PDA

View Full Version : مهاجرت از vb6 به دات نت 2008

Hamas_vb
چهارشنبه 06 خرداد 1388, 16:43 عصر
سلام
من میخوام با دات نت 2008 کار کنم
نیاز به چندتا سورس برنامه دارم
اگر ممکن هست لطفا چندتا سورس برنامه کاربردی آپ کنید
ممنون

Mani_rf
چهارشنبه 06 خرداد 1388, 16:59 عصر
فکر نمی کنم با سرس کارت راه بی افته ، بهترین کار اینه که سرس هاس VB6 خودت را با VB.net باز کنی ،‌خودش آپدیت می کنه و می توانی تغییراتش را مقایسه کنی . البته اگر می خوای از این راه بری. راه بهتر اینه که با اطلاعات VB6 شروع کن به برنامه نوسی تو VB.net به مشکل که بر خوردی تو MSDN معادل دستور را تو VB.net پیدا کن.

برای من تبدیل VB6 به VB.Net حدودان یک ماه طول کشید ، اما هرچی بیشتر یاد می گرفتم بیشتر لذت می بردم.

Hamas_vb
چهارشنبه 06 خرداد 1388, 18:15 عصر
فکر نمی کنم با سرس کارت راه بی افته ، بهترین کار اینه که سرس هاس VB6 خودت را با VB.net باز کنی ،‌خودش آپدیت می کنه و می توانی تغییراتش را مقایسه کنی . البته اگر می خوای از این راه بری. راه بهتر اینه که با اطلاعات VB6 شروع کن به برنامه نوسی تو VB.net به مشکل که بر خوردی تو MSDN معادل دستور را تو VB.net پیدا کن.

برای من تبدیل VB6 به VB.Net حدودان یک ماه طول کشید ، اما هرچی بیشتر یاد می گرفتم بیشتر لذت می بردم.
ممنون
اگر میشه چندتا پی دی اف درست درمون معرفی کنید
این ده تا پی دی اف دارم مثل امیر احسانی و....
ولی هیچ کدومشون بدرد بخور توضیح ندادن

Mr'Jamshidy
پنج شنبه 07 خرداد 1388, 03:53 صبح
هاها!
منم مشکل شما رو دارم از VB6 پریدم به Net 2008.
خیلی کامل و جالبه اما 1 مشکل بسیار بزرگ داره که باعث شد خیلی دیر قانع شم باهاش کار کنم
اونم اینه که نمیشه باهاش ویروس نوشت :دی

Mani_rf
شنبه 09 خرداد 1388, 16:48 عصر
دقیقاً ، تو VB.Net چون باید قبل از هرکاری .ne Frame Work نصب بشه دیگه نمی شود باهاش ویروس یا اوتوران نوشت، باید برگردیم به همون VB6.:گریه:

Mr'Jamshidy
دوشنبه 11 خرداد 1388, 11:43 صبح
اما میشه یک کاریش کرد!!!

اگه خواستی سیستم کسی رو ویروسی کنی(با ویروسی که خودت نوشتی) اول به طرف میگی بره .Net نصب کنه که میخوای سیستمش رو ویروسی کنی :D
به احتمال 99.99% طرف بهت میگه چشم فقط چند دقیقه صبر کن الان نصب میکنم :)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دیگه کاریش نمیشه کرد هر زبانی یک مشکلی داره مگر از یکی از زبان های (Assembly - Matlab(Matrix Library)) استفاده بشه که خیلی سخته.
مثلا برنامه ای که با VB به دو خط نوشته میشه اونجا باید واسش 2000 خط بنویسی (البته مثال بود)

IranVisual
دوشنبه 11 خرداد 1388, 12:03 عصر
vb2008 فقط 10% با رvb6 فرق میکنه یه کم تلاش کنی همه چی رو میفهمی بعد برو دنبال سورس کد