PDA

View Full Version : مشکل در Connection String

amir8008
پنج شنبه 07 خرداد 1388, 21:42 عصر
سلام به همه دوستان!من یه برنامه دیتابیسی میخوام بنویسم که هرجا بردمش دیگه احتیاج به Attach کردن نداشته باشم واسه همین اومدم کارای زیر رو انجام دادم:
روی پروژم راست کلیک کردم یه دونه فایل Sql Database رو به پروژه خودم اضافه کردم.
این کانکشن استرینگ رو به من داد:
Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirecto ry|\\Data\\Data.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True")
ولی من هرچی اطلاعات وارد میکنم و مثلا دکمه ذخیره رو میزنم اونو ذخیره نمیکنه البته پیغامی هم که بگه کارم خطا داره نمیده
اومدم کانکشن استرینگم رو به جایی اینکه از =|DataDirectory|استفاده کنم ادرس فایل رو نوشتم که جواب داد.
حالا از دوستا اگه کسی میتونه کمکم کنه ممنون میشم.:لبخندساده::متفکر:

SMRAH1
جمعه 08 خرداد 1388, 00:58 صبح
اگر «جواب داد» ،خوب مشکل کجاست؟!!

amir8008
جمعه 08 خرداد 1388, 09:57 صبح
مشکل اینجاست که اطلاعاتو ذخیره نمیکنه البته هیچ پیغام خطاهم نمیده!حتی پروژه رو هم تریس کردم هیچ خطایی نداد!یه دیتا گرید هم گذاشتم که وقتی دکمه ذخیره رو میزنم اطلاعات نشون میده که ذخیره شده ولی وقتی برنامه رو یه بار میبندم دوباره بازش میکنم هیچی اطلاعات نداره!تو جدولمو هم دیدم چیزی ثبت نشده بود توش. حالا وقتی کانکشن استرینگ رو عوض میکنم جواب میده.
حالا من میخوام فقط از این کانکشن استرینگ استفاده کنم که پروژم پورتیبل بشه که دیگه تو هرسیستمی که اجراش کردم احتیاج به Attachکردن نباشه اگه دوستان میتونن کمک کنن آخه خیلی واجبه

NewFoxStudent
جمعه 08 خرداد 1388, 13:08 عصر
خوب با همون نام فایل کانکشن استرینگتو بساز و توی نصب فایل بانکتو توی یه مسیر مشخص کپی کن

amir8008
جمعه 08 خرداد 1388, 14:31 عصر
خیلی معذرت میخوام ولی متونین یکم واضحتر توضیح بدین؟

NewFoxStudent
جمعه 08 خرداد 1388, 15:39 عصر
اگه برای برنامتون ستاپ میسازید توی ستاپ یه پوشه مثلا با نام Data توی مسیر نصب ایجاد کنید و فایل بانکتون رو داخلش قرار بدید
و مسیر فایل رو توی ConnectionString اون پوشه تعریف کنید

amir8008
یک شنبه 10 خرداد 1388, 21:11 عصر
اقا ممنوع فهمیدم مشکلش کجاست درستش کردم

NewFoxStudent
دوشنبه 11 خرداد 1388, 09:56 صبح
ممکنه بفرمایید مشکل چی بود تا ما هم استفاده کنیم

captain_black81
دوشنبه 11 خرداد 1388, 10:36 صبح
میشه این کارو با دیتا بیسی که جای دیگه ساختیم هم کرد؟

amir8008
پنج شنبه 14 خرداد 1388, 20:01 عصر
من اومدم با برنامه اس کیو ال خود ویژال استودیو یه بانک درست کردم و جدوالمو توش طراحی کردم بعد رفتم فایلای بانکمو تو شاخه bin\debug برنامه کپی کردم بعد اومدم با دیتا گرید ویو یک کانکشن استریگ ساختم. این کانکشن استرینگی که به من داد پرتیبله که نمیخواد تو هر سیستم واسش تعریف کنیم و مستقیم برنامه رو اجرا کنی کار میکنه