PDA

View Full Version : سوال: شناسایی کابر در سایت بدون لاگین دوباره

mohandesan
شنبه 09 خرداد 1388, 10:07 صبح
من توی سایتم می خوام این اماکن را بزارم که وقتی کاربری عضو شد و برای بار اول لاگین کرد دفعات بعد که وارد سایت می شود سایت ان کاربر را بدون اینکه اون دوباره لاگین کند بشناسد مثل همین گزینه " من را به خاطر بسپار" چه طور می تونم این کار را انجام بدم؟

Blackk_lightt
شنبه 09 خرداد 1388, 11:09 صبح
سلام
با استفاده از كوكي به راحتي ميشه اين كارو كرد
يه جستجو در باره كوكي انجام بدي متوجه ميشي

iman_22a
شنبه 09 خرداد 1388, 11:22 صبح
از Form Authentication استفاده میکنی و چک میکنی که اگر کاربر چک باکس "مرا به خاطر بسپار" را تیک زده بود (یا اینکه نه ، در هر صورت ) زمان Expire شدن کوکی را برای چند سال بعد میدی تا هرگاه کاربر وارد سایت شد خودبخود لاگین شده باشه . البته اگر کابر Cache مرورگر خودش را پاک کنه ، دوباره باید لاگین کنه !

mohandesan
شنبه 09 خرداد 1388, 12:11 عصر
من از form authentication استفاده کردم ولی در این صورت کاربر باید حتما عضو سایت باشه تا بتونه تمام صفحات سایت را ببینه ولی من وی خوام کاربرانی هم که عضو نیستند بتونند صفحات سایت را ببینه
با form authentication چه طور این حالت را تنظیم کنم

milade
شنبه 09 خرداد 1388, 12:45 عصر
خوب کوکی تنظیم کن !

البته شاید بگید ممکنه کوکی غیر فعال باشه که در اون حالت هم Form Authentication به درد نمیخوره !

در مورد کوکی توی سایت مطلب هست .

موفق باشید

iman_22a
شنبه 09 خرداد 1388, 13:06 عصر
من از form authentication استفاده کردم ولی در این صورت کاربر باید حتما عضو سایت باشه تا بتونه تمام صفحات سایت را ببینه ولی من وی خوام کاربرانی هم که عضو نیستند بتونند صفحات سایت را ببینه
با form authentication چه طور این حالت را تنظیم کنم

توی web.config می تونی تعریف کنی که چه صفحاتی آزاد باشن و چه صفحاتی یا فولدرهایی برای اعضای سایت باشن .

مثال :

...
<system.web>
...
<authentication mode="Forms">
<forms name="MYWEBAPP.ASPXAUTH" loginUrl="Login.aspx" protection="All" path="/"/>
</authentication>
<authorization>
<allow users="*"/>
</authorization>
....
</system.web>
....
<location path="Manage">
<system.web>
<authorization>
<allow roles="Administrator"/>
<deny users="*"/>