PDA

View Full Version : مشکل در ذخیره سازی کاراکتر های فارسی در دیتابیس

persianboy62
سه شنبه 29 اردیبهشت 1388, 02:42 صبح
سلام دوستان
من توی یکی از پروژه هام برای ذخیره کردن کاراکترهای فارسی در دیتابیس به مشکل خوردم و نمی دونم اشکال از چیه!؟ وقتی پروژه رو روی سرور آپولود می کنم متن فارسی رو توی دیتابیس بصورت علامت سوال ذخیره می کنه ولی روی کامپیوتر خودم درست کار میکنه. البته فقط روی یکی از جداول دیتابیس چنین مشکلی دارم. Encoding اون جدول دیتابیس رو هم روی سرور چک کردم مثل بقیه جداول هست. type فیلد مورد نظر رو هم ntext انتخاب کردم. حتی گفتم شاید مشکل از کد باشه و اومدم یک Label تعریف کردم که وقتی صفحه postback می شه مقداری که دارم توی دیتابیس ذخیره می کنم (مقدار داخل یک TextBox) رو داخل Label نشون بده که مطمئن بشم Encoding صفحه مشکلی نداره ولی اون هم درست بود. آیا میشه یک متن رو بصورت کد شده ذخیره کرد که این مشکل برطرف بشه؟ کلاسی برای این کار وجود داره؟
لطفا اگر کسی از دوستان میدونه مشکل از چیه راهنمایی کنه.

alireza1735
جمعه 22 دی 1391, 02:17 صبح
سلام منم همینه مشکلو داشتم مشکل ازجایی بود که تو دیتابیس ذخیره میکردم چون از Text boxمیگرفتم قبلش باید حرف N بزاری تا درست ذخیره بشه مثله کد زیر
SqlCommand cmd = new SqlCommand("update stuff set name=N'" + textBox7.Text.Trim() + "' ,type=N'" + comboBox1.Text.Trim() + "',price=" + textBox6.Text + ",avi=" + textBox5.Text + "where id=" + comboBox2.Text, cn);