PDA

View Full Version : relations at stored procedure

seeker
یک شنبه 10 خرداد 1388, 20:47 عصر
با سلام
در یک stored procedure دو جدول سلکت شده که این دو تیبل در دیتابیس با هم ریلیشن هستند. چطور میتونم ریلیشن این دو تیبل رو هم در استور پروسیجر ادد کنم؟

pesar irooni
دوشنبه 11 خرداد 1388, 02:54 صبح
؟؟؟ چرا از inner join استفاده نمیکنی؟؟؟

seeker
دوشنبه 11 خرداد 1388, 12:16 عصر
؟؟؟ چرا از inner join استفاده نمیکنی؟؟؟
تشکر از توجه
اما اصلا ویو خاصی مد نظر من نیست. فقط دوتا تیبل هست که در دیتا بیس با هم ریلیشن هستند (پرنت و چایلد) حالا من در استو پروسیجرم رکورد های خاصی از پرنت و رکورد های مربوطه در چیلد را سلکت میکنم. میخوام ریلیشنش هم در استور پروسیجرم بیاد چون چندین بار در دیتاست های مختلف ازشون استفاده میکنم نمیخواستم که لازم باشه هر دفعه ریلیشن رو دستی به دیتا ستم اضافه کنم. همین;)؛

pesar irooni
دوشنبه 11 خرداد 1388, 23:12 عصر
خوب میتونی یه DataRelation تعریف کنی تو برنامت و اونا رو به dataSet هات add کنی.
اینکه بتونی یه relation بین داده ها تو select ایجاد کنی بعید میدونم بشه. چون تعریف relation جزء دستورات DDL هست و بازیابی داده ها توسط select جزء دستورات DML و اینا با هم همخونی ندارند.

ma1246
سه شنبه 12 خرداد 1388, 12:50 عصر
آقای seeker شما حدالامکان سعی کنید از Store Procedure برای Select استفاده نکنید بلکه از View استفاده کنید چون سرعتش به مراتب بدلیل Cash شدن در Sql بالا میره و از StoreProcedure برای عملیاتهای Insert,Delete,Update استفاده کنید . ولی الگوی زیر می تونه رابطه رو توی StoreProcedure شما برقرار کنه
Select Fields From ServerName.DatabaseName.SchemaName.FirstTable FT Inner Join
ServerName.DatabaseName.SchemaName.SecTable ST on
FT.Field=ST.Field