PDA

View Full Version : مقاله: ارائه راه حل برای معتبر سازی فرم ها در طرف کلاینت بدون کد نویسی

ghasem.fattahpour
یک شنبه 27 اردیبهشت 1388, 09:17 صبح
مقدمه
شاید به این مشکل اساسی برخورد کرده باشید که من چطور با ندانستن زبان جاوا اسکریپت فرم های خود را از لحاظ صحت داده بررسی نماییم! برای همین منظور من با کمک JQuery کد کوچک اما کاربردی نوشتم که با اجازه اساتید اون رو برای استفاده عموم تو اینجا گذاشتم. اگر که مورد توجه قرار گرفت نسخه بعدی رو با ویژگی های بهتر همین جا قرار خواهم داد. پس حتما من رو مطلع نمایید.

کابوس کد نویسان طرف سرور
معمولا افرادی که کمتر سمت کلاینت کار کردند، بهتر از من اطلاع دارند که این قسمت مثل کابوس برای کد نویسان طرف سرور است. یکی از بدترین اونها هم form validation هست. بهترین راه برای form validation طرف کلاینت این است :

یک خط هم جاوا اسکریپت ننویسیم!!
بتوانیم چند فرم را در یک صفحه بررسی نماییم .
بتوانیم سریع آن را اعمال نماییم.

نحوه ایجاد

فایل را دریافت نمایید و بررسی لازم انجام بدهید

صابر طهماسبی
یک شنبه 27 اردیبهشت 1388, 10:24 صبح
دوست عزیز یک پلاگین آماده هست که فوق العاده قدرتمند نیز هست کار هم باهاش ساده است. بنده خودم از این استفاده می کنم.
می توانید از لینک زیر دانلود کنید :

ghasem.fattahpour
یک شنبه 27 اردیبهشت 1388, 10:36 صبح
ابتدا تشکر ویژه از شما :
من با این plug in آشنا هستم اما شما دقت به این قسمت توجه کردی "بدون کد نویسی" تشکر دوباره!

صابر طهماسبی
یک شنبه 27 اردیبهشت 1388, 10:43 صبح
سلام
ببخشید بنده درست متوجه نشدم. معذرت می خوام شما استاد ما هستید.

narsic
یک شنبه 27 اردیبهشت 1388, 15:31 عصر
با سلام
دوستان یکی از دلایلی که کار بررسی صحت اطلاعات سمت سرور انجام میگیره این هستش که راهی برای دور زدنش وجود نداشته باشه .
شما توجه کنید که زمانی که شما نشانی پست الکترونیک کاربر رو ازش میگیرید و سپس سمت کلاینت اون رو بررسی میکنید و بعد به سرور ارسالش میکنید، اگه کاربر از فرم شما استفاده کنه که هی چی همه چیز صحیح اما حالا به این نکته توجه کنید که اگه کاربر برای پرکردن اطلاعات فرم و ارسال اونها به سرور از فرم شما استفاده نکنه اونوقت چه اتفاقی میفته ؟؟ اطلاعات بدون بررسی صحت یا متاقبت به سرور رفتن و کاری که کاربر یا هکر خواسته انجام بشه صورت پذیرفته .
البته من قصد بی ارزش نشون دادن کار خوب شما رو ندارم اما استفاده از این روش خوب وعالیه به شرط آنکه سمت سرور هم مجدد بررسی صورت بگیره .
شاید اینکار در سایت های کوچیک به چشم نیاد اما زمانی که سایت شما هر لحظه تعداد بالایی درخواست رو موظف به پردازش بشه مطمئا کمک کلاینت بسیار مناسب است .
موفق باشید

ghasem.fattahpour
یک شنبه 27 اردیبهشت 1388, 19:37 عصر
دقیقا با حرف شما موافقم، ولی به هر صورتی در هر دوطرف مورد نیاز است.