PDA

View Full Version : رویداد مربوط به دکمه های تابع Input Box

ehsan-ets
دوشنبه 20 مرداد 1382, 04:17 صبح
با سلام
من توب قسمت فرم لود از تابع InputBox استفاده کردم حالا می خوام که به رویداد مربوط به دکمه ها بشه جواب داد(یا OK یا Cancel)
مثلا وقتی اکی بزنه یه پیغام جدید با متن سلام(نام کاربر) و اگر کنسل بزنه از برنامه خارج شه :wink:
چی جوری می شه کد این کار رو نوشت

(سیدشریفی)
دوشنبه 20 مرداد 1382, 09:28 صبح
آقا احسان سلام
اول باید مقدار برگشتی را به یک متغییر اختصاص بدهی مثلا :

a=Inputbox(...)
حال پس از زدن کلید <span dir=ltr>Ok</span> یا <span dir=ltr>Cancel</span> باید این متغیر را چک نمایید اگر متغییر برابر خواسته شما بود با یک شرط <span dir=ltr>If</span> هر کاری که میخواهید میتوانید انجام دهید حال اگر متغییر خالی بود باز هم با یک شرط میتوانید از برنامه خارج شوید

بمب منطقی
دوشنبه 20 مرداد 1382, 10:37 صبح
سلام:

اگه جوابو یه کم کاملتر می خوای می تونی این کد رو نگاه کنی(البته با اجازه آقای سید شریفی)

dim StrAns as varient
("?strAna=inputbox("What is your name
if StrAns=" " Then
"!!Text1.text="no answer
else
Text1.text="Your name is =" &StrAns
End if

ehsan-ets
دوشنبه 20 مرداد 1382, 16:23 عصر
با تشکر از شما
من در واقع می خوام که کلید cancel رویداد Close رو انجام بده(برنامه رو ببنده) و کلید OK پس از نشان دادن نام کاربر وارد برنامه بشه
از کد های شما ممنون :wink:

بمب منطقی
دوشنبه 20 مرداد 1382, 17:05 عصر
دوباره سلام:

خوب باباجونه من تو توضیح قبلی, این دستور(if StrAns=" " Then ) دکمه Cancel رو کنترل میکنه و این دستور (else) , دکمه Ok رو , اگرم باز متوجه نشدی میتونی کد زیر رو یه نگاهی بندازی:
dim StrAns as varient
("?strAns=inputbox("What is your name
این دستور شرطی , مشخص میکنه که اگر کاربر, رو دکمه Cancel کلیک کرد وارد برنامه نشه.
if StrAns=" " Then
End
این دستور , دستورات بعد از زدن دکمه Ok رو مشخص میکنه , که میتونی بعد از else باز شرطی رو قرار بدی که اگر نام وارد شده(منظور همون strAns) با نام کاربر موجود, برابر بود وارد برنامه بشه.
else
...
end if
همین. :P

ehsan-ets
دوشنبه 20 مرداد 1382, 19:48 عصر

بمب منطقی
سه شنبه 21 مرداد 1382, 13:33 عصر
قابلی نداشت