PDA

View Full Version : سوال: مشکل در session

saba_rgh
یک شنبه 10 خرداد 1388, 10:24 صبح
سلام
من برنامه ای با phpو javascript نوشتم که اطلاعات و عکس را از کاربر میگیرد و با javascript مقادیر را کنترل میکند. این برنامه جواب میده ولی وقتی session_start میشه تمام کدهای javascript رو میخونه غیر از کدی که مربوط به چک کردن سایز عکس هستش هر چی سرچ میکنم چیزی پیدا نمیکنم. ممنون میشم راهنمائیم کنید که چکار کنم؟:ناراحت:

__ziXet__
یک شنبه 10 خرداد 1388, 10:42 صبح
سلام
من برنامه ای با phpو javascript نوشتم که اطلاعات و عکس را از کاربر میگیرد و با javascript مقادیر را کنترل میکند. این برنامه جواب میده ولی وقتی session_start میشه تمام کدهای javascript رو میخونه غیر از کدی که مربوط به چک کردن سایز عکس هستش هر چی سرچ میکنم چیزی پیدا نمیکنم. ممنون میشم راهنمائیم کنید که چکار کنم؟:ناراحت:
خیلی کلی توضیج دادی!
یه کدی چیزی بذار بفهمیم اوضاع از چه قراره!

saba_rgh
یک شنبه 10 خرداد 1388, 11:41 صبح
خیلی کلی توضیج دادی!
یه کدی چیزی بذار بفهمیم اوضاع از چه قراره!

سلام
از کمکتون ممنون
این کد جاوا اسکیریپ هستش که توی یه فرم با پسوند js ذخیره شده و در فرمم include کردمش

function FrontPage_Form1_Validator(theForm)
{

if (theForm.host_tel_job_code_city.value == "")
{
alert("کد شهر تلفن محل کار وارد شود");
theForm.host_tel_job_code_city.focus();
return (false);
}

var size = (document.fileSize)*1;
var y = document.images;
var imglength = 0;
for (i=0;i<y.length;i++)
{
imglength += (y[i].fileSize)*1;
}

if (imglength > 51200 || imglength <1 )
{
alert("سايز تصوير نبايد بزرگتر از 50 کيلوبايت باشد.");

return (false);
}
return(true);
}
فرم اطلاعات به همراه عکس را از کاربر میگیرد و با javascript سایز عکس را بر حسب بایت به دست می آورد و در همین کد جاوا اسکریپت اگر سایز عکس بیشتر از 50 کیلو بایت باشد پیغام میدهد که حجم عکس نباید بیشتر از 50 کیلو بایت باشد .وقتی از session استفاده نمیکنم این کد درست کار میکند ولی وقتی در فرم session_start میشه همه کدهای جاوا را اعمال میکنه غیر از تابعی که حجم عکس را به دست می آورد. یعنی
narsic
یک شنبه 10 خرداد 1388, 23:01 عصر
با سلام
دوست عزیز session_start مربوط به PHP هستش و به js کاری نداره بهتره کدتون رو مجدد بررسی کنید .
پیشنهاد من تمام کارهای بررسی رو سمت سرور انجام بدید چون سمت کلاینت امکان دور زدنشون هست .
موفق باشید

imankho
دوشنبه 11 خرداد 1388, 01:12 صبح
اگه همین چک کردن سایز رو با خود php انجام بدیم مشکلی پیش میاره یا ایده آل نیست
؟؟

saba_rgh
دوشنبه 11 خرداد 1388, 15:46 عصر
اگه همین چک کردن سایز رو با خود php انجام بدیم مشکلی پیش میاره یا ایده آل نیست
؟؟
سلام
اگه با php این کار رو بکنم بعد از دادن پیغام فرم من خالی میشه یعنی تمام اطلاعاتی رو که کاربر وارد کرده پاک میکنه شما میتوننین راهنمائیم کنید که چکار باید بکنم که بعد از پیغام خطا که داده میشه فرمم خالی نشه؟

imankho
دوشنبه 11 خرداد 1388, 20:49 عصر
شما می تونی با کمک جاوا اسکریپت بعد از خطا داشتن فرمت محتوای فرم را یکی به عقب برگردونی
اگه بشه تا امشب برات یه کد می زارم که بتونی ازش الگو بگیری

saba_rgh
سه شنبه 12 خرداد 1388, 09:42 صبح
شما می تونی با کمک جاوا اسکریپت بعد از خطا داشتن فرمت محتوای فرم را یکی به عقب برگردونی
اگه بشه تا امشب برات یه کد می زارم که بتونی ازش الگو بگیری
سلام
از راهنمایی شما خیلی ممنون
توی فرم من مشخصات فرد و عکسش پر میشه و سپس با زدن دکمه submit با کد جاوا اسکریپت داده ها چک میشه که اگه مشکلی در ورود اطلاعات وجود داشته باشه(مثلا حجم عکس رو در جاوا اسکریپت چک میکنهاگه بیشتر از 50kb باشه با کد جاوا اسکریپت پیغام خطا میده)پیغام خطا میده.توی جاوا اسکریپت حجم عکس رو بعضی وقتها درست نمیده و یا بستگی به نوع مرورگر داره برای همین برای کنترل حجم عکس باید توی php حجم عکس رو بدست بیارم که این کار رو میکنم ولی اگر حجم عکس زیاد باشه توی php پیغام خطا میده و فرمم رو به کلی پاک میکنه(تمام اطلاعاتی رو که کاربر وارد میکنه). دیگه نمیدونم باید چه کار کنم .:ناراحت:ممنون میشم کمکم کنید

sama01
سه شنبه 12 خرداد 1388, 16:14 عصر
شما می‌تونید وقتی کاربر اطلاعات را به سمت سرور می‌فرستد، بعد از تشخیص خطا، در همان سمت سرور، وارد عناصر داخل فرم کنید و بعد صفحه را به کاربر نشان دهید.

saba_rgh
سه شنبه 12 خرداد 1388, 16:22 عصر
شما می‌تونید وقتی کاربر اطلاعات را به سمت سرور می‌فرستد، بعد از تشخیص خطا، در همان سمت سرور، وارد عناصر داخل فرم کنید و بعد صفحه را به کاربر نشان دهید.
میشه بیشتر توضیح بدین که چطوری عناصر را به فرم برگردونم؟

sama01
سه شنبه 12 خرداد 1388, 19:56 عصر
من خودم این کار را می‌کنم. در صفحه‌ی فرم، به ازای هر یک از فیلد‌های فرم، یک متغیر مربوط به همان فیلد دارم. مقدار هر فیلد هم همین متغیر خواهد بود.
اگر تازه وارد صفحه شده باشیم، مقادیرشان تهی خواهد بود. بنابراین مقدار فیلد‌ها هم تهی خواهد بود.
ولی اگر کاربر اطلاعات وارد کرده باشد، ابتدا مقادیر کاربر را در این متغیرها می‌ریزیم. از این به بعد با این متغیرها کار می‌کنیم. اگر مقادیر وارد شده نامعتبر باشند، باید به صفحه‌ی قبل بازگردیم. حال مقادیر فرم‌ها، مقادیر همین متغیر‌ها خواهد بود.
فقط باید چنین چیزی داشته باشیم.

$content = '<input name="username" value="'.$username.'" type="text">';