PDA

View Full Version : یک dll ساده

setare12
یک شنبه 10 خرداد 1388, 10:36 صبح
سلام به شما دوستان عزیز
من نیاز به یاد گرفتن نحوه ایجاد یک dll دارم از دوستان اگر کسی کمک کنه ممنون میشم
مثلا تو برنامه ام می خواهم وقتی که یک textbox فعال شد (فوکوس ان فعال شد)رنگ زمینه ان تغییر کنه کدش این مثال می دونم ولی چه جوری میشه اونو در قالب یک dll نوشت .تا مجبور نشم برای همه textboxاین کد بنویسم.در ضمن می خواهم طوری dll نوشته شود که همه ایونت های textbox داشته باشه.و یک خاصیت جدید برای رنگ زمینه به اون اضافه بشه
ممنون .

Unknownlive
یک شنبه 10 خرداد 1388, 11:28 صبح
می تونید یک کامپوننت Textbox در این رابطه طراحی کنید اما اگر می خواهید Dll بسازید به روش زیر عمل کنید:
1-یک پروژه از نوع Class Library ایجاد کنید
2-کد های خود را در ان بنویسید و کامپایل کنید حالا در شاخه Debug/bin ایجاد میشه
3-برای اضافه کردن ان در پروژه در قسمت Solution بر روی پروژه مورد نظر کلیک راست کنید و بر روی Add refrence بزنید بعد با زدن Browse,می تونید DLL مورد نظر انتخاب کنید
4-کلاس داخل Dll را نمونه سازی کنید و استفاده کنید

amir_pro
یک شنبه 10 خرداد 1388, 18:03 عصر
اگه میخوای که تمام رویدادهای کلاس textbox را داشته باشه باید کلاسی که میسازی از کلاس textbox ارث ببره. فرض کن که این خط تعریف کلاسی باشه که نوشتیوارث بری فقط با یه تقطه. اگه خواستی از چند تا کلاس ارث ببری با c# نمیتونی و باید از اینترفیس استفاده کنی ولی با c++ میتونی ارث بری سلسله مراتبی و ارث بری چند گانه داشته باشی

public partial class StringTextBox : TextBox

Mahdi1001
یک شنبه 10 خرداد 1388, 20:13 عصر
ببین اصل ساخت کامپوننت و dll همینه که دوستان گوفتن اما مهم ترین جا همون نحوه کد نویسی شما یا اصطلاحا کپسوله کردن کد یا شئی گرایی درست که هرچی شئی گراییت جامع و کامل باشه بهتره .
چون معمولا این فایلهارو در چند بر نامه استفاده میکنید یا به دوستانتان میدین که هرچه انعتاف پذیر تر باشد نیاز به ساخت دوباره ان نیست.

kokiako
شنبه 23 خرداد 1388, 05:45 صبح
واقعا به وجود اساتیدی چون شما غبطه میخورم ضمن تشکر وسپاس حواهش میکنم راهنماییم کنید:من مدتهاست که کتاببهای مختلف آموزشهای سی شارپ را میخوانم از:آقایان دیتل وجان شارپ و.....تا ترجمه های آقای رامین مولاناپور و بهرام پاشایی و ... و همه اش میخام چیزهای تئوری بیاموزم واصلا نمیتونم خودم راضی به کدنویسی بکنم.بطوری که پس از گذشتن یکسال و اندی هنوز یک پروژه حسابی ننوشته ام در صورتی که دوستانی که بیشتر سوالتشان در زمینه تئوری ازمن میکنند! وچند ماهی که شروع به یادگیری سی شارپ کرده اند!!ولی دهها برابر من در نوشتن پروژه مهارت دارند!!!؟و خیلیهاشون فکر میکنند خودم دوست ندارم کد بنویسم. ترا بخدا یک راهی جلوی پام بگذارید البته راهی که کمکم کنه نه فقط مثلا
بگین باید شروع به نوشتن کنی چون خیلی از کسانی که از وضعم خبر دارن اینو قبلا گفتن.خواهش دارم راهنماییم کنید چگونه این حس نیاز به خواندن تبدیل به نوشتن وعمل کردن بشه.
امیدوارم به عنوان شاگرد ناچیزتان مرا بپذیرید و راهنمایی و کمک کنید.
بیصبرانه منتظرم:دستتان را میفشارم:فرشید:09168424504