PDA

View Full Version : سوال: تعیین سطح دسترسی

rash44
شنبه 09 خرداد 1388, 16:36 عصر
سلام دوستان
من ا برنامه دارم آماده می کنم واسه 1شرکت
مدیر شرکت ابتدا باید برای هر کدوم از پرسنل شرکت 1 حساب کاربری ایجاد کنه و هر پرسنل هم با نام و کلمه کاربری مربوط به خودش به برنامه لوگین می کنه
توی صفحه اول برنامه 1 سری Button وجود داره که در اصل همون منو و امکانات برنامه هست
زمانی که مدیر می خواد حساب کاربری برای پرسنل ایجاد کنه 1 بخش وجود داره بنام "سطح دسترسی" که کلیه امکانات برنامه اونجا مشخص شده که مدیر میتونه سطخ دسترسی کاربر به برنامه رو مشخص کنه
الان من 1 مشکل دارم
من می خوام زمانی که کاربر به برنامه لوگین کرد فقط امکاناتی که براش فعال باشه که مدیر مشخص و تعیین کرده و مابقی Button ها Disable باشه
مثلا زمان ایحاد حساب کاربری مدیر برای 1 کاربر فقط گزینه "ثبت صورتحساب" رو فعال کرده . زمانی که کاربر وارد حساب کاربری خودش میشه فقط Button "ثبت صورتحساب" فعال باشه و مابقی Button ها غیر فعال باشه .
لطفا نحوه فعال و غیر فعال امکانات برنامه برای هر کاربر رو توضیح بدین و اگر امکان داره 1 مثال هم بزنید (البته با کد برنامش)
امیدوارم که تونسته باشم منظورمو درست و واضح بیان کرده باشم

as13851365
شنبه 09 خرداد 1388, 23:12 عصر
1 ) قبلا مطرح شده و تا حدودی هم جواب قانع کننده ای براش گذاشتن

2 ) قبل از زدن پست حتما یه جستجو کنید تا نیازی به دوباره کاری نباشه

خلاصه :
مثلا مشخص می کنید که کاربری حق ویرایش اطلاعات رو نداره . حالا شما هنگامی که کاربر می خواد لوگین کنه سطح دسترسیش رو بررسی می کنی و گزینه های مربوط به امکاناتی که برای کاربر غیره فعال است رو چاپ نمی کنی برای مثال :

if($_session['edit']==1) echo '<input type="button" value="edit" />';

دقت کنید که این فقط یک مثال بود

اول شما گزینه های مربوط به امکانات را با توجه به سطح دسترسی کاربر نمایش ( چاپ ) می دهی
دوم ( برای محکم کاری ) هر درخواستی که کاربر می ده رو اول از تعیین سطح عبورش می دی اگر سطح دسترسی کاربر مزبور درست بود درخواستش را اجرا می کنی در غیره این صورت از سایت می ندازیش بیرون ( تمام سیشن ها و کوکی ها رو خالی می کنی و نام کاربری وارد شده رو ذخیره می کنی و ... هزاران کار که بسته به سلیقه هر شخص فرق می کنه )