PDA

View Full Version : دستور Clone چیه و چه طور کار می کنه

روح اله معینی زاده
چهارشنبه 07 بهمن 1383, 08:25 صبح
با سلام خدمت دوستان گرامی

می خواستم بدونم دستور Clone چه طور کار می کنه؟

من با یک Data Adapter یک Data Set را پر کرده ام و در برنامه از آن استفاده می کنم. حال در قسمتی از برنامه متوجه شدم که باید از آن Data Set برای پیدا کردن مقدار یک فیلد استفاده کنم. برای پیدا کردن از دستور زیر استفاده می کنم:

DataSet.Tables("x").Select (" ... ").Length
و اگر مقدار Length برابر صفر باشد، مقدار مورد نظر وجود ندارد و در صورتی که یک باشد، آن مقدار در Data Set وجود دارد.

از این جا سوال من شروع می شود:

پس از این که مشخص شد این داده در Data Set وجود دارد می خواهم مقدار فیلد دیگری که در آن رکورد است را بدست آورم و نمی دانم چه کار کنم.

مثلا دنبال شماره شناسایی بگردم و اگر بود نام خانوادگی مربوط به آن شماره شناسایی را در یک متغیر ذخیره کنم.

هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستم. :sorry:

با احترام- خدانگهدار

hadi2345
جمعه 09 بهمن 1383, 14:34 عصر
با سلام
شما ابتدا باید توسط dataadaptor جستجوی مورد نظرت را انجام دهی و سپس خالی بودن آن فیلد را در رکورد مورد نظر تست کنی . (با لستفاده از selectcommand به راحتی میتوانی این کار را انجام بدهی ).

sh
جمعه 09 بهمن 1383, 15:48 عصر
بعد از پر کردن Dataset میخوام مقدار فیلدی رو برابر TextBox5 قرار بدم

Dim dr As DataRow
For Each dr In DataSet11.Projects.Rows
If dr("projectcode") = TextBox4.Text Then
dr.BeginEdit()
dr("projectname") = TextBox5.Text
dr.EndEdit()
End If
Next

و بعد از آن دیتابیس رو بوسیله DataAdapter آپدیت کنید

با استفاده از این مثال میتونین مقدار هر فیلدی در داخل رکودهای Dataset رو بدست بیارین

روح اله معینی زاده
دوشنبه 12 بهمن 1383, 14:19 عصر
با سلام و تبریک اعیاد گذشته

آقا من با دستور Select رکورد رو پیدا می کنم یا به عبارتی متوجه می شم که با توجه به شرط، این رکورد وجود دارد یا نه؛ سوال من اینجاست که چه طور باید فوکوس رو بر روی آن رکورد ببرم که بتوانم مابقی فیلدها را بخوانم ؟

با احترام- خدانگهدار

sh
دوشنبه 12 بهمن 1383, 19:38 عصر
دوست عزیز مثل اینکه به مثال من دقت نکردی

شما باید در ردیفهای یک دیا ست بگردی و ردیف مورد نظر رو پیدا کنی بعد برای دسترسی به یه فیلد مثلا "name" اگر dr متغیری از نوع datarow باشد

m = dr("name")

شما محتویات فیلد نام را در متغیر m ریختید

روح اله معینی زاده
سه شنبه 13 بهمن 1383, 11:16 صبح
سلام خدمت دوست گرامی

من با دستور Select اونو پیدا می کنم، بنابراین نمی خوام با استفاده از حلقه ها دنبالش بگردم.

می خواستم ببینم آیا راهی هست که وقتی با Select اون رکورد پیدا شد، بشه مقادیر فیلدهای دیگرش رو هم فهمید چیه یا نه؟

شاید من 200 هزار رکورد داشتم، آیا باید همیشه با یک حلقه دنبال داده‌ی مورد نظرم بگردم :strange: ؟

باز هم از راهنمایی شما متشکرم

65meysam
پنج شنبه 23 شهریور 1385, 13:07 عصر
سلام من با ASPاما با زبان VB کار می کنم چطور می توان یک سرچ رکورد در برنامه ام بگذارم
(الان بانکم آماده است) لطفا ابتدایی یاد بدهید
ممنون

amirsadeghi
دوشنبه 24 مهر 1385, 13:38 عصر
adodc1.Recordset.AbsolutePosition = Fields Num