PDA

View Full Version : سوال: امنيت در سطح فيلدهاي فرم

sanaz e
یک شنبه 10 خرداد 1388, 16:03 عصر
با سلام
دوستان عزيز ميخواستم بدونم بهترين معماري امنيتي در فرم هاي ويندوز جهت تعيين سطوح دسترسي كاربران در حد فيلدهاي فرم چي هستش؟؟؟؟:متفکر:
يعني يك الگو مشخص كنيم كه اگر يك كاربر توي اون الگو تعريف كرديم به بعضي كنترلها دسترسي داشته باشه به بعضي خير

sanaz e
دوشنبه 11 خرداد 1388, 11:49 صبح
جواب لطفا!!!!!!!:عصبانی++:

morteza_261
دوشنبه 11 خرداد 1388, 12:05 عصر
سلام
خوب سطح دسترسی رو یه جا تعریف کن
بعد که فرو رو فراخوانی کردی،با توجه به سطح دسترسی اونا رو غیر فعال(Enabled=False) یا Visible=False
کن

mina.net
دوشنبه 11 خرداد 1388, 23:13 عصر
سلام
خوب سطح دسترسی رو یه جا تعریف کن
بعد که فرو رو فراخوانی کردی،با توجه به سطح دسترسی اونا رو غیر فعال(Enabled=False) یا Visible=False
کن
سلام دوستان

جناب morteza روشی که شما می گید خوبه من هم از همین روش استفاده می کنم ولی بعضی وقتا هجم کار زیادی رو به برنامه نویس تحمیل می کنه.
مثلا من تو یک برنامه حسابداری برای کاربران قابلیت تعریف سطح دستری به فرم و چند تا button رو گذاشتم. حذف ، اضافه و ویرایش کار زیادی انجام شد تا برنامه به نحوه احسن کار کنه و در این حال نیز بشه بعضی از کاربرها رو محدود کرد.
اگه دوستان کمک کنند شاید روش بهتری هم باشه.

mehrdadjj
شنبه 16 خرداد 1388, 19:17 عصر
اطلاعات وضعیت سطوح دسترسی رو در بانک به صورت زیر ذخیره کن
Formname
AllowRead
AllowWrite
AllowExecute
ComponentName
SystemCreateYesNo
SystemUpdateYesNo

و هر فرمی که باز می شه یه select ساده انجام بده و با یک حلقه تمام کنترل های فرم را چک کن اگه اسمشون با اسم تو بانک برابر بود تغییرات رو اعمال کن.
اون دو تا فیلد آخری هم مشخص می کنه که فلان رکورد سیستمی ساخته شده و کاربر اجازه ویرایش یا حذف این رکورد رو نداره