PDA

View Full Version : سوال: ارتباط دو dropdown list

mehrnaz_ss
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1388, 16:43 عصر
سلام، میشه لطفا راهنمایی کنید با چه کدی میشه id فیلدی که در dropdownlist نوشته شده را در dropdownlist دیگر قرار داد؟

hossein_moghimi
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1388, 17:02 عصر
اگه منظورت اینه که id دو dropdownlist با انتخاب یکی برابر با هم شوند باید توی ایونت selectedindexChanged اولی دستور زیر رو وارد کنید.

dropdownlist2.SelectedIndex=dropdownlist1.Selected Index

mehrnaz_ss
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1388, 17:14 عصر
منظورم این بود که مثلا اگر dropdownlist اول فیلد نام رو نشون بده و dropdownlist دوم از یک جدول دیگه باشه و کلید خارجی آن برابر id اولی باشه چکار باید کرد؟

ali_kashani
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1388, 21:16 عصر
سلام

dropdownlist اولي رابه ان جدولي كه ميخواهي از طريق SqlDataSource متصل كن وفيلد نام به اضافه فيلد ID انتخاب كن و مراحل را تا آخر ادامه بده

در dropdownlist دومي به وسيله يك SqlDataSurce ديگه به Table مورد نظرت متصل شو و فيلدي كه مي خواهي نمايش بدي و اون ID كه به عنوان كليد خارجي در اون Table وجود دارد را انتخاب كن و دكمه Where بزن در قسمت Culomn كليد خارجي را انتخاب كن و در قسمت Opreator علامت مساوي و در قسمت source ايتم Control را انتخاب كن و در قسمت parametr Peropertis و قسمت controlID اون dropdownlist اولي را انتخاب كن و در اخر دكمه Add را بزن و ok كن در اين حالت dropdownlist دومي مقاديرش به dropdownlist اولي وابسته مي شود.

امتحان كن اگه مشكل داشتي بگو.

mehrnaz_ss
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1388, 16:41 عصر
مرسی از راهنماییتون خیلی ممنون

st6870
جمعه 11 مرداد 1392, 19:33 عصر
سلام

dropdownlist اولي رابه ان جدولي كه ميخواهي از طريق SqlDataSource متصل كن وفيلد نام به اضافه فيلد ID انتخاب كن و مراحل را تا آخر ادامه بده

در dropdownlist دومي به وسيله يك SqlDataSurce ديگه به Table مورد نظرت متصل شو و فيلدي كه مي خواهي نمايش بدي و اون ID كه به عنوان كليد خارجي در اون Table وجود دارد را انتخاب كن و دكمه Where بزن در قسمت Culomn كليد خارجي را انتخاب كن و در قسمت Opreator علامت مساوي و در قسمت source ايتم Control را انتخاب كن و در قسمت parametr Peropertis و قسمت controlID اون dropdownlist اولي را انتخاب كن و در اخر دكمه Add را بزن و ok كن در اين حالت dropdownlist دومي مقاديرش به dropdownlist اولي وابسته مي شود.

امتحان كن اگه مشكل داشتي بگو.

سلام ببخشید این روشی که شما توضیح دادید در صورتی اعمال میشه که صفحه رفرش شه...یعنی باید خاصیت پست بک کمبوباکس اول رو فعال کنیم
می تونید همین رو طوری تغییر بدید که بدون رفرش کردم صفحه اعمال بشه؟فکر می کنم باید از ایجکس استفاده بشه اما نمی دونم چطوری؟

Aminch.pc
شنبه 12 مرداد 1392, 10:26 صبح
برای استفاده از ای جکس ابتدا یک کنترل UpdatePanel به قسمتی که قراره DropDownList قرار بگیره اضافه کن بعد داخل این آپدیت پنل DropDown رو بزار و خاصیت AutoPostBack برای DropDown رو True کن

Patriotism
چهارشنبه 10 مهر 1392, 01:17 صبح
وقت بخیر،
جدول من شامل اسامی تکراری از اسم رشته و کد رشته با دروس محتلفه.مثلا کامپیوتر 92 پایگاه داده
کامپیوتر 92 c++
کامپیوتر 92 مهندسی نرم افزار
و در dropdownlist اولم که نام رشته درسی تماما تکرار دارم،چگونه باید عمل کنم تکرار از بین بره ؟