PDA

View Full Version : سوال: لطفا كمك كنيد!

mitil_mitil
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1388, 17:12 عصر
سلام.من يك جدول course دارم و يك جدول term.كه اين دو جدول با هم relation دارند.يعني از طريق فيلد course_code.كه paimary جدول course است.آيا راهي وجود داره كه با وجود اين ارتباط و با وجود اينكه يك course داره مورد استفاده قرار مي گيره ، بتونم اونو حذف كنم؟يعني مثلا كاربر به اين نتيجه برسه كه از اين به بعد اين course ديگه وجودش الزامي نيست.

Unknownlive
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1388, 17:20 عصر
از کجا می خواهی این کار را بکنی از تو C# و از طریق کد نویسی یا از طریق زبان SQL اخه تو هیچ چیزی توضیح اضافه ندادی حتی اسم بانک را هم نگفتی که فکر کنم منظورت همون SQL باشه

linux
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1388, 18:06 عصر
سلام.من يك جدول course دارم و يك جدول term.كه اين دو جدول با هم relation دارند.يعني از طريق فيلد course_code.كه paimary جدول course است.آيا راهي وجود داره كه با وجود اين ارتباط و با وجود اينكه يك course داره مورد استفاده قرار مي گيره ، بتونم اونو حذف كنم؟يعني مثلا كاربر به اين نتيجه برسه كه از اين به بعد اين course ديگه وجودش الزامي نيست.
جایی از شما تنگ می کند این دیتاها؟ چون ارتباط وجود دارد حذف کردنش باید همراه با حذف کردن رکورد های جدول فرزند باشد

NewFoxStudent
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1388, 18:44 عصر
فکر نمیکنم راهی باشه
باید رکوردهای جدواول مرتبط اول پاک بشن

mitil_mitil
شنبه 02 خرداد 1388, 14:49 عصر
از کجا می خواهی این کار را بکنی از تو C# و از طریق کد نویسی یا از طریق زبان SQL اخه تو هیچ چیزی توضیح اضافه ندادی حتی اسم بانک را هم نگفتی که فکر کنم منظورت همون SQL باشه
من ميخوام با كد نويسي c# اين كار رو انجام بدم.از sql استفاده ميكنم.

mitil_mitil
شنبه 02 خرداد 1388, 14:56 عصر
جایی از شما تنگ می کند این دیتاها؟ چون ارتباط وجود دارد حذف کردنش باید همراه با حذف کردن رکورد های جدول فرزند باشد
data ها جايي رو تنگ نمي كنن ولي من تو هر كدوم از form ها كه load ميشه يه gridView گذاشتم كه همه چيزايي كه قبلاً ثبت شده رو نشون ميده، مي خوام اگه راهي باشه كه چيزايي كه ديگه لازم نيست رو نشون نده.

NewFoxStudent
شنبه 02 خرداد 1388, 15:40 عصر
برای این کار میتونید از یک فیلد با نام مثلا Flag استفاده کنید و بجای حذف رکورد هایی که نمیخواهید نمایش داده بشن فیلد flag اونها رو مقدار دهی کنید