PDA

View Full Version : ساخت Autoran

Alfa_Debager
یک شنبه 04 بهمن 1383, 21:04 عصر
با سلا م به همه دوستان که لطف کردن و سری به این تاپیک زدن
سئوالی دارم در مورد نحویه ساخت آتوران برای برنامه
بدین صورت که برنامه ساخته شده من دارای یک سری ocx, dll هایی بر روی cd هست که معمولا برای اجرای برنامه باید بر روی سیستم کاربر قرار بگیره
حالا چطوری می تونم یک آتوران بسازم که با اجرای اتومات درخواست فایلهای یاد شده را نکنه
با تشکر

Morteza Manafpour
یک شنبه 04 بهمن 1383, 22:24 عصر
با WiseInstaller می‌تونین این کار رو انجام بدین البته اگه سی‌دی قافله رو دیده باشین در اون سی‌دی یه همچین کاری رو با این Setupساز Wise انجام دادن

ساران سافت
یک شنبه 04 بهمن 1383, 23:38 عصر
فایلهای که برنامه اتورانت نیاز داره همراهش توی همون زیر شاخه بگذار. :wink:

mj
دوشنبه 05 بهمن 1383, 03:06 صبح
سلام.
برای Autorun سازی همان طوری که گفته شد فایلهایی نیاز است.
فایل VB6runtimesp5.exe را از سایت مایکروسافت بگیر وبعد با آون کار کن. :wink:

Mohammad_programmer
دوشنبه 05 بهمن 1383, 17:50 عصر
مثلا شما چه OCX هایی استفاده کردی تا بهت بگم چی کار کن ؟

Hossein Bazyan
دوشنبه 05 بهمن 1383, 23:58 عصر
دوست عزیز
یک برنامه با وی بی بنویس که فایلهای مورد نیاز شما را کبی کند حال این برنامه را EXE کن و یک فایل متنی بنام Autorun.inf در ریشه دیسک یا همان CD بنویس و نام فایل EXE را در این فایل (Autorun.inf ) به شکل زیر قرار بده

open=[Path] ExeFile Name

حال CD شما Autorun شده و با قرا دادن در درایو فایل EXE معرفی شده اجرا میشود

Morteza Manafpour
شنبه 10 بهمن 1383, 00:30 صبح
حال اگه vb اجرا نشد چی :sunglass:

قمر بنی هاشم
شنبه 10 بهمن 1383, 04:59 صبح
نفهمیدم چکار کردی لطفا اگه میشه بیشتر برام توضیح بده :گیج: :sorry:

mostafa313
شنبه 10 بهمن 1383, 06:08 صبح
عزیزان برادر چرا وقت خود را تلف میکنید؟مگر نمیدانید که به عدد آدمها راه هست برای ساخت اتوران؟
شما چند راه دارید عزیز برادر یکی با استفاده از فایلهای منبع(Reource Files)که می توانید فایلهای موردنیاز را در فایل منبع قرار داده و هنگام اجرای اتوران انها را با کدنویسی در مسیر شاخه سیستم کپی نمایید.

و راه بهتر اینکه شما وی بی را بی خیال بشین و با نرم افزار MultiMedia Builder ساخته شرکت مدیا چینس اینکار رو بکنین که قابلیتهای بسیار زیادی دارد و مخصوص ساخت اتورانهای حرفه ای است و فایلهای ساخته شده بوسیله آن Standalone . این برنامه خیلی پیشرفته و در عین حال ساده است و قابلیت کدنویسی هم داره!
شمنا بسیاری از برنامه های اتورانی که من دیدم با این برنامه ساخته شده است.
سایت برنامه http://www.Mediachance.com می باشد.!
گزینه دو بهترین را حل است.
موفق باشین عزیزان!

Hossein Bazyan
شنبه 10 بهمن 1383, 18:34 عصر
دوست عزیز Autorun کردن همچنانکه گفتم خیلی راحت است . فرق نمیکند فایل Exe شما با چه زبان و کامپایلری نوشته شده باشد فقط کافیست اجرایی باشد (Bat, Com, Exe و سایر اجراییهای ویندوز) حال یک فایل متنی باز کن و دو خط زیر را در آن بنویس

[Autorun]
open=Test.exe

که Text.exe نام فایل اجرایی شماست حال این فایل را بانام Autorun.inf در ریشه سی ذخیره کن
حال شما یک سی دی Autorun داری وه با قرار دادن آن در درایو اتوماتیک فایل Test.exe را اجرا میکند کاری که من بیشتر از 10 بار انجام داده ام
به همین سادگی
موفق باشی

Alfa_Debager
دوشنبه 12 بهمن 1383, 21:50 عصر
دوستان از نظراتتون متشکرم
اما آتورانی که من می خواهم با نوشتن یک متن در داخل تکس درست نمی شه می خواهم برنامه در هر سیستمی که فعال می شه برای اجرای فایلهای swf از من ocx مربوط به shorkwaveflash رانخواهد

Hossein Bazyan
سه شنبه 13 بهمن 1383, 13:24 عصر
آقای Alfa_Debager عزیز

ساده ترین ساخت Autorun همین شیوه ای است که من گفتم ( البته این نظر من است چون از همه راههایی که من رفته ام این روش ساده تر از آنها بوده ) . اما برای کار شما که میخواهی پس از نصب در هر سیستمی فایل SWF شما را اجرا کند ربطی به Autorun ندارد بلکه باید با یکی از زبانهای برنامه نویسی برنامه ای را بنویسی که پس از اجرا فایل SWF شما را اجرا کند و این فایل را Exe کنی سپس به جای اینکه هر بار خودت آنرا اجرا کنی آنرا به عهده Autorun بذاری .
و این برنامه با VB هم خیلی ساده است آنرا بنویس و کامپایل کن و اسم و مسیر فایل Exe را در فایل Autorun.inf در ریسه Cd قرار بده .
البته اگر من منظور شما را خوب فهمیده باشم راهش همین است . اما من منظور شما را به این شکل فهمیده که شما میخواهید برنامه ای را روی یک Cd کپی کنید و هر بار با قرار دادن این Cd داخل درایو یک‌فایل Exe یا اجرایی دیگر اجرا شود . ::نوشتن::

Alfa_Debager
چهارشنبه 14 بهمن 1383, 21:43 عصر
ممنونم از جوابتون
البته من فایل swf را مثال زدم تازه خود اون را هم که نمیشه همیشه exe کرد مونده به موقعیت
چند وقت پیش یک cd دیدم که خود آن به صورت آتوران اجرا می شد و نیازی به ارسال ocx به سیستم کاربر را نداشت
راه بهتری سراغ دارید
ممنون می شم

Hossein Bazyan
پنج شنبه 15 بهمن 1383, 00:55 صبح
دوست عزیز به نظرم من منظورم را خوب نتوانستم بیان کنم یا این خوب منظور شما را نفهمیده ام
شما برنامه ای را که لازم دارید بگویید تا برایتان بنویسم و Autorun هم بکنم

R_BABAZADEH
پنج شنبه 15 بهمن 1383, 14:56 عصر
بهترین کار اینه که فایلت رو دو تیکه کنی در قسمت اول هیچ ocx استفاده نکنی در نتیجه بدون هیچ مشگلی اجرامی شود و یک پیغام "لطفا متنظر بمانید... " را توش نمایش بده و پشت پرده ocx ها رو تو دایرکتوریWINDOWS\system32 کپی کن بعد از اتمام ان فایل دوم رو اجراکن :wink:

spidermanX
یک شنبه 18 بهمن 1383, 06:58 صبح
اگه منظورتون رو درست فهمیده باشم شما می خواید با خود وی بی برای سی دی تون اتوران بسازید
برای این کار اول برنامه اتوران رو طراحی بکنید بعد که کامپایلش کردید تمام فایلهای DLL و یا OCX ی رو که برنامه تون لازم داده رو به همراه برنامه اصلی در سیدی رایت کنید بعد هم در فایل Autorun.inf در جلوی open آدرس رابطه ای فایل اصلی رو بدید. :sunglass:

بابک زواری
یک شنبه 18 بهمن 1383, 09:14 صبح
راه آقای R_BABAZADEH راه خیلی خوبیه در ضمن میتونی از برنامه هایی که تمام OCX ها
و DLL ها روبه برنامه Join میکنن استفاده کنی مثل Fusion از شرکت Bitart در این حالت
اگر OCX موجود نباشه خودش اتوماتیک برات رجیستر میکنه اما اگر از این راه استفاده نمیکی
همونی که آقای R_BABAZADEH گفت آسانترین و بهترین راهه

smd7M-bs
پنج شنبه 10 آذر 1384, 11:25 صبح
دوست عزیز اگر اینکار رو با MMB می خوای انجام بدی بگو برنامه شو برات بنویسم

حامد مصافی
پنج شنبه 10 آذر 1384, 13:34 عصر
سلام
البته راه حل جناب بابازاده جالبه ولی تنها با کپی در فولدر سیستم کنترل ها رو نمیشه استفاده کرد بلکه باید رجیسترشون هم کرد (با دستور regsvr و یا با کد نویسی)