PDA

View Full Version : سوال: اسکریپت باز کردن یک فایل zip در php

ostadi
یک شنبه 27 اردیبهشت 1388, 19:50 عصر
با سلام
یک سوال داشتم اگه لطف کنید و جواب بدین ممنون میشم??????????
من یک سایت هتل رو طراحی کردم حالا من به عنوان مثال سایت اتحادیه هستم و میخوام هتل ثبت کنم من میخوام هر هتلی که من تو اتحادیه ثبت میکنم یک کپی از این پوشه با تمام فایل های داخل اون برای هر هتلی کپی بشه.
خودم فکر کردم اگه بتونم پوشه ی هتل رو zip کنم و اونجا که داره هتل رو ثبت میکنه یک کد بنویسم که بیاد و اون هتل zip شده رو برای هر هتل که داره ثبت میشه اول extract و بعد کپیش کنه درست میشه حالا من اون کد رو میخوام که بیاد پوشه هتل رو extract کنه.
برنامه ی من با php هستش و بانکمم mysql
امیدوارم متوجه منظورم شده باشین

امیـرحسین
یک شنبه 27 اردیبهشت 1388, 20:24 عصر
چنین اسکریپتهایی خیلی زیاد هستند این دو نمونه اش: Unzip files with PHP (http://www.timlinden.com/blog/website-development/unzip-files-with-php/) و PHP gunzip, unzip File Extractor (http://www.hawkee.com/snippet/2809/)
که اولی واضحتر هست و امکان بررسی فایل رو هم داره. یعنی می تونید فایلها رو کپی یا انتقال هم بدید.

اگر سرچ کنید نمونه های بیشتری پیدا می کنید.

ostadi
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 23:25 عصر
با سلام
بابت جوابتون ممنونم
در مورد اسکریپت ها ،من اسکریپت اولی رو گذاشتم که error نداد ولی هیچ جوابی نداد.کدم هم به صورت زیر هستش:

$path = '../../hotel/';
$file = '../../hotel.zip';
$execute = "unzip -u $file -d $path";
echo $execute;

اما در مورد کددومی که توی خیلی از سایت ها هم کپی همین کد رو گذاشته بودن،توابع مربوط به zip رو error میده.من کد رو به این صورت استفاده کردم:

[LTR_INLINE]
[LTR_INLINE]
<?php$zip = zip_open("zip.zip");if ($zip) { while ($zip_entry = zip_read($zip)) { $fp = fopen("zip/".zip_entry_name($zip_entry), "w"); if (zip_entry_open($zip, $zip_entry, "r")) { $buf = zip_entry_read($zip_entry, zip_entry_filesize($zip_entry)); fwrite($fp,"$buf"); zip_entry_close($zip_entry); fclose($fp); } } zip_close($zip);}
[LTR_INLINE]

و error اون هم اینه:

Debug Error: PHPDocument1 line 2 - Call to undefined function: zip_open()

اگه بازم راهنماییم کنین ممنون میشم.

امیـرحسین
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 23:43 عصر
دومی به ZZIPlib library نیاز داره.
اولی هم کدش زیادی غریبه! سرچ کنید اسکریپتهای خیلی بیشتری پیدا می کنید.

ostadi
سه شنبه 29 اردیبهشت 1388, 00:22 صبح
خوب حالا من این کتابخونه ای رو که گفتین، باید از کجا بزارمش تو برنامم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟