PDA

View Full Version : سوال: ذخيره وبازيابي اطلاعات از طريق ADO

mehdi_moosavi
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 14:11 عصر
با سلام و احترام
وقتي يك برنامه بوسيله ابزار ADOTable به يك جدول Access يا SQL وصل شده باشه در صورتي كه با استفاده از ADOCommand يك دستور SQL رو برروي اطلاعات اجرا ميكنيم بلافاصله نتايج دستور SQL در ADOTable اعمال نميشه. من براي بروز كردن ADOTable يكبار اون رو Close و Open ميكنم. بنظر دوستان آيا راه ديگري هست كه بدون Close و Open كردن ADOTable تغييرات اعمال شده از طريق دستور SQL در ADOTable لحاظ بشه؟
لطفا راهنمايي كنيد
با تشكر

Ahmad Chehreghani
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 15:03 عصر
وقتي يك برنامه بوسيله ابزار ADOTable به يك جدول Access يا SQL وصل شده باشه در صورتي كه با استفاده از ADOCommand يك دستور SQL رو برروي اطلاعات اجرا ميكنيم بلافاصله نتايج دستور SQL در ADOTable اعمال نميشه. من براي بروز كردن ADOTable يكبار اون رو Close و Open ميكنم. بنظر دوستان آيا راه ديگري هست كه بدون Close و Open كردن ADOTable تغييرات اعمال شده از طريق دستور SQL در ADOTable لحاظ بشه؟

ADOCommand براي اجراي دستوراتي هست که خروجي ندارند مانند Attach کردن يه بانک به اسکيوال
ADOTable براي نمايش اطلاعات Table شما هستش، وقتي شما open مي کنيد اطلاعات از بانک واکشي مي شه و اگر بانک تغيير کنه اطلاعات واکشي تغيير نمي که.
اگر شما مي خواهيد خروجي دستورات SQL بگيريد بايد از ADOQuery استفاده کنيد.

engehsan
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 16:08 عصر
با سلام و احترام
لطفا راهنمايي كنيد
با تشكر

با Ado data set كاركني بهتر

nimakaiedi
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 17:23 عصر
بهترین راه همون بستن و باز کردن query است .
البته اگر از adoquery استفاده کنی یه پارامتری به نام refresh داره اما معمولا درست کار نمی کنه
من خودم همیشه query رو میبندم و باز می کنم.

mehdimdp
سه شنبه 29 اردیبهشت 1388, 01:26 صبح
منم همين كار رو مي كنم.
يعني بعداز اجراي دستورات كامند، active رو يه بار false و دوباره true ميكنم.