PDA

View Full Version : تغییر نکردن textbox پس از Enable=False

hana2064
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1388, 16:31 عصر
چطور میشه بعد از اینکه خاصیت Enable یک جعبه متن ورودی رو False کردیم رنگش خاکستری نشه و به همون شکل باقی بمونه . البته فکر میکنم تو یه پراپرتی Textbox باید یه تغییر کوچولو بدیم که من دارم چک میکنم ولی هنوز پیدا نکردم:متفکر::متفکر::متفکر:

Unknownlive
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1388, 17:15 عصر
در حالت کلی نمی تونی و همچین پروپرتی را اصلا نداره می تونی یه کامپوننت خودت بنویس و در ان شیئ از نوع TextBox بنویسی و به ان خاصیت خودت اضافه کنی حالا چرا می خواهی Enable را False کنی مگه هدف این نیست که کاربر نتون هیچی وارد کنه؟ خوب Lock را True کن اینجوری نه خاکستری میشه نه می تونه چیزی وارد کنه

NewFoxStudent
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1388, 18:55 عصر
txtDescription.Enabled = false;
txtDescription.BackColor = Color.White;

seven7777777
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1388, 01:35 صبح
دوستان عزیز سلام

اگر قصد شما تغییر نکردن تکست باکس توسط کاربر است چرا خیلی راحت از خاصیت ReadOnly اون استفاده نمی کنید .

این همه هم دنگ و فنگ نداره !!!

hana2064
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1388, 08:56 صبح
ممنونم ازتون ولی من چون تعداد باکسها زیاد بود اونا رو داخل چند تا groupbox گذاشتم و برای ادیت نکردن اونا توسط کاربر خاصیت enable گروپها رو false کردم

seven7777777
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1388, 20:54 عصر
یه کار دیگم می تونی بکنی . یه تابع بنویس که میاد و توی یه groupbox که شما بهش به عنوان مثلا ورودی دادی ، چک می کنه و کنترل های تکست باکست رو شناسایی کنه و خاصیت readonly اونها رو تغییر بده .
خیلی هم راحته .
تازه اگه نمی خوای تکست باکس هات تو groupbox باشن ، میتونی این تابع رو یه بار برای کل تکست باکس هات با ورودی فرمت صدا بزنی .
کدش رو فکر کنم بلدید ، با یه foreach ساده حله !!!