PDA

View Full Version : مقاله: read only

lililili
یک شنبه 10 خرداد 1388, 09:52 صبح
با سلام
چگونه مي توان يك برنامه كه خودم آن را با access نوشتم را از حالت read only خاج كنم ؟

البته در سيستم خودم مشكلي ندارد و با shift مشكل برطرف مي شود ولي در سيستم user مدام پيغام
Read only : This database has been opened read-only را مي دهد خواهشا كمكم كنيد
البته كليد shift در سيستم user كار مي كند ولي ديگر نمي تواند ركوردي را add كند .

ممنونم

alirezabahrami
یک شنبه 10 خرداد 1388, 10:20 صبح
با سلام
چگونه مي توان يك برنامه كه خودم آن را با access نوشتم را از حالت read only خاج كنم ؟

البته در سيستم خودم مشكلي ندارد و با shift مشكل برطرف مي شود ولي در سيستم user مدام پيغام
Read only : This database has been opened read-only را مي دهد خواهشا كمكم كنيد
البته كليد shift در سيستم user كار مي كند ولي ديگر نمي تواند ركوردي را add كند .

ممنونم
با سلام
قسمت permissions پوشه اي كه براي كاربران به اشتراك گذاشته ايد را در حالت full control قرار بده . البته در همين قسمت ، پيشنهاد ميشود بلحاظ امنيت و عدم دسترسي ديگران ( به استثناء كاربراني كه براي آنها مجوز صادر كرد ه ايد ) كاربر Every One را حذف و كاربران مربوطه را به ليست اضافه كن .
البته اگر اينكار را انجام داده ايد ولي با اين وجود ، برنامه شما بر روي كامپيوترهاي كاربران در حالت Read only است درايوي كه پوشه به اشتراك گذاشته شده را در آن قرار داده ايد چك كن كه file system آن در حالت fat 32 باشد.
موفق باشيد

lililili
یک شنبه 10 خرداد 1388, 10:33 صبح
سلام

"درايوي كه پوشه به اشتراك گذاشته شده را در آن قرار داده ايد چك كن كه file system آن در حالت fat 32 باشد. " اين كار را چگونه بايد انجام دهم ؟

ممنونم

budget
یک شنبه 10 خرداد 1388, 11:29 صبح
سلام
بر روي درايوي كه پوشه به اشتراك گذاشته شده را در آن قرار داده ايد كليك سمت راست گرفته و گزينه propertiesرا انتخاب كنيد در صفحه ظاهر شده(عكس ضميمه)نوع فرمت درايو مشخص است.

alirezabahrami
یک شنبه 10 خرداد 1388, 11:44 صبح
سلام

"درايوي كه پوشه به اشتراك گذاشته شده را در آن قرار داده ايد چك كن كه file system آن در حالت fat 32 باشد. " اين كار را چگونه بايد انجام دهم ؟

ممنونم
با سلام
نفرموديد كه موضوع share كردن پوشه حاوي برنامه براي كاربران به صورت full قرار داده ايد يا نه . اگر مطمئن هستيد اين كار را انجام داده ايد روي درايوي كه پوشه share شده در آن است كليك راست كن و قسمت properties آن را انتخاب نما تا ببينيد روبروي file system آن fat 32 نوشته شده است يا NTFS . اگر NTFSبود ابتدا فايل هائي كه در آن درايو داريد به درايو ديگر منتقل كن . بعد با راست كليك كردن بر روي درايو فوق و انتخاب format با حالت fat32 كار فرمت كردن درايو را تمام كن و فايل هائي را كه موقتاًبه درايو ديگر منتقل كرد ه ايد به اين درايو باز گردان و پوشه فايلت را دوباره در حالت فول و فقط براي كاربرانت shareكن .
فقط حواست باشه اين عمل را با درايوي كه ويندوز در آن نصب شده انجام ندهيد .
موفق باشيد