنگام راست کلیک بر روی نوار عنوان،ظاهر می شود را System Menu می گن.این منو توسط خوده ویندوز فراهم میشه و برنامه (یا دقیق تر بگم برنامه نویس) می تونه فقط عناوینی به اون اضافه کنه (مثل About و ...).من تا حالا این کار رو توی C# نکردم (در VC به وفور انجام دادم).به همین دلیل امیدوارم دوستان دیگه که در C# متخصص هستند توضیح بدهند.
در مورد کلاسهاس C# هم بهتره
1) Object Browser
2) MSDN رو ببینی

موفق باشی