PDA

View Full Version : سوال: استفاده از هدفن برای تماس های تلفنی

وحید پیرمرادیان
یک شنبه 10 خرداد 1388, 06:05 صبح
با سلام.

قبلا برای شرکتی یک نرم افزار تلفن گویا با v3.6 TAPIEx طراحی کردم. حالا برای ارتقای آن می خواستم قابلیتی را به آن اضافه کنم که با هدفن بتوان صدای شخص را شنید و به او جواب داد. از دوستان خواهش می کنم بنده را در این زمینه یاری کنند.

وحید پیرمرادیان
یک شنبه 10 خرداد 1388, 17:32 عصر
کسی نیست در این زمینه مرا راهنمایی کنه.

NewFoxStudent
یک شنبه 10 خرداد 1388, 17:39 عصر
منظورتون از استفاده از هدفون اینه که صدایی که رو خط تلفن هست به خروجی کارت صدا ارسال بشه

اگه اینطوره بگید برای ارتباط با خط تلفن از چه سخت افزاری استفاده میکنید

وحید پیرمرادیان
یک شنبه 10 خرداد 1388, 19:28 عصر
با سلام.

من می خواهم وقتی تماسی برقرار می کنم بتوانم بوسیله هدفن صدای فردی که با او تماس گرفته ام را بشنوم (ارسال صدا از روی خط به کارت صدا) و بوسیله هدفن نیز با او صحبت کرده و او نیز صدای مرا از طریق هدفن دریافت کند. (ارسال صدا از کارت صدا به خط تلفن) دقیقا مانند برنامه های چت که دو طرف می توانند بوسیله هدفن با هم ارتباط برقرار کنند. من منظور شما را از این جمله که از چه سخت افزاری برای اتصال استفاده می کنید نشدم ولی اگر منظور شما مودم است، من برای اتصال از یک مودم به نام Rockwell HCF V9.2 56K Data Fax PCI استفاده می کنم.اگر در این زمینه مرا کمک کنید بسیار ممنونم.

وحید پیرمرادیان
دوشنبه 11 خرداد 1388, 06:15 صبح
آیا کسی نیست کمکی کنه.

NewFoxStudent
دوشنبه 11 خرداد 1388, 09:28 صبح
منظورم از نوع سخت افزار این بود که شما از مودم استفاده میکنید یا از کارتهای IntelDialogic یا Synway و یا سخت افزار های دیگه
حالا که از مودم استفاده میکنید من یه سورس دارم به زبان vb که فکر کنم از همین سایت گرفتم اگه vb میدونید یا میتونید تبدیلش کنید بفرمایید براتون بزارم
البته دقیقا اون چیزی نیست که شما میخواهید ولی تمام توابع دریافت و ارسال صوت توش تعریف شده و روش استفاده ازشون مشخص

وحید پیرمرادیان
دوشنبه 11 خرداد 1388, 09:47 صبح
با سلام.

از جواب شما ممنونم. اگر ممکن است سورس برنامه را بدهید.

NewFoxStudent
دوشنبه 11 خرداد 1388, 09:54 صبح
امیدوارم بتونید استفاده کنید
31492

وحید پیرمرادیان
دوشنبه 11 خرداد 1388, 11:55 صبح
از لینکی که گذاشتید متشکرم. ولی این برنامه از کامپوننت TAPIEx استفاده نکرده بود در ضمن خروجی صدای آن از روی یک فایل بود ولی من می خواهم خروجی صدای آن از هدفن باشد یعنی همینطور که صدا از روی کارت صدا پخش می شود روی خط تلفن نیز پخش شود (همانطور که قبلا نیز گفتم می خواهم کاری شبیه به یاهو مسنجر که دو نفر از طریق هدفن با هم صحبت می کنند را انجام دهم فقط با این تفاوت که این بار روی خط تلفن) در ضمن وقتی خروجی مودم را انتخاب می کنم پیغامی مبنی بر عدم شناسایی مودم ظاهر می شود. دلیلش را نمی دانم. لطفا اگر در زمینه این کامپوننت مطلبی دارید و با توجه به این ویژگی بنده را در این زمینه کمک کنید. باز هم ممنونم.

NewFoxStudent
دوشنبه 11 خرداد 1388, 14:22 عصر
من عرض کردم که شما با استفاده از توابعی که توی این پروژه تعریف شده میتونید این کار رو انجام بدید
منظور من این بود که این توابع رو ببینید

mjelecom
دوشنبه 11 خرداد 1388, 17:58 عصر
سلام،

دوره ای که من به فکر این کار افتادم، VB6 رو بورس بود. (بچه های فروم یادشونه چه بحث داغی بود.). اون زمان من برای اینکه خودمو درگیر TAPI نکنم. یه سری رفتم تو اینترنت تا اینکه پکیج KDTele Tools رو پیدا کردم. این پکیج شامل هر آن چیزی میشه که شما بخواید از طریق ارتباط تلفن انجام بدی. منشی تلفنی، پرداخت قبوض، صندوق صوتی، تلفن بانک، یا هر چیزی که باTone یا Palse کار کنه، ارسال و دریافت فکس، پخش صوت روی خط یا دریافت و ضبط، پخش از طریق کارت صوت، CallerID در صورت ساپورت مودم شما و .................

من تو اون دوره یه برنامه نوشتم برای خونمون که به عنوان صندوق صوتی عمل می کرد و بعد به یه تلن بانک ارتقا دادمش. البته هیچوقت براش بازار یابی نکردم اما.....................

راستی چند وقت پیش رفتم سایت سازندش. دیدم به NET. ارتقاعش دادن توپ.

البته اختیار با خودته. ولی من کل این برنامه رو تو 3 روز ، روزی 10 ساعت نوشتم. پس شما هر برنامه ای هم که داشته باشی به سرعت میتونی به این کامپوننت ها بخورونیش

موفق باشی.

efarzad
شنبه 30 مهر 1390, 09:37 صبح
سلام
با توجه به اینکه حدود دو سال از آخرین مطلب این تاپیک میگذره، خواستم بپرسم کسی اطلاعات جدیدی در این مورد داره ؟
من هم همین مشکل رو دارم و اگه بشه میخوام با استفاده از توابع دات نت این کار رو انجام بدم. کسی هست که بتونه کمکی بکنه ؟
ممنون.