PDA

View Full Version : سوال: جمع دو رشته

meysamg_alone
سه شنبه 29 اردیبهشت 1388, 16:05 عصر
سلام به همه بچه ها
یه سوال
چه جوری میشه 2 تا رشته رو با هم جمع کرد مثلا می متغیر داریم به نام char *x1
می خوایم داخلش char عدد 0 و char عدد 17 رو بریزیم یا اصلا ساده تر می گم تویه وی بی ما خیلی راحت می تونمی این کدو بنویسیم

str1 = str1 +"asdfdd"
str1= "asdfd"+ "asdfdd"
str1 = str1 + str2
حالا تویه سی++ چه جوری میشه این کد ها رو نوشت همش خطا میگیره:اشتباه:

Yasersadegh
سه شنبه 29 اردیبهشت 1388, 16:52 عصر
دوست عزيز شما داري با سي پلاس پلاس كار مي كني نه با وي بي!!
تويه سي پلاس پلاس از توابع مربوط به رشته ها بايد استفاده كني!!
تابع هايي مثل

strcpy(str1,str2)
strcat(str1,str2)
strlen(str)
...

meysamg_alone
سه شنبه 29 اردیبهشت 1388, 17:35 عصر
پس باید از strcat استفاده کنم خیلی ساده بود اگه هواسمو جمع می کردم می تونیستم پیداش کنم
به هر حال ممنون

meysamg_alone
سه شنبه 29 اردیبهشت 1388, 19:27 عصر
char ch1;
char ch2[255];
ch1=109;
strcat(ch2,&ch1);

تویه این کد معلومه که می خوام چه کار کنم می خوام کد اسکی m رو تویه یه char بریزم بعدشم بریزمش تویه یه char دیگه ولی خطا میگیره نمیدونم چرا ممکنه کسی بگه اشکال این کد چیه :اشتباه:

Nima_NF
سه شنبه 29 اردیبهشت 1388, 22:58 عصر
تویه این کد معلومه که می خوام چه کار کنم می خوام کد اسکی m رو تویه یه char بریزم بعدشم بریزمش تویه یه char دیگه ولی خطا میگیره نمیدونم چرا ممکنه کسی بگه اشکال این کد چیه
تابع strcat دو تا رشته Null-terminated از ورودی می گیرید. در حالی که شما یک کارکتر بدون انتها در پارامتر دوم تابع وارد کردید پس به شکل زیر عمل کنید:

char ch1[2];
char ch2[255];

ch1[0]=109;
ch1[1]='\0';

strcat(ch2,ch1);

روش دوم:

می خوایم داخلش char عدد 0 و char عدد 17 رو بریزیم یا اصلا ساده تر می گم تویه وی بی ما خیلی راحت می تونمی این کدو بنویسیم
اگر می خواهید همانند VB به راحتی با علامت جمع دو رشته را ترکیب کنید فقط کافی است از کلاس string در C++ به جای char* استفاده کنید:

#include <string>

string str1 ( "my text 1" );
string str2 ( "my text 2" );

string str = str1 + str2;

اکثر این جور امکانات در ++C هست ولی اکثر برنامه نویسان ما یا علاقه ای به استفاده کردن از آن ها ندارند، یا اصلا خبر ندارند!

meysamg_alone
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1388, 00:04 صبح
ممنون اقا نیما نمیدونستم این قدر راحت میشه این مسئله رو حل کرد از ظهر تا الان دارم باهاش سروکله میزنم
ممنون