PDA

View Full Version : سوال: روش مناسب برای دادن نقش به کاربران

fsima
شنبه 09 خرداد 1388, 13:33 عصر
سلام دوستان
میخوام یه سایت طراحی کنم در موردE_ Learning
نحوه کار این طوریکه کاریر اول باید عضو سایت بشه بعد تو هر کلاسی که خواست ثبت نام کنه
من فکر میکنم که کاربری که تو کلاس X ثبت نام میکنه باید بهش نقش X داده بشه و کسی که تو کلاس Y ثبت نام
میکنه باید نقش Y دلشته باشه و همین طور
در ضمن اگر کسی در چند کلاس ثبت نام کنه چند تا نقش داشته باشه
این روش جواب میده اما نمی دونم آیا روش بهتری هم هست؟

در ضمن این نقشها رو هم مدیر سایت به هر کاربر میده یعنی بعد این که ثبت نام هر کابر را در کلاس تائید کرد آن
نقش را به کاربر بده
و بعد از مدتی هم میتونه نقش را از کاربر بگیره
تو این روش نمیشه یه webConfing داشت که از ورود غیر مجاز جلو گیری کنه چون نقشها زیاده و هر روز هم ممکنه کلاس جدیدی در سایت ایجاد بشه یعنی تعداد Roleها قابل پیش بینی نیست و باید برای ورود غیر مجاز با ا کد نویسی چک کرد که اگر کابر فلان نقش را داره اطلاعات براش نشون داده بشه
اما نمیدونم آیا روش بهتری واسه دادن نقشها وجود داره ؟ روشی که نیاز نداشته باشه به این چک کردن ها و
بشه با یه وب کانفینگ از دسترسی های غیر مجاز جلوگیری کرد؟

hamid_200611
شنبه 09 خرداد 1388, 17:54 عصر
سلام دوست عزیز .اگر می خواهی یک نمونه کار آماده در این مورد ببنی نظر تو جلب می کنم به LCMS به نام Moodle که خیلی قوی هستش با امکانات و ماژول های فراوان:(رایگان هم هست)
http://www.moodle.com (http://www.moodle.com/)

fsima
یک شنبه 10 خرداد 1388, 01:06 صبح
ممنونم اما نتونستم اون چیزی که میخوام رو پیدا کنم اونا همش PHP بود کسی جواب دیگه نداره؟
حتی یه توضیح ؟....

milade
یک شنبه 10 خرداد 1388, 10:51 صبح
سلام

من مدت زیادی ( بیش از 1 سال ) از کنترلهای ASp.net استفاده نکردم و کمکم تقریبی هست !

شما توی پیج لود بنویس :

If Roles.IsUserInRole("X") = False Then
Response.Redirect("\index.aspx")
End If
و این طوری مثلا" اگه کاربر جزء دسته Y بود به صفحه اصلی میره

موفق باشید

iman_22a
یک شنبه 10 خرداد 1388, 11:15 صبح
یه راهش اینه که : شما باید 2 تا جدول اضافه کنی ، یکی برای سطوح دسترسی دینامیک مثلا شامل کد دسترسی و نام سطح و جدول دیگر جدولی برای سطوح دسترسی کاربران شامل کد دسترسی و نام سطح دسترسی و شناسه کاربری باشه . توی ورودی هر صفحه کاربر رو از نظر سطح دسترسی به اون صفحه چک کنید (همونطور که آقا میلاد توضیح دادن) .

masoud.ramezani
یک شنبه 10 خرداد 1388, 13:05 عصر
از تعریف role ها در webconfig و پوشه بندی برنامه استفاده بکنید.