PDA

View Full Version : چند تا سوال در مورد CFile

امیر164
دوشنبه 05 بهمن 1383, 16:59 عصر
سلام ، چندا تا سوال دارم :
1- چطوری میشه یه فایل با CFile درست کرد که توش عدد صحیح ذخیره کنیم ؟
چون وقتی به صورت

filename.Write(int_variable,5)

تعریف کنیم خطا میگیره.
2-چطوری میشه یه CString رو که ذخیره کردیم بخونیم البته بدون تعریف یه همیچین چیزی : char temp[20];
3-میشه مثل هموم کاری که تو سی میکردیم و یه فایل با فرمت یک structure تعریف میکردیم ؛ با CFile هم یه فایل با فرمت متغیرهای یه کلاس تعریف کنیم ؟
شرمنده که خیلی زیاد شد :oops:

امیر164
دوشنبه 05 بهمن 1383, 21:47 عصر
واسه قسمت اول یه راهی پیدا کردم :

int a=100;
int *ptr=&a;
file.write(ptr,5);

قسمت دومش خیلی مهمه چون کل پروژه ام رو خراب کرده :cry:

Inprise
سه شنبه 06 بهمن 1383, 01:08 صبح
تا وقتی تسلط کافی بر Serialization پیدا نکردی ؛ نمیتونی برنامه های خوبی با MFC بنویسی .

:)

امیر164
سه شنبه 06 بهمن 1383, 10:45 صبح
ممنون ولی یه راه میانبر نداره ما این پروژه رو تحویل استاد بدیم بعد بشینیم Serialization بخونیم ؟
اصلا امکان اینکه بشه قسمت دوم سوالم رو با CFile نوشت هست ؟
باز هم ممنون

Inprise
سه شنبه 06 بهمن 1383, 13:27 عصر
با استفاده از Serialization میتونی وضعیت یا محتویات کلاسی مانند CString رو توسط CFile نگهداری کنی . این قاعدهء MFC است که وضعیت فرزندان CObject به کمک ترکیبی از تکنیک Serialization و CFile و CArchive نگهداری شوند . یک ساعت وقت بزاری حله ؛ سخت نیست

:)

موفق باشی

امیر164
سه شنبه 06 بهمن 1383, 21:25 عصر
ممنون ولی یه سوال دیگه : من برنامم رو Dialog Base نوشتم و توی کتابهایی که دارم و توش Serialization رو توضیح داده برنامه رو به صورت SDI نوشته . حالا میخوام ببینم باید از اول برنامم رو به صورت SDI بنویسم یا تو همون دیالوگ هم راه داره ؟

Inprise
سه شنبه 06 بهمن 1383, 21:43 عصر
فرقی نمیکنه . تو در فضای MFC باید شی مورد نظرت ( اینجا : از نوع CString ) رو Serialized کنی . نوع رابط کاربری و پروژه و غیره مهم نیست ؛