PDA

View Full Version : سوال: زمان زیاد در نمایش گزارش برای اولین بار در vb.net

مرتضی حمزه ئی
سه شنبه 29 اردیبهشت 1388, 12:19 عصر
با سلام خدمت اساتید
عزیزان من گزارشهایی که با crystal در vb.net میسازم وصدامیزنم واسه اولین بار هرگزارشی را که انتخاب میکنم زمان زیادی طول میکشه اگرچه حجم زیادی نیز دیتا نداشته باشد خیلی درحدود20 تا 30 ثانیه طول میکشه ولی واسه دفعات بعدی جالبه همون گزارش را در عرض 1 ثانیه نشون میده من توسیستم درحدود 12 گزارش دارم همه واسه اولین بارپس ازبالااومدن سیستم این اتفاق میافته وجالبه که دفعات بعدی بیشترین حجم دیتایی گزارش رادرکسری از ثانیه نمایش میده اگراساتید لطف کنید ممنون میشم
یک تکه کد واسه فراخوانی گزارشم میذارم ولی قطعاربطی به کدنداره چون گفتم پس از اینکه سیستم اومدبالافقط گزارش اول این اتفاق واسه اش میافته
شرمنده تمام اساتید هستم

anooshiran
سه شنبه 29 اردیبهشت 1388, 12:45 عصر
با سلام دوست عزيز

اين dellay اوليه طبيعي است چون براي اولين اجرا report بايد buikd بشه و نه تنها crystal بلكه active report هم اين dellay اوليه را دارد.

vahid_gian
سه شنبه 29 اردیبهشت 1388, 14:45 عصر
با سلام

دوستمون درست ميگه.
بعلاوه چون بار اول برقراري ارتباط با Data Base هستش و بايد عمليات catch رو انجام بده طول ميكشه و تا اونجايي كه من ميدونم اجتناب ناپذيره.
موفق باشي.:لبخندساده:

hooooman
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1388, 14:03 عصر
سلام
من پروژه های خیلی سطح پایینی رو دیدم که گزارشاتشون با کریستال بوده ولی در همون بار اول بار شدن خیلی سریع show میشن.این تاخیر در نمایش گزارش در بار اول برای کاربری که اطلاعات فنی نداره و فقط 1 اپراتوره نقص سیستم محسوب میشه و این خستگی رو به تن برنامه نویس میذاره . اگر دوستان راه کاری برای این مشکل پیدا کردن اگر لطف کنن به بقیه هم بگن در واقع کمبود های فنی ما رو هم پوشش دادن و این باعث میشه دانش فنی بالا بره و مطرح کردن این مطالب رو من به شخصه افت نمیدونم