PDA

View Full Version : کپی فایل در سی شارپ

Rasilinkof
شنبه 02 خرداد 1388, 21:24 عصر
با سلام
من قبلا این موضوع رو مطرح کردم کسی جواب نداد
لطفا اگه میتونید کمک کنید
میخوام چند تا فایل رو همزمان کپی کنم
اگه درصد کپی هم نشون داده بشه عالیه
خواهش میکنم کمک کنید
ممنون

sinashahab
شنبه 02 خرداد 1388, 22:18 عصر
System.IO.File.Copy(@"d:\1.txt", @"e:\1.txt");

Reza_Yarahmadi
شنبه 02 خرداد 1388, 22:39 عصر
واسه اینکه بتونی درصد کپی کردن رو نشون بدی میتونی یه حلقه بذاری و هر بار مقداری از فایل رو بخونی و در جای مورد نظرت ذخیره کنی. هر بار هم مقدار پروسس بارتو افزایش بدی.

NewFoxStudent
یک شنبه 03 خرداد 1388, 08:55 صبح
برای اینکه بتونی چندتا فایل رو هم زمان کپی کنی باید هر فایل رو توی یه thread جداگانه کپی کنی
راجع به thread و نحوه استفاده از اون هم توی سایت مفسل بحث شده

Rasilinkof
یک شنبه 03 خرداد 1388, 11:20 صبح
برای اینکه بتونی چندتا فایل رو هم زمان کپی کنی باید هر فایل رو توی یه thread جداگانه کپی کنی
راجع به thread و نحوه استفاده از اون هم توی سایت مفسل بحث شده

ممنون از توجه تون
من هم میخوام از نخ استفاده کنم ولی وقتی نخ رو تعریف میکنم کل برنامه به هم میریزه
اگه میتونید یه راهنمایی کنید
اولا نخ رو روی فرم تعریف کنم؟
تعریف نخ حتما باید به صورت یه کلاس باشه؟
کجا نخ ها رو start کنم؟

mohsen_csharp
یک شنبه 03 خرداد 1388, 11:38 صبح
با سلام
من قبلا این موضوع رو مطرح کردم کسی جواب نداد
لطفا اگه میتونید کمک کنید
میخوام چند تا فایل رو همزمان کپی کنم
اگه درصد کپی هم نشون داده بشه عالیه
خواهش میکنم کمک کنید
ممنون
بنده که تو همون تایپیک یه مثال گذاشتم که از backGroungWorker استفاده می کرد و درصد کپی شدن رو هم نشون می داد و قابلیت تفکیک و چسباندن چند فایل رو داشت.
شما می تونید از کد الهام گرفته و برنامتونو به صورت دلخواه پیاده سازی کنید.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=155965

mahdi yousefi
دوشنبه 22 خرداد 1391, 19:23 عصر
ببخشید اگر مثلا فایل مورد نظر در مسیر مقصد موجود باشد باید چه کنیم . در این صورت برنامه هنگ می کند .

FastCode
دوشنبه 22 خرداد 1391, 19:50 عصر
ببخشید اگر مثلا فایل مورد نظر در مسیر مقصد موجود باشد باید چه کنیم . در این صورت برنامه هنگ می کند .
مطمئنم error میده.هنگ نمیکنه.میتونید از System.IO.File.Exists استفاده کنید

mahdi yousefi
چهارشنبه 10 آبان 1391, 22:30 عصر
اگر بخواهیم بگوییم فولدر دسکتاپ را کپی کن باید چی بنویسیم ؟ ارور میده . دردش چیه ؟

amirmusic
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 04:27 صبح
با سلام خدمت اساتید بزرگوار

می خواستم بدونم چه جوری میشه یه سری فایل با پسوند خاص رو توی یه فولدر جستجو کرد و بعد اونها رو کپی کرد یه جای دیگه؟
مثلا بیاد تمام فایل های با پسوند txt رو از توی درایو c به درایو دیگه کپی کنه
البته میخوام کد جوری باشه که زیر شاخه ها رو هم حتما بگرده
اگر امکان داره کدش رو اینجا برام بنویسید

با تشکر فراوان

amirmusic
جمعه 04 مرداد 1392, 22:11 عصر
با سلام

مشکل من توی سرچ حل شد ولی الان مشکل اینحاست که وقتی به فولدری که اجازه خواندن و نوشتن نداره (permission deny) ارور access denied میده
خواستم بدونم چه جوری میشه این فولدر رو موقع سرچ رد کرد که به جستجو ادامه بده؟

آقا کسی نیست اینجا جواب ما رو بده؟
خیلی ضروریه

با تشکر

Yanehsar
سه شنبه 12 شهریور 1392, 19:14 عصر
سلام
چطوری می تونیم چک کنیم که فایلی با نام فایلی که اکنون می خواهیم کپی کنید در مسیر جدید وجود دارد یا ندارد ؟ اگر وجود داشته باشد جایگزین اون فایل بشه .

مهرداد صفا
سه شنبه 12 شهریور 1392, 19:55 عصر
سلام
چطوری می تونیم چک کنیم که فایلی با نام فایلی که اکنون می خواهیم کپی کنید در مسیر جدید وجود دارد یا ندارد ؟ اگر وجود داشته باشد جایگزین اون فایل بشه .

با سلام.
با استفاده از متود File.Exists (http://msdn.microsoft.com/query/dev10.query?appId=Dev10IDEF1&l=EN-US&k=k%28SYSTEM.IO.FILE.EXISTS%29;k%28VS.OBJECTBROWSE R%29;k%28TargetFrameworkMoniker-%22.NETFRAMEWORK%2cVERSION%3dV4.0%22%29&rd=true) وجود فایل را چک کنید و با استفاده از متود File.Copy (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/9706cfs5%28v=vs.100%29.aspx) فایل جدید را جایگزین قبلی کنید.

if(File.Exists(file2)
File.Copy(file1,file2,true);
البته اگر صرفا قصد کپی کردن داشته باشید نیازی به خط اول نیست و متود File.Copy در صورت موجود بودن فایل همنام فایل جدید را جایگزین آن می کند.

tata7836
شنبه 03 خرداد 1393, 03:58 صبح
دوستان ببخشید تاپیک قدیمی میارم بالا ولی اگه بخوام یه فایا رو در فولدر پروگرام فایل که اجازه دسترسی نداره کپی کنم چه باید کرد؟

danialafshari
شنبه 03 خرداد 1393, 07:50 صبح
دوستان ببخشید تاپیک قدیمی میارم بالا ولی اگه بخوام یه فایا رو در فولدر پروگرام فایل که اجازه دسترسی نداره کپی کنم چه باید کرد؟
فکر میکنم اجرای برنامه با Run As Administrator مشکلتون رو حل بکنه
اگر حل کرد می تونید با کد نویسی این سطح دسترسی رو ایجاد کنید UAC رو تنظیم کنید که در سایت زیاد بحث شده
موفق باشید