PDA

View Full Version : سوال: سوال در مورد انتخاب متدولوژی

mohammad_tz
سه شنبه 05 خرداد 1388, 15:19 عصر
سلام
من می خوام یه نرم افزار حسابداری رو تحلیل کنم و اون رو با سی شارپ پیاده سازی کنم. در زمینه تحلیل کمی مطالعه کردم. سوالم اینه که کدام متدولوزی را انتخاب کنم؟
1) SSADM (ساخت یافته) که مبتنی بر DFD , ... هست.
یا
2) OOSE (شی گرایی) که مبتنی بر UML هست.
از دوستان خواهش می کنم که این دو رو با هم مقایسه کنند و مزایا و معایب هر کدوم رو بیان کنند و در آخر من رو راهنمایی کنند که برای کاری که می خوام انجام بدم کدوم بهتر است.
خیلی متشکرم.

engehsan
سه شنبه 05 خرداد 1388, 15:41 عصر
ssadm مبتني بر ساختار يافته است و راحتتر . شي گرا يكم درددسر داره ياد گرفتنش چون بيشتر كلاس بندي هستن .
مثل rational rose كه من خودم باهاش كار كردم . من ssadm رو ترجيح ميدم:متفکر:

cups_of_java
سه شنبه 05 خرداد 1388, 19:54 عصر
به هیچ عنوان نمی شه SSADM رو زیر سوال برد اما امروزه دیگه در ساخت نرم افزار های معمول (مثل مورد شما) از این روش استفاده نمی شه. هر برنامه نویس، توسعه دهنده سیستم، مهندس نرم افزار و ... باید شی گرایی رو خیلی خوب بلد باشه.

شی گرا بنویسید و شی گرایی رو حس کنید!

یه فرق اساسی بین روش های شی گرا و غیر شی گرا (مثل ساخت یافته) هست:

1. در ساخت یافته شما راحت سیستم رو مدل می کنی و طراحی میکنی. اما پیاده سازیش اون قدرا راحت نیست. کدی که نوشته می شه به راحتی قابل debug کردن نیست. اعمال تغییرات و گسترشش سخته.

2. در شی گرایی در ابتدای امر طراحی کلاس ها و روابطشون سخته (در حالی که برای یک طراح با تجربه شی گرا این کار خیلی سخت نیست و از روش ساخت یافته ملوس تره) کد نویسی بیشتری هم می خواد (برای تعریف کلاس ها و...) چون شی گرایی نظام برنامه نویسی داره و همه کد توابع و رکورد های یکپارچه نیست! ولی ساختن سیستم قابل فهم تره! کد ها بهتر پیدا می شن! بهتر درک می شن! بهتر میشه تغییرشون داد. راحت تر debug می شن و ...

حالا انتخاب با خودتونه :) از امکاناتی که شی گرایی بهتون می ده به سادگی نگذرید.

mohammad_tz
سه شنبه 16 تیر 1388, 14:40 عصر
ممنون از نظرات دوستان.
کسی نظر دیگه ای نداره؟ :چشمک:

rashad-OT
یک شنبه 28 تیر 1388, 17:29 عصر
حتما از OOP استفاده کن.

girl_computer
پنج شنبه 01 مرداد 1388, 22:25 عصر
سلام
شی گرایی بهتر چون امتیازات زیر رو داره:
قوی بودن در مدل سازی کردن