PDA

View Full Version : مشکل اتصال دیتابیس و برنامه

hassan_65
شنبه 02 خرداد 1388, 23:49 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز

ابتدا باید بگم که از SQL2005 Express استفاده می کنم . زمانی که پایگاه داده درون SQl درست می کنم موردی نداره و وصل میشه.

اما زمانی که میخوام داخل C# این کارو انجام بدم نمیشه. نه بصورت کد و نه بصورت Wizard.

حتی در Wizard در قسمت Server Name هیچ سروری رو نمیشناسه.

ممنون میشم راهنمایی کنید

rnm123
یک شنبه 03 خرداد 1388, 01:54 صبح
دوست عزیز سرورت را به صورت زیر معرفی کن

server = .\sqlexpress

البته اگر درون sql بتونی سرور express را پیدا کنی حتما توی برنامه هم پیدا میشود.

hassan_65
یک شنبه 03 خرداد 1388, 16:13 عصر
دوست عزیز ممنون از راهنماییتون.

من مشکلی تو بخش کد ندارم. از SQl هم به خوبی Connect میشه. منظورم این بود حتی اگه تو برنامم از کد هم استفاده نکنم بخوام به صورت Object به Data Base وصل بشم بازم در قسمت Server Name که به صورت Combo هست هیچ سروری نیست و نمیشه وصل بشی

rnm123
یک شنبه 03 خرداد 1388, 23:56 عصر
دوست عزیز فکر میکنم اگه توی همان جاییکه از شما نام سرور را میخواهد شما عبارت

.\sqlexpress

را تایپ کنی مشکلت حل میشود . همانطوری که اشاره کردم اگر در studio management بتونی به اون وصل شی در جاهای دیگر هم به راحتی میتونی و مشکلی نیست . مثلا اگر یک دیتا ست داشته باشی که بخواهی یک اتصال به پایگاه داده ایجاد کنی باید اولا نوع سرور را microsoft sql server انتخاب کنی و نام سرور را هم همان عبارتی بالا ( .\sqlexpress) را تایپ کنی و با زذن کلید test connection میبینی که ارتباط به راحتی برقرار میشود.

hassan_65
دوشنبه 04 خرداد 1388, 19:23 عصر
ممنون دوست عزیز از (local) هم استفاده کردم شد.

ohh_mid
دوشنبه 04 خرداد 1388, 22:20 عصر
موقع Connect شدن از طریق Management اسم سرور چی هست همون رو تو Connction string بزار

موفق باشی

hassan_65
چهارشنبه 06 خرداد 1388, 17:37 عصر
موقع Connect شدن از طریق Management اسم سرور چی هست همون رو تو Connction string بزار

موفق باشی

اگه از اون نام استفاده کنم موقعی که برنامه به یه کامپیوتر دیگه برده میشه کار نمیکنه چون نام سرور فرق میکنه. بهترین راه استفاده از local یا "." هستش