PDA

View Full Version : یه سوال در مورد Attech کردن بانک اطلاعاتی ...

احد
پنج شنبه 01 بهمن 1383, 15:39 عصر
سلام

وقتی یه بانک اطلاعاتی را میخوام Attech کنم یوزری که قبلا در آن تعریف کرده بودم در قسمت Role نمیشه پاک کرد و این یوزر رو نمیشه دوباره فعال کرد و ازش استفاده کرد

آیا کسی میتونه راهنمایی کنه ؟

AminSobati
پنج شنبه 01 بهمن 1383, 18:17 عصر
دوست عزیزم،
اگر ممکنه دقیقا پیغام خطا رو اینجا پست کنین. همچنین بیشتر در مورد این مشکل توضیح بفرمایید.
البته حدس میزنم شما دیتابیس رو جایی Attach میکنین که لاگین مربوطه وجود نداره، بلکه فقط Username در دیتابیس وجود داره ولی با توضیح بیشتر، حدس من هم دقیقتر خواهد بود!
موفق باشید..

احد
جمعه 02 بهمن 1383, 09:49 صبح
با سلام
و خسته نباشید

من یک کپی از فایل DataBase را دارم . که در آن یک یوزر بعنوان owner تعریف شده است . وقتی sql server رو از نو نصب و این فایل Data base به آن Attech کردم خواستم همان یوزر را به سرور به عنوان owner تعریف کنم و خطای وجو داشتن چنین یوزری را دریافت کردم . وقتی که به قسمت یوزرهای Database نگاه کردم فقط در قسمت Role و در آیتم Public این یوزر وجود داشت و قتی میخوام اینو پاک کنم اصلا قسمت Remove فعال نیست . در حقیقت دیگه من نمیتوانم این یوزر و به سیستم معرفی کنم
آیا برای پاک کردن این یوزر راهی هست . ؟

AminSobati
جمعه 02 بهمن 1383, 12:03 عصر
دوست عزیزم،
- دیتابیس رو با یک Owner دیگه Attach کنین.
- User قبلی رو از دیتابیس حذف کنین.
- اطمینان حاصل کنین که لاگین مربوط به User رو در Logins دارین.
- حالا با استفاده از sp_changedbowner مالکیت دیتابیس رو عوض کنین به همون User دلخواه.

نکته در اینجاست که وقتی یک User قراره Owner بشه توسط sp_changedbowner، نباید از قبل حضور داشته باشه در اون دیتابیس. SQL Server خودش از sp_changedbowner در موقع Attach استفاده میکنه.
موفق باشید

احد
جمعه 02 بهمن 1383, 17:56 عصر
آقا از راهننمایی شما خیلی ممنونم

احد
جمعه 02 بهمن 1383, 18:00 عصر
آقا از راهننمایی شما خیلی ممنونم

AminSobati
شنبه 03 بهمن 1383, 23:40 عصر
موفق باشین :)