PDA

View Full Version : موضوع skinning در DotNetNuke

Devilprogramer
چهارشنبه 06 خرداد 1388, 12:36 عصر
سلام
دیدم در زمینه طراحی پوسته تو dnn اطلاعات زیادی وجود نداره گفتم این بحث رو ایجاد کنم

همونجور که می دونید سه تا style sheet مهم که برای پوسته است در portal/_default وجود داره که به ترتیب زیر استفاده می شوند

Default.css
Skin.css
portal.css

بنابراین اگر کلاسی مثلا در skin تعریف نشده باشه dnn اونو از default می خونه و اگر تعریف شده باشه از تعریف موجود در skin استفاده می کنه
در حقیقت دو روش برای ایجاد skin خودمون وجود داره. تو این روش فایلایی که حداقل نیاز داریم:
1- یک فایل html ، یک فایل xml برای تعریف ویژگیهای skinobject هامون (می تونیم اینو نداشته باشیم)، یک فایل stylesheet، یک عکس از پوسته (نباشه هم مشکلی ایجاد نیم شه)
2- یک فایل ascx، یک فایل stylesheet، یک عکس از پوسته (نباشه هم مشکلی ایجاد نیم شه)
ساده ترین روش اینه که تو مسیر portal/_default/skins فلدر مورد نظرمون رو برای پوسته ایجاد کنیم و فایلای مورد نظر رو اونجا ایجاد کنیم اینجوری بدون هیچ دردسری تو لیست پوسته ها تو پرتالمون نمایش داده می شه توجه کنید فقط اگر از روش اول استفاده کردید موقعی که این پوسته رو در پرتالتون انتخاب می کنید parse skin رو بزنید تا خود دات نت نیوک فایل ascx متناظرشو ایجاد کنه
برای container هم که در حقیقت دربرگیرنده ماژولها است می تونید به شیوه ای مشابه عمل کنید

و حتما خود DotNetNuke Skinning که در مستندای همراه سورس برنامه در سایت dotnetnuke هست رو بخونید. فقط با skin object ها آشنا شید براحتی می تونید پوسته های مورد نظر خودتون رو طراحی کنید.
کتاب dotnetnuke skinning tutorial هم خیلی خوبه دو فصل اولشو اینجا گذاشتم

Devilprogramer
دوشنبه 18 خرداد 1388, 10:37 صبح
چند تا sample ای که متعلق به بخشهای مختلف کتاب هست اینجا می ذارم که نشون می ده تهیه یک skin چقدر می تونه راحت باشه

فصل 3
فقط با یه فایل htm هست که در فلدری که خودمون با نام دلخواه در portal/_default/skinsایجاد کردیم باید کپی کنیم و parse skin رو انتخاب کنیم
فصل 4
علاوه بر فایل htm یک فایل css هم اضافه شده
فصل 5 و 6
علاوه بر دو فایل مذکور یک فایل xml مه حاوی مشخصات token های استفاده شده در فایل htm هست اضافه شده

Sirwan Afifi
دوشنبه 02 آبان 1390, 10:53 صبح
سلام دوست عزیز من از نسخه 6 دات نت نیوک استفاده می کنم خودم یه اسکین طراحی کردم و وقتی می خوام این اسکین رو از مسیر Admin>Skin به سایت اعمال کنم ولی اصلا هیچ تاثیری نداره یعنی اصلا اعمال نمیشه.

خواهشا اگر کسی در این زمینه کار کرده راهنمائیم کنه ممنون میشیم
تو اینترنت سرچ کردم مطالب آموزشی مربوط به نسخه های قبلیش میشه و اصلا استفاده ای نداره

بعد از انتخاب Skin و با زدن کلید Parse Skin Package مراحل رو انجام میدم.