PDA

View Full Version : سوال: اضافه کردن در گریدویو

ila_mata86
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 01:02 صبح
سلام
چطور می تونم ابتدا اطلاعاتم رو در دیتا گریدم بریزم بعد اطلاعات رو در دیتابیس ذخیره کنم .
1.نمی خوام مستقیما در دیتا بیس ذخیره کنم .
2.با ویزارد کار می کنم.
3.در نهایت چطور میشه دیتا بیس رو خالی کرد.

مهدی رحیم زاده
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 07:33 صبح
من که منظورتون رو درست نفهمیدم که چرا می خوایین این کار رو بکنید؟ اما اگه در مورد ADO.NET مطالعه کنید می بینید که هون هم دسترسی مستقیم روی ِataBase نداره .
اما در هر حال شما می تونید با مشخص کردن هر ردیف و ستون به DataGridView داده اضافه کنید .
2-منظورتون از خالی کردن DataBase چیه؟
موفق باشید .

ila_mata86
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 10:16 صبح
اما اگه در مورد ADO.NET مطالعه کنید
به روی چشم حتما در مورد ado.net مطالعه می کنم.

دسترسی مستقیم روی ِataBase نداره .
منظورم از دیتا بیس ، دیتا ست بود.
یعنی تا حالا با تیبل آداپتر کار نکردید؟

اما در هر حال شما می تونید با مشخص کردن هر ردیف و ستون به DataGridView داده اضافه کنید .
میشه لطف کنید و کدش رو قرار بدید چون من از هر راهی رفتم نتونستم اول به گریدم اطلاعات اضافه کنم.

مهدی رحیم زاده
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 14:31 عصر
ببینید برای این کار باید ابتدا ستون هاتون رو اضافه کنید، بعد به این ستون ها مقادیر رو اضافه کنید اینم کدش :

dataGridView1.Columns.Add("H1","ستون اول");
dataGridView1.Columns.Add("H2","ستون دوم");
dataGridView1.Rows.Add("مقدار ستون اول", "مقدار ستون دوم");

موفق باشید

ila_mata86
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 23:08 عصر
این کدی که فرمودین در حالت runtime خطا می گیره.
در ضمن این کد وقتی به دیتا بیس متصل نیستم درست کار می کنه واین که از خط آخر خطا می گیره.
من 6 ستون دارم که به ترتیب از جنس->از اینجا string,string,int,string,string,int هستند.
ستون سومم کلید هست.
حالا چه باید کرد؟:افسرده:

مهدی رحیم زاده
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 23:54 عصر
این کدی که فرمودین در حالت runtime خطا می گیره.
در ضمن این کد وقتی به دیتا بیس متصل نیستم درست کار می کنه واین که از خط آخر خطا می گیره.
من 6 ستون دارم که به ترتیب از جنس->از اینجا string,string,int,string,string,int هستند.
ستون سومم کلید هست.
حالا چه باید کرد؟
والا من که اجرا کردم و خطا نگرفت !
حالا سئوال :
شما که اینو به دیتابیس وصل کردین ، چرا می خوایین ابتدا اونو پر کنید و بعد دیتا بیس رو Update کنید ؟؟؟؟

ila_mata86
سه شنبه 29 اردیبهشت 1388, 00:12 صبح
شما که اینو به دیتابیس وصل کردین ، چرا می خوایین ابتدا اونو پر کنید و بعد دیتا بیس رو Update کنید ؟؟؟؟
دلیل خاصی نداره همون طوری که می دونید طراحی و طرز به کار گیری ابزار در برنامه بیشتر به سلیقه برنامه نویس برمی گرده ومن هم احساس کردم این طوری بهتره.

والا من که اجرا کردم و خطا نگرفت !
زمان اتصال به دیتابیس شما امتحان کردید؟

ila_mata86
سه شنبه 29 اردیبهشت 1388, 00:21 صبح
2-منظورتون از خالی کردن DataBase چیه؟
یعنی می خوام یه باتن داشته باشم که کاربر با کلیک روی اون تمام داده ها رو بتونه حذف کنه.(مثل روز اولش)

ila_mata86
سه شنبه 29 اردیبهشت 1388, 21:05 عصر
کسی نیست کمک کنه. (شاید properties گریدم رو درست تنظیم نکردم.):عصبانی++:

NewFoxStudent
سه شنبه 29 اردیبهشت 1388, 21:39 عصر
دوست عزیز وقتی گرید رو به دیتابیس متصل میکنید دیگه مقدار دادن به اون باید از طریق دیتابیس انجام بشه
برای کاری که میخواهید انجام بدید باید داده ها رو دستی وارد گرید کنید

Majid&Masoud
سه شنبه 29 اردیبهشت 1388, 21:46 عصر
یعنی می خوام یه باتن داشته باشم که کاربر با کلیک روی اون تمام داده ها رو بتونه حذف کنه.(مثل روز اولش)
اگه منظورتون اینه که جدولهای دیتابیستون خالی بشه خب تو رویداد کلیک Buttonتون کد delete کردن رو بنویسید

cmd.CommandText = "delete Table name";
cmd.ExecuteNonQuery();

ila_mata86
سه شنبه 29 اردیبهشت 1388, 23:02 عصر
دوست عزیز وقتی گرید رو به دیتابیس متصل میکنید دیگه مقدار دادن به اون باید از طریق دیتابیس انجام بشه
برای کاری که میخواهید انجام بدید باید داده ها رو دستی وارد گرید کنید
یعنی منظورتون این هست که به هر سلول مستقیما مقدار بدم .
یه سوالی چرا در حین اجرا می تونیم مقادیر به صورت دستی و با کلیک روی هر سلول به گرید بدیم ، بعد ذخیره کنیم؟ (من می خوام همچین چیزی باشه منتها مقادیر رو با تکست باکس به اون ها بدیم.)